Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tanácsot szeretnék bátyámmal...

Tanácsot szeretnék bátyámmal veszekedtünk odáig fajult, hogy elején csak ellököt de utána arcon is ütött ököllel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eleve nem egy idillikus család a miénk apámnegy agresszív állat volt szerencsére hamar el által de ez rányomta a bélyegét az életünkre. Anyám feszült 2 gyerekkel egyedül sose beszéltünk meg semmit,de felnevelt minket. Bátyámban mindig is apámat látta és nekem is van rossz élményem Vele régen nem ütött meg de mégis megrémített és ez neki rossz volt de nem tehetek róla ha félek tőle. Eleve nem vagyok kiegyensúlyozott sokat beszéltünk de mindig csak veszekedés lett a vége. 22/L vagyok Egyetemre szeretnék bejutni ezért is vagyok otthon. Testvérem 24 azért van még itthon mert hogy nem akar minket magára hagyni, anyával is veszekedtünk sokat de most kezd rendbe jönni. Na most este elpattant valami a testvéremmel beszekdtünk és akkor ütött arcon is Ha azt mondom Neki hogy nem normális vagy most igazam lesz ilyen ha félnem Kell tőle. Anyának nem Akarok szólni nagymamámnak vásárol be de nem bírom ha mégegyszer megüt a bátyám. Azt mkdnta 1 hónap és megy de megüt ha arra utalok hogy agresszív vagy hogy bolond.
2020. ápr. 9. 00:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen fogalmazással és helyesírással, csak úgy kapkodhatnak utánad az egyetemek. Tagolás!
2020. ápr. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Rossz hírem van. Ilyen helyesírással max takarítónak juthatsz be az egyetemre. 1hónapot nem bírsz ki konfrontálódás nélkül? Anyádnak miért is nem akarod elmondani? Amúgy ez is családon belüli erőszak, simán fel tudod jelenteni.
2020. ápr. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Miért kellene eltűrnöd, hogy ver? A bátyád valószínűleg azt látta apádtól, hogy ez az egyedüli megoldási forma és át is vette tőle. Már az elején meg kell állítani, ne higgye, hogy neki mindent lehet.

Miért ne szólhatnál anyukádnak?

Mellesleg kétszer el kellett olvasnom, hogy megértsem, mit akarsz. Rémes!

2020. ápr. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Vagy viszaütsz, vagy feljelented és kérsz segítséget, vagy elköltözöl. És tényleg rettenetes az írásod, alig lehet megérteni, mit is akarsz valójában.
2020. ápr. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
Nézem a nevet, Dr.Tóth Natália, na mondom ez biztos egy jól megfogalmazott szöveg, érdemes elolvasni. Erre semmi írásjel, egybe ömlesztve az egész. Végig se olvastam, elég volt a közepéig.
2020. ápr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Valóban visszaolvasva kicsit katyvasz az egész irományom, igen nem olvastam vissza, hajnalban írtam telefonról úgy, hogy kikészültem. Arra kérlek titeket ha már segíteni nem tudtok egy fogalmazásból ne vonjatok le következtetést az Egyetemi felvételimmel kapcsolatban. Vagy igazából bánom is én, kicsit felidegesít, de sose hittek bennem nem ezen múlik, csak emberségesebb lenne mondjuk az, hogy "Egyetemhez jobban szedd majd össze magad, vagy ha egy tanácsot megfogadsz figyelj majd a helyesírásra". Igazából nem is az Egyetemről kérdeztem, ha majd a beadandót írom akkor nyilván kérek majd lektorálást. Elveszetnek érzem magam, kikészültem idegileg. Nem tudom akik írtak azoknak van-e lila folt A szemük alatt?

"nem bírom ki konfrontáció nélkül egy hónapig?" De kibírom, sőt ezt kívánom! De ha odajön a testvérem és fenyegetően beszél akkor nem tudok mit tenni.

Nem akarok egy olyan világban élni ahol az elesetbe még bele is rugnak...

2020. ápr. 9. 10:41
 7/14 anonim ***** válasza:
Min vesztek össze?
2020. ápr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Min vesztünk össze? "-kicsit hosszú, hogy mindkét fél szemszöge érthető legyen.

