Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kimondhatatlanul megbántott,...

Kimondhatatlanul megbántott, ti hogy viselkednétek hasonló esetben?

Figyelt kérdés

Annyira friss még ez az egész, hogy fel sem fogom, hogy mi történt:( A testvéremről van szó. Olyan csúnyán és megalázóan bánt velem, mint még soha senki.

Röviden a történet: Én 40 éves vagyok, ő 42 éves, mindketten lányok vagyunk. Soha nem volt az a nagyon szoros testvéri kötelék közöttünk, de elvagyunk, főleg mióta gyerekeink vannak, többet összejárunk, a gyerekek szeretik egymást nagyon (7-12 évesek).

Sajnos én 3 éve elváltam, azóta van új párom, akivel nagyon nagyon szeretjük egymást, úton van a közös babánk (páromnak nincs még gyermeke) és most fogunk összeházasodni is. Mindkettőnk családja szereti és elfogadja a másikat, a gyermekeim imádják a páromat és ez kölcsönös. Azt hiszem elmondhatom, hogy nagyon boldogok vagyunk mi így négyen (hamarosan öten :) ).

És itt jön a lényeg: most jelentettük be a családnak, hogy összeházasodunk. Párom családja örül, anyukám is, de nővérem reakciója teljesen lesokkolt.

A koronavírus miatt sajnos nem tudunk találkozni és más-más városban is lakunk, így telefonon hívtam fel, nem titkol szándékkal, hogy felkérjem tanúmnak is egyben. Az öröm helyett azonban hidegzuhanyt kaptam a nyakamba: lehordott mindenféle cédának, aki "felcsináltatta és elvetette" magát egy szerencsétlen palival, a gyerekeimet semmibe veszem és én tönkreteszem a gyerekeimet azzal, hogy szülök egy babát, el fognak menekülni az (igazi) apjukhoz mert 40 évesen belőlem idegroncsot fog csinálni egy csecsemő és vegyem tudomásul, hogy nem is illünk össze a párommal és úgyis tönkremegy ez a házasságom is. Még ezeket úgy végighallgattam, de amikor folyton kitért arra, hogy ő mennyire sajnálja az én gyerekeimet, hogy ilyen céda, önző anyjuk van, hát elsírtam magam és mondtam, hogy nagyon megbántott és én ezt nem szeretném hallgatni tovább.

Hozzáteszem volt férjem nem gazdag, de a pénzesebb kategóriába tartozik, így ha már sok szeretet nem is, de utazással, pénzzel, játékkal kápráztatja a gyerekeket, amivel nincs is bajom, csak ne bántsa őket. Erre is megkaptam tesómtól, hogy a gyerekeim át fognak pártolni az apjukhoz, mert attól mindent megkapnak (anyagilag) mi meg csórók vagyunk és egy gyereknek ez nem kell. Hát mit ne mondjak. Teljesen lesokkolódtam, összeomlottam. Nem élünk nagylábon igaz, de mindenünk megvan, gyerekeknek is, midnen időnket együtt töltjük, sokat kirándulunk,nevetünk. Nincs X-box a nappaliban, de van helyette közös főzés és társasozás. Nem tudom őket elvinni tengerpartra, de helyette sokat kirándulunk, piknikezünk amit nagyon nagyon szeretünk. Nem hiszem, hogy ezt szégyellni kellene :(


Most úgy érzem soha nem fogom tudni ezt megbocsátani, hogy így beszélt velem. Ti mit gondoltok erről?



2020. ápr. 21. 01:31
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
89%
A testvéred szégyellje magát. Valószínűleg irigykedik rátok, hogy milyen jól megvagytok, neki pedig lehet valami zűr az életébe.
2020. ápr. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
88%

Azt gondolom hogy a testvéred egy kiöregedett irigy hárpia. 😁

Én nem bocsátanám meg és nem felejteném el csak elfogadnám hogy ezt gondolja rólam a testvérem. Nem keresném a társoságát amíg legalább nem kér bocsánatot. De valószínüleg ő évek óta ezt gondolja rólad de csak most fakadt ki. A kapcsolatotok soha nem lesz a régi.

2020. ápr. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
88%

Hát, én kb 8 éve pont egy hasonló miatt nem beszélek a húgommal.


Készülj fel rá, hogy az egész család téged fog bæszogatni, hogy volt képed megsértődni!

2020. ápr. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
86%
A gyerekek miatt se lennék vele jóba, kitudja mivel tömné a fejüket. Igazi rosszindulatu!
2020. ápr. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Igen, valószínű innen fúj a szél, nem boldog a házassága és egyéb gondok is vannak, de ez egy másik történet.

Én ezt akkor sem értem. A családtagok, testvérek nem azért vannak, hogy támogassák egymást jóban-rosszban? Én sose bántottam őt de ő már nagyon sokszor engem, gyerekkorunkban is, sokszor lenézett, kiközösített. De nem tulajdonítottam neki nagy jelentősét, a testvér az testvér. De tudom, hogy ő milyen, ha én nem keresem, ő nem keres. Ha én most nem fogom őt keresni, ő soha többet nem fog keresni. Viszont ott vannak a gyerekek én azt nem élném túl, ha nem láthatnám a keresztgyerekeimet hosszú időre, nem beszélve az én gyerekeimnek is nagyon hányoznánk, hogy értessem meg velük, hogy nem találkozhatnak? :(

2020. ápr. 21. 01:48
 6/43 anonim ***** válasza:
92%

Oh ugyan.

Férjem bátyja is ugyan ilyen irigy versengő hazug majom.Kiskoruk ota szemétkedett. Férjem pedig szereti mindennel együtt pedig ő is tudja milyen ő tényleg egy jó testvér. Általában kettő jó testvér ritka egy családba ha csak nincs egy harmadik is . 😄

2020. ápr. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Igazatok van, csak ez olyan piszok fájdalmas és nehéz. Ezek szerint végig a képebe hazudott, mikor mondta, hogy milyen jó, hogy párommal egymásra találtunk és hogy jön a baba, hát gratulál és nyájaskodott.

Erre most a házasságkötés bejelentésénél kiborult a bili,én nem is gondoltam, hogy így vélekedik rólam :(

2020. ápr. 21. 01:53
 8/43 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudnátok megbeszélni hogy a gyerekek átmehessenek hozzátok néha?
2020. ápr. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos az irigység nagy úr.

Mindent tönkre tesz. Nem lehet ezen változtatni. Ő soha nem lesz boldog amíg irigy és rosszindulatú, magával kéne rendeznie először a problémáit, de mivel irtad kiskorotok óta ilyen, nem fog megváltozni 45 éves korára sem.

2020. ápr. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos amiért ő ilyen lehet a gyerekeit is ilyenné formálná a te gyerekeiddel szemben. 😔

Persze nem azt mondom hogy amilyen a szülő olyan lesz a gyerek, de ilyen kicsi gyerekeket még nagyon könnyű manipulálni és befolyásolni!

2020. ápr. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!