Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsémnek megengedtem, hogy...

Öcsémnek megengedtem, hogy nálam lakjon, de nem tud viselkedni. Milyen lehetőségek vannak arra, hogy "kitessékeljem"?

Figyelt kérdés

Édesapám halála után eladtuk a családi házunkat. Édesanyám, öcsém és én, megkapta a saját részét, majd én és édesanyám vettünk egy lakást közösen (de nem fele-fele arányban, nekem több pénzem van benne és az én nevemen van egyedül). Mivel édesanyám külföldön dolgozik, néha jár haza, teljesen evidensnek tűnt számomra, hogy azt a lakás egyik szobáját ő fogja majd használni, ha hazajön. Öcsém pedig a saját részével kezd majd valamit.


Édesanyám és Öcsém viszont megkérdezték, hogy néhány hónapra nem lakhat-e nálam az öcsém. Erre igent mondtam, de a néhány hónapból másfél év lett. Csak tételesen felsorolnám, hogy mi a baj általában:


- Ha édesanyám hazalátogat, akkor szerintem logikus, hogy esetleg öcsém átjön az én szobámba, addig is. De általában nem így van. Öcsém kijelentette, hogy neki szüksége van a privát szférára, így anya az én szobámban van általában két-három hétig is. Szerintem édesanyámnak kellene külön lennie a szobában.


- Haviszinten össze szoktam írni a rezsit, aminek a felét szoktam jelezni, hogy az öcsém rendezze. Ő nem szokta kifizetni, hanem többszöri veszekedések után anya rendezi, de mindig megpróbálják megmagyarázni, hogy öcsém nem használ biztosan annyi áramot, vizet stb, mint én, ezért ne is kérjem el a felét. Például a fűtést, mert öcsém télen is 0-ra tekert radiátorral van nyitott ablaknál, mert szerinte az egészséges.


- Öcsém egész nap otthon van, nincs munkahelye


- És nem is tanul


- Állítólag tippmixből van pénze, meg édesapám régi dolgait adja el néha


- Édesanyám most vásárolt magának egy lakást, amit szeretne kiadni albérletbe, amit én teljesen logikusnak is látok, sőt, ha öcsém elköltözne innen, akkor itthon van nálam, míg hazalátogat, de legalább addig is van plusz bevétele


- Öcsémnek próbálom jelezni, hogy menjen el dolgozni és menjen albérletbe, de nem akar


- Édesanyám szerint erre az az egyetlen megoldás, hogy öcsém beköltözik az újonnan vásárolt lakásába, mert szerinte nem hagyok más lehetőséget > azaz nem tudja majd kiadni a lakást, amiből lehetne plusz bevétele


- Az öcsém ráadásul állandó jelleggel fura dolgokat csinál: este 10 órakor edz 25-30 kilós súlyokkal, nagyon hangosan, könyörögni kell neki, hogy alapvető háztartásbeli dolgokban segítsen, stb.


Lassan úgy érzem, hogy nincs más választásom, csak az, hogy erőszakkal vitessem el innen, de azt sem látom megoldásnak, hogy anyám engedje, hogy rajta éljen.


Én egyébként jelenleg a doktorimat csinálom, bőven elég stressz, nem tudom meddig bírom idegekkel.


Mit lehetne tenni?



2020. márc. 6. 23:15
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

A telefontörésnél kivágtam volna, mint a macskát ...... -ha testvér, ha nem. Neki ne parancsolgasson senki, hát, de jó pofa, mikor ingyen lakik, eszik/iszik, játsza az urat a máséban.


Az a 0%-os, aki azt írta, hogy szegény öcsit elintézték, csak olvasol, érteni nem értesz?

Miért ne vehetett volna vmt a saját részéből? Elmegy dolgozni, vesz fel hozzá hitelt és voilá, láss csodát, lenne sajátja, mint sok millió más embernek. Ja, ahhoz, hogy így fenntartsd magad meg a hiteled, sajnos dolgozni is kellene? Való igaz, de az emberek nagyjának szintén csak így megy, és nem költöznek oda a testvérük nyakára.

Apropó testvér, ő meg tudta oldani a saját részének normális befektetését, míg öcsike majd feléli, aztán még pénzelheti is majd anyuka.


Amúgy ennek úgyis az lesz a vége, anyád azért is vesz most egy lakást, mert szerintem sokasodnak a feszkók, látja, hogy romlik a helyzet, és valahogy meg akarja oldani szegény, életképtelen kicsi fiúcska sorsát, lakhatását.


Szóval annak, aki annyira sajnálta öcsit: sose sajnáld, a nagy semmiből évek óta külön él (a testvére lakasaban urizál), ha valaki be mer szólni, akkor telefonokat tördel, aztán majd átköltözködik anyukához, aki majd fizeti a számláit is a csöppségnek. Mit kell rajta ugyan sajnálni?


Kérdező, mondd, hogy április 1.-vel kicseréled a zárakat, legyen kedves addigra valamerre elköltözködni, mert részedről ez így nem megy tovább. És tartsd is magad ehhez.

2020. márc. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 mustafa33 ***** válasza:
82%
Egyoldali infóra nem lehet ítélkezni. Lehet, mást mondana a másik kettő. De tény, hogy a te részedhez édesanyád besegített az ő részéből hogy TE MAGADNAK lakást vehess, de az öcséd majd kezdjen az ő részével amit akar. Nem csoda, hogy öcséd úgy érzi, édesanyátoktól neki is járna valami, ha neked járt. Nem azt mondom, hogy joga lenne követelőzni, mert az nincs. Édesanyád annak ad akinek akar és annyit amenyit akar. Így te sem szólhatsz bele, hogy öcsédet engedné lakni az új lakásában. Mint ahogy Đcséd sem szólhatott bele amikor te kaptál pénzt édesanyátoktól. Viszont a te nyakadon sem élősködhet az öcséd azon okból, hogy te kaptál és ő nem. Egyszerűen add ki az útját, neked nicsen kötelezettséged iránta (ha így van ahogy írtad).
2020. márc. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!