Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Túl érzékeny, féltékeny típus...

Túl érzékeny, féltékeny típus a bátyám? Hogy lehetne kezelni?

Figyelt kérdés

Nemrégiben ráakadtam a facebookon a bátyám egyik gimnáziumi osztálytársára, aki egyben a legjobb barátja és bizalmasa volt, és mint utólag kiderült, máig tartja a kapcsolatot ezzel a sráccal. (Mi a bátyámmal fél tesók vagyunk, és elég messze is lakunk egymástól, úgyhogy viszonylag ritkán találkozunk, azok is csak olyan rutin rokonlátogatás szerű összejövetelek a szülői házban. Én 29 vagyok, ő 33.) Váltottam pár üzenetet ezzel a gyerekkori baráttal, majd megbeszéltük, személyesen is találkozunk, és olyan jól alakult a beszélgetés, hogy barátságot kötöttünk, ha lehet ezt így mondani. Viszont akkor derült csak ki számomra, hogy a bátyámmal még mindig összejárnak, és amikor a bátyám megtudta, hogy mi is összebarátkoztunk, eléggé kiakadt, ami számomra fura volt, és megmondom őszintén, éretlen viselkedésnek tartom. Már felnőtt emberek vagyunk, mindenki azzal tartja a kapcsolatot, akivel akarja. A tesóm viszont, elmondása szerint úgy érzi, hogy rányomultam az ő baráti körére (mondjuk csak egy emberről van szó, de mindegy), és hogy neki mennyire fontos volt, hogy a családon kívül (ahol sokszor rosszul érezte magát) legyen olyan barátja / barátai, akiknek nincs közük a családhoz, akik egy teljesen más világot képviselnek és nyújtanak számára. Most erre mit lehet mondani? Én nem akarom megszakítani a kapcsolatot a volt osztálytárssal, de a tesómat sem akarom bántani, viszont szerintem ő látja helytelenül ezt az egész szituációt. Lehet, hogy közrejátszik nála az is, hogy pár éve a barátnője miattam hagyta őt el, mert én jobban bejöttem neki, és nem tagadom, nekem is a csaj, és össze is jöttünk. Ő ezt egyfajta árulásnak élte meg, és az egész család is rosszallóan nézett akkor ránk, az új párra, bár igyekeztek nem nagyon mutatni, de látszott rajtuk, hogy megütközést váltott ki bennük a dolog. De ezt magában kellene szerintem lerendeznie, mert az élet az néha ilyen, és nem lehet embereknek megtiltani, hogy közel kerüljenek egymáshoz, csak mert egy harmadiknak ez fáj. Szóval lehet, hogy ez az emlék még mindig munkál benne, és ezért féltékeny most is? Pedig most még nem is szerelemről van szó, mint a régi esetnél, csak barátságról.

29/f



2020. febr. 19. 11:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lehetne kezelni, hogy nem hajkurászod a baráti körét a facebookon. Szerintem beválna.
2020. febr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehettek hármasban barátok, mert lenyúltad a nőjét, és egy barát nem tesz ilyet.
2020. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Belemászol az intimszférájába. Nem az a baja, hogy barátkoztok, hanem hogy ezzel az ő kapcsolata is megváltozik a barátjával. Nem olyan lesz a bizalmi viszony mint azelőtt. Akár meg is szakadhat a barátságuk, miattad, nem lesz már olyan pártatlan a viszony. Jobb lenne ha a saját baráti kapcsolataid ápolnád, őt pedig békén hagynád, had élje a saját életét. Nekem volt egy barátom, szakítottunk, szétköltöztünk, aztán tudomásomra jutott, hogy a bátyám ugyanúgy barátkozik vele, sőt átment tesómhoz, stb. Nagyon fájt, mert én úgy hagytam ott, hogy rohadjon meg, tesómmal meg ott jópofizgatott. Tesómnak elmondtam, hogy zavar, hogy segít neki, meg találkozgatnak, és megértette, megszakította vele a kapcsolatot. Ezek olyan dolgok, amiket meg kéne érteni egyből neked is.
2020. febr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
93%

De miért a testvéred barátaival cimbizel? Mondhatnám azt is, hogy tudat alatt így próbálod megérteni a testvéredet.


A bátyád a legbensőbb titkait is elmondta a barátjának, szerinted milyen érzés lenne neki, ha ezeket a barát neked elmondaná.


Nem napló, hogy beleolvas a baráti kapcsolataiba.


Itt a probléma a bizalom vesztés, ami akkor volt, mikor a barátnőjével összejöttél.


Fordítva neked is fájó lenne. És utána ez a lépés pláne.


Időt sem hagysz neki, mert most meg a baráti társaságával kezdesz.


Teljesen hétköznapi helyzetbe azt mondanám, hogy alaptalan, de így az alapja az hogy már nem bízik benned, és szomorú, mert a tiszta érzéseit veszélyben érzi, amit esetleg a barátnak mondta el.


De lehet ha el is mesél neked ezt azt a bátyádról, akkor te fogod magad szégyellni, ha ez a célod, mert ez így önmagában ezekkel az opciókkal gyanús. Khm.


Millió ember van akikkel cimbizhetnél, és ezek között is lennének ezerszerte szimpatikusabbak szerintem, de te a bátyád életét szeretnéd élni ezek alapján, vagy ha az előzmény nem lenne, akkor azt mondanám, hogy szeretnéd a testvéri kapcsolat problémáit így megoldani, hogy hátha tud segíteni ebben a barát. Mivel olyan jó, és örömteli emlékeket tudhatsz meg a testvéredről, amit egy kívülállóval élt meg. Ha a testvéri kapcsolat mentéséről lenne szó, ezt így ilyen formában megérteném, de így nekem ez az egész gyanús, hogy mindig olyan emberi kapcsolatok kellenek neked ami a másiké. Nem tudom szakmailag hogy nevezik ezt.


Inkább légy önmagad!

2020. febr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Rákapcsolódva a 29/f szakmai szóra. Ez egy tudat alatti versengés a tesóddal. A probléma nálad van, nem a tesódnál. Te vagy féltékeny csak még nem ismerted fel. Eltetszik a barátnője, eltetszik a barátja, eltetszik az élete, magadat és a saját választásodat kérdőjelezed meg, a tesód tapossa ki neked az utat. Mélyen magadba kellene nézni, miért van ez, miért méregeted össze magad a tesóddal. A féltékenység tudat alatt, de benned van, nem a tesódban. Nem ő ugrik rá a te életedre, hanem te az övére.
2020. febr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

A barátnős sztorit leszámítva is meglehetősen fura.

Nem arról szól a történet, hogy te egy társaságban, vagy egy programon, vagy egy munka során megismerkedtél valakivel, akivel jóban lettél és történetesen ő a féltestvéred barátja, hanem te direkt megkerested ezt az illetőt, úgy hogy semmi okod nem volt rá. Ennyi erőből bárkire ráírhattál volna. Miért nem a saját volt osztálytársaidnak írtál?

2020. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te kezeltesd magad... nagyon gáz, amit csinálsz.
2020. febr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!