Bátyám eleve ő is egy megtört személy, nem volt sose apafigurája, anyám 2 műszakban dolgozott sose volt szinte otthon hogy ne kerüljünk utcára ezért a bátyám próbált nevelni, de mivel ő is még csak egy gyerek volt, sokszor az egyet nem értés miatt veszekedés lett a vége. Anya és bátyám kapcsolata most ért el odáig hogy egymáshoz se szólnak ez a több évnyi felgyülemlett kibeszéletlen konfliktus miatt.El akart költözni eleve csak most ez a vírus, bizonytalan minden. Testvéremmel alapvetően jó kapcsolatom volt leszámítva a Karácsonyi vagy más hosszas beszélgetéseket amik arra jöttek ki, hogy nem értjük meg egymást,és hogy rosszul esik neki, hogy félünk tőle, mert hogy olyan lesz mint az apánk (egy idegbeteg elvakult ember) szóval mindig volt egy kimondatlan feszkó.Ami a verekedésig fajult:Ő 24h melóban van én ott hagytam munkát, hogy készüljek felvételire. Este már nap végén voltam fáradtan épp állatartásról szerettem volna segíteni online ezért a telefonomban voltam elmerülve. Tesóm meg cigit keresett(ő meg anya dohányzik csak) kérdezett tudom-e hol van, nyilván nem volt nálam. Eleve nem szeretem hogy dohányoznak ezért se figyeltem rá. Aztán kérdezgetett tovább nem figyeltem. Felmordult kicsit,Hogy mondjam meg mikor ment el anya aludni hogy megkérdezze nála van e (eleve nem beszélnek egymással).Megkérdeztem nála se volt, bátyám még nem kapott fizut ezért nem tudott venni (alapjáraton lenne pénze csak olyannak is kölcsönadott akik nem adták meg neki / kihasználták) Én plazmázásból szerzek néha pénzt ezért mondtam adok neki vegyen.De neki szar érzés hogy tőlem kér, Én adok neki úgyis visszaadja. Ki mentünk erkélyre mondtam szerezze vissza a kölcsön adott pénzeit, és beszélgettünk. Az felhúzott hogy azt mondta hogy nem adom meg a minimális tiszteletet mikor telefonoztam, hogy mondjam hogyha nem figyelek (valóban oda kéne figyelnem jobban de nagyon belemerültem).Aztán otthagytam, még ajtóban volt szóváltás és meglökött, akadályozott hogy maradjak ezt nem hagytam ekkor kezdett a verekedés. Igazából ő erősebb és én kaptam csak, meg a földre szorított. Mondtam, hogy nem normális erre azt mondta hogyha azt mondom neki "nem normális", akkor kapok mégegyett, meg történt, mondtam hogy kérjen segítséget akkor is kaptam. Aztán addig fajult hogy mondta hogy már nem vagyok a testvére többé. Én nem hittem el mikor történt, hogy komolyan ököllel üt, meg akadályoz hogy elmenjek. Aztán mondta "látod igazad lett, ilyen ha félned kell tőlem". Eleve mostanában megváltozott azt mondta mindenki hazudik neki. Nem értem őt, nem jó irányban változott, ő mindent mindig jobban tud.

Nem vagyok énse tökéletes az emberek agyára tudok menni, érzékeny vagyok könnyen sértődök, meg makacs vagyok, de szerettem a testvérem, nem bírom az állandó konfliktust. A sikertelenséget.

Énis próbáltam tesómnak segíteni de nem tudok, meg mostmár nem is akarok, hogy képes verni, félek amíg nem megy el addig itt ez az állandó feszültség. Lila folt lett a szemem alatt. Anyám nagyszülőknél 2 nap és jön haza.

2020. ápr. 9. 13:24
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, blogot írj, ha a lelkifájdalmaidat akarod világgákürtölni!!
2020. ápr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mennyi rosszindulatú ember,köszönöm, hogy segítettetek a döntésben. Ebben a kisvárosban, már-már faluban úgysincs esélyem hogy Agrérmérnök lehessek. Családom se összetartó már sose volt az. Leírtam nyílt lapokkal mi történik, csak egy kis empátiát magasabb EQ-val(itt mindenki szőrszálhasogató direkt nem IQ-t írtam nézz utána mi az az EQ, ami neked NINCS) rendelkező emberek véleményére, jó szavaira vágytam.

Utolsó lejegyzésem :kérlek a kutyusokat etessétek figyeljetek rájuk, Bocsáss meg Szandi hogy nem írtam nem akartalak terhelni ezzel. Anya szeretlek. Apám is akassza fel magát. Testvéremnek meg pszichológus kéne a dühkezelési gondjaira.

Viszlát!

Felakasztom magam!

2020. ápr. 9. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!