Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsémnek megengedtem, hogy...

Öcsémnek megengedtem, hogy nálam lakjon, de nem tud viselkedni. Milyen lehetőségek vannak arra, hogy "kitessékeljem"?

Figyelt kérdés

Édesapám halála után eladtuk a családi házunkat. Édesanyám, öcsém és én, megkapta a saját részét, majd én és édesanyám vettünk egy lakást közösen (de nem fele-fele arányban, nekem több pénzem van benne és az én nevemen van egyedül). Mivel édesanyám külföldön dolgozik, néha jár haza, teljesen evidensnek tűnt számomra, hogy azt a lakás egyik szobáját ő fogja majd használni, ha hazajön. Öcsém pedig a saját részével kezd majd valamit.


Édesanyám és Öcsém viszont megkérdezték, hogy néhány hónapra nem lakhat-e nálam az öcsém. Erre igent mondtam, de a néhány hónapból másfél év lett. Csak tételesen felsorolnám, hogy mi a baj általában:


- Ha édesanyám hazalátogat, akkor szerintem logikus, hogy esetleg öcsém átjön az én szobámba, addig is. De általában nem így van. Öcsém kijelentette, hogy neki szüksége van a privát szférára, így anya az én szobámban van általában két-három hétig is. Szerintem édesanyámnak kellene külön lennie a szobában.


- Haviszinten össze szoktam írni a rezsit, aminek a felét szoktam jelezni, hogy az öcsém rendezze. Ő nem szokta kifizetni, hanem többszöri veszekedések után anya rendezi, de mindig megpróbálják megmagyarázni, hogy öcsém nem használ biztosan annyi áramot, vizet stb, mint én, ezért ne is kérjem el a felét. Például a fűtést, mert öcsém télen is 0-ra tekert radiátorral van nyitott ablaknál, mert szerinte az egészséges.


- Öcsém egész nap otthon van, nincs munkahelye


- És nem is tanul


- Állítólag tippmixből van pénze, meg édesapám régi dolgait adja el néha


- Édesanyám most vásárolt magának egy lakást, amit szeretne kiadni albérletbe, amit én teljesen logikusnak is látok, sőt, ha öcsém elköltözne innen, akkor itthon van nálam, míg hazalátogat, de legalább addig is van plusz bevétele


- Öcsémnek próbálom jelezni, hogy menjen el dolgozni és menjen albérletbe, de nem akar


- Édesanyám szerint erre az az egyetlen megoldás, hogy öcsém beköltözik az újonnan vásárolt lakásába, mert szerinte nem hagyok más lehetőséget > azaz nem tudja majd kiadni a lakást, amiből lehetne plusz bevétele


- Az öcsém ráadásul állandó jelleggel fura dolgokat csinál: este 10 órakor edz 25-30 kilós súlyokkal, nagyon hangosan, könyörögni kell neki, hogy alapvető háztartásbeli dolgokban segítsen, stb.


Lassan úgy érzem, hogy nincs más választásom, csak az, hogy erőszakkal vitessem el innen, de azt sem látom megoldásnak, hogy anyám engedje, hogy rajta éljen.


Én egyébként jelenleg a doktorimat csinálom, bőven elég stressz, nem tudom meddig bírom idegekkel.


Mit lehetne tenni?



2020. márc. 6. 23:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%

Elöttem válaszoló, miért írod, hogy jól elintézték az öcsit?


Azt tényleg jó lenne tudni, hány évesek vagytok!

2020. márc. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
98%
És téged az miért zavarna, ha anyátok lakásába költözne? Téged nem húzna le, és végre megtanulná, hogy nincs ingyen az áram.
2020. márc. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
11%
Mert egy lakás árának a harmadából olyan könnyű venni valamit...
2020. márc. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
96%
"ezt ő teljesen jogosnak érzi, ugyanis szerinte "anyám" megengedte neki (mivel neki is van pénze a lakásban), hogy itt legyen és így éljen." És mi alapján hiszi hogy eltartathatja magát amellett hogy ott lakik? Anyád meg jó lenne ha nem adná alá a lovat...
2020. márc. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem jelezgetni kell, hogy menjen el dolgozni hanem megmondani, hogy van egy hónapod, nem talalsz munkat mehetsz amerre latsz.

Tessekeld at anyad uj lakasaba es bajlodjon ő vele. Tiszta sor

2020. márc. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%
"Mert egy lakás árának a harmadából olyan könnyű venni valamit..." Felélni, más nyakára költözni, meg élősködni biztos könnyebb.
2020. márc. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy neked mi a jó, az a te dolgod. Hogy anyád mit csinál, az meg az övé. Nem kell mindenkiért felelősséget vállalnod, most három emberért teszed.

Ha anyád oda veszi, az az ő döntése. Azon gondolkodj el, meddig tudod ezt tovább csinálni...

Vagy esetleg kikoltozol, és ott hagyod a lakásodat öcsinek?

2020. márc. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
92%
#36%os válaszadó vajon mikor jön rá hogy f@$zságokat beszél? Én ha így le lennék értékelve lehet elgondolkoznék hogy hülye vagyok-e mint a $€gg.
2020. márc. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Én már a telefonos incidens után kijjebb tessékeltem volna úgy hogy azt megemlegeti
2020. márc. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Alapjaiban igazad van, ne elősködjön már rajtatok. Faj neki a munka vagy mi? Azt viszont furcsallom hogy anyuddal úgy vettetek lakast hogy neki is van pénze de csak a te neveden van. Ha meg annyira keves összeggel szallt be a lakasba, szamoljatok össze mennyibe jott ki öcsed elősködése, meg mennyi az amivel beszallt a lakasba. Van egy olyan érzésem hogy ocsed eletvitele tobbe került Ez is okozhatja a gondot, hogy ocsed azt hiszi lazan eloskodhet, az nem kerul annyiba. Le kellen ulnotok 3an megbeszelni az egészet. Es odatolni a kepe ala az összeget. Ha meg a lakas kerult tobbe, megegyeztek hogy enenk fejebe mondjuk meg par honapot itt lakhat, vagy anyud odaadja a hianyzo összeget. Aztan kezdjen magaval vaalmit.Ha igy sem megy kenytelen vagy ultimátumot adni. A legrosszabb hogy anyad elnez neki mindent.
2020. márc. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!