Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A bátyám kitagadott, mert...

A bátyám kitagadott, mert elfogadom a melegeket. Hogy lehet valaki ennyire szűklátókörű?

Figyelt kérdés

Nem beszél velem és megszakította velem az összes kapcsolatot, mert én támogatom a melegeket, ő pedig ellenzi. Azt mondta, hogy ilyen embert nem képes elviselni, neki van egy ideológiája, abból nem enged.

Hozzátenném, én nem vagyok meleg, hetero vagyok. Mindenkinek a személyes döntése, hogy kit/mit támogat, jómagam soha nem veszekedtem vele amiatt, mert ő így vélekedik. Az viszont rendkívül fájó érzés, hogy emiatt eldobja a saját testvérét, undorítónak tartom ezt a viselkedést.


2020. márc. 22. 01:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintem onkabb azért lettél kiragadva mert nem fogadod el hogy másnak más a véleménye hanem a sajátodat szajkozod úton útfélen."


Nem akarom megbántani az érzéseidet, de ha figyelmesen elolvastad volna azt a pár sort, amit a kérdés alatt leírt, akkor nem gondolnád ezt (feltéve, hogy a szövegértési készséged eléri egy 6. osztályos általános iskolástól elvárható szintet).

2020. márc. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
18%

11!es ha viszont te lenne túl a 6.on osztályon tudnád, hogy azért nem tagadnak ki senkit mert 1!!! Elmondja a véleményét, + egy kérdést is feltett róla tehát meg mindig ezt szajkózza és megerősítést keress meg itt is ahelyett hogy elfogadna hogy valaki a-t gondol valaki b-t.

Nekwm sem szimpatikus a tesojanak a véleménye de joga van ezt gondolni. Inteligejs ember meg főleg ha bicska nyitógatonak gondolja a másik véleményét nem megy bele ebben a témában vitába.

Ha te szüleid mondjuk azt gondolnád mint a tesoja te meg mást akkor átmennel és erről beszélnek velük vág amikor kibukik a külön vélemény és azaz indulat ahogy a szüleid reagálnak a témára témát váltanal vagy elmondanád meg párszor? Persze lehet meg 6.ban máshogy működik akkor bocsanat

2020. márc. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
81%

Ilyen rokonért nem kár. Legalább annyival kevesebb névnapot, szülinapot, karácsonyi ajándék vásárlást kell fejben tartani.

Tök mindegy, hogy most a melegeket, vagy más rasszúakat gyűlöli ideológia címszó alatt, de aki csak azért megszakít minden kapcsolatot egy rokonával-ha teszem azt, előtte még jó viszonyt is ápoltatok-, mert nem fúj vele egy követ, az eléggé dedós viselkedés.

2020. márc. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
44%

"neki van egy ideológiája, abból nem enged."


Ezzel nem lenne baj.

mivel neked van egy másik ideológiád, miért kell kitagadni?


Ez nem életszerű.

Kamukérdésnek tűnik.

2020. márc. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
96%

Azt hogy kell érteni, hogy kitagadott? Nem örökölsz semmit tőle vagy mi van? Egy lakásban éltek?

Szerintem a családból való kitagadás a szülő "kiváltsága", nem a testvéré! Nem írtál semmit arról, hogy a szüleid hogy vélekednek a helyzetről.

2020. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
62%
Na, remek. Hát. Igazad van, az ilyen emberek mint a "bátyád" egy senki, van egy facebook oldal, akik gyűjtik a jövő számára a homofóbokat és ha eljön az idő lesz válasz. Linkeld be nekik a facebookját. Én is meleg vagyok, akkor engem sem fogad el? Szánalmas.
2020. márc. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
96%
Eg testver nem tud kitagadni de csak jol jartal ezzel.
2020. márc. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Anyukám azóta sír, vele is megszakít minden kapcsolatot.

A bátyám egy nagyon összetett ember, hisz korábbi beteg személyiségek által alkotott ideólógiákban (hadd ne mondjam, kiről van szó...), és elborult az agya.

Nem hajtogattam a véleményemet. Egy közös ismerőssel beszéltem erről, aki elmondta neki. Eddig nem tudta, hogy én erről a témáról ezt gondolom. Azért nem is mondtam, mert tudtam, hogy ez számára nagyon heves témának minősül, és csak a veszekedés lenne belőle. S amint megtudta az igazat, eldöntötte, hogy felrúgja az eddigi kapcsolatunkat.

2020. márc. 22. 11:24
 19/34 anonim ***** válasza:
96%

Testvér nem tagadhat ki a családból. Erre nincs jogi kategória. A kapcsolatot megszakíthatja.


De ne sírd vissza. Ahogy többen írták, szívességet tett. Ilyen emberrel együtt élni ki akarna?

Alapvetően vannak hitviták, meggyőződéssel kapcsolatos viták. Ilyenek a :

- halálbüntetés támogatása

- meleg házasság

- sebességkorlátozás eltörlése

- könnyű dorgok engedélyezése

- abortusz támogatása

- migráncs téma

stb


Ezek olyan vitákat szülnek, ahol egyik fél sem tudja a másikat semmiről meggyőzni, mert sokkal mélyebben gyökerezik a kérdés. Ezekben a vitákban egyetlen dolog, amit lehet tenni: meghallgatni a másikat és elfogadni, hogy neki más a nézőpontja, valamint emondani a saját nézőpontomat és a másikat kérni, hogy ő is fogadja el, hogy a témában nagyon sok mindenben máshogy gondolkodunk. És meglepő, de nagyon sok minden közös két ember gondolkodásmódjában ilyenkor is, és meglepően kis eltérés okozz teljesen másik nézőpontot.


Ahhoz, hogy valaki ezt meg tudja a másikkal beszélni, ahhoz empátiára, tiszteletre, érzelmi intelligenciára van szükség.


Akikben ez nincs meg, annak te is szívességet teszel, hogy megmutatod a hiányosságát és megszakítod vele a kapcsolatot. Mert ha ott maradsz mellette, sosem fogja fel, hogy mekkora egója van és milyen problémákkal fog még szembesülni a világban.

2020. márc. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
85%
Nem másodlagos, hogy erről is írt a "12 szabály az élethez" könyvében Jordan B Peterson.
2020. márc. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!