Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kimondhatatlanul megbántott,...

Kimondhatatlanul megbántott, ti hogy viselkednétek hasonló esetben?

Figyelt kérdés

Annyira friss még ez az egész, hogy fel sem fogom, hogy mi történt:( A testvéremről van szó. Olyan csúnyán és megalázóan bánt velem, mint még soha senki.

Röviden a történet: Én 40 éves vagyok, ő 42 éves, mindketten lányok vagyunk. Soha nem volt az a nagyon szoros testvéri kötelék közöttünk, de elvagyunk, főleg mióta gyerekeink vannak, többet összejárunk, a gyerekek szeretik egymást nagyon (7-12 évesek).

Sajnos én 3 éve elváltam, azóta van új párom, akivel nagyon nagyon szeretjük egymást, úton van a közös babánk (páromnak nincs még gyermeke) és most fogunk összeházasodni is. Mindkettőnk családja szereti és elfogadja a másikat, a gyermekeim imádják a páromat és ez kölcsönös. Azt hiszem elmondhatom, hogy nagyon boldogok vagyunk mi így négyen (hamarosan öten :) ).

És itt jön a lényeg: most jelentettük be a családnak, hogy összeházasodunk. Párom családja örül, anyukám is, de nővérem reakciója teljesen lesokkolt.

A koronavírus miatt sajnos nem tudunk találkozni és más-más városban is lakunk, így telefonon hívtam fel, nem titkol szándékkal, hogy felkérjem tanúmnak is egyben. Az öröm helyett azonban hidegzuhanyt kaptam a nyakamba: lehordott mindenféle cédának, aki "felcsináltatta és elvetette" magát egy szerencsétlen palival, a gyerekeimet semmibe veszem és én tönkreteszem a gyerekeimet azzal, hogy szülök egy babát, el fognak menekülni az (igazi) apjukhoz mert 40 évesen belőlem idegroncsot fog csinálni egy csecsemő és vegyem tudomásul, hogy nem is illünk össze a párommal és úgyis tönkremegy ez a házasságom is. Még ezeket úgy végighallgattam, de amikor folyton kitért arra, hogy ő mennyire sajnálja az én gyerekeimet, hogy ilyen céda, önző anyjuk van, hát elsírtam magam és mondtam, hogy nagyon megbántott és én ezt nem szeretném hallgatni tovább.

Hozzáteszem volt férjem nem gazdag, de a pénzesebb kategóriába tartozik, így ha már sok szeretet nem is, de utazással, pénzzel, játékkal kápráztatja a gyerekeket, amivel nincs is bajom, csak ne bántsa őket. Erre is megkaptam tesómtól, hogy a gyerekeim át fognak pártolni az apjukhoz, mert attól mindent megkapnak (anyagilag) mi meg csórók vagyunk és egy gyereknek ez nem kell. Hát mit ne mondjak. Teljesen lesokkolódtam, összeomlottam. Nem élünk nagylábon igaz, de mindenünk megvan, gyerekeknek is, midnen időnket együtt töltjük, sokat kirándulunk,nevetünk. Nincs X-box a nappaliban, de van helyette közös főzés és társasozás. Nem tudom őket elvinni tengerpartra, de helyette sokat kirándulunk, piknikezünk amit nagyon nagyon szeretünk. Nem hiszem, hogy ezt szégyellni kellene :(


Most úgy érzem soha nem fogom tudni ezt megbocsátani, hogy így beszélt velem. Ti mit gondoltok erről?



2020. ápr. 21. 01:31
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
66%

#27 te ki vagy és mit érzel hogy így beszélsz? Neked a szüleid mindig mindent odafingottak az asztalra, amit kiejtettél a szádon? Vagy csak és kizárólag az a jó szülő és az szolgálja a gyerek rendes érzelmi meg mindenes fejlődését, ha x-boxot szeretne, és mostazonnalderögtön megkapja anyucitól meg apucitól?

Meg mi köze annak, h nincsenek elkapatva ahhoz, hogy a gyerekek egyetemre szeretnének majd menni?

Eszem fszm megáll...


(Ha már pénz: olyanról hogy diákmunka hallottál már? Vagy olyanról, hogy ha ahhoz még fiatal a gyerek, akkor kapott zsebpénz beosztása, összegyűjtése... Vagy a te szótáradban ilyenek nincsenek, csak olyanok, hogy dúsgazdag apuci, meg plázaci a anyuci egy 400 nm-es lakásban nevel 1 gyereket és 3 díszkutyát? És különben sem azt írta hogy putriban laknak, hanem azt, hogy köszönik szépen, jól érzik magukat úgy, ahogy vannak, nincs szükségük többre.)

2020. ápr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
amúgy én sógornőm is ilyen, mindenbe beleállt ami kicsit is másképp van ahogy ő képzeli. Képes volt kiosztani, hogy a gyereknek ne hazudjunk arról, hogy van mikulás. Van akinél bármit csinálsz az rossz, főleg ha az ő élete rosszabb a tiednél :P
2020. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
70%
Szia, nem olvastam a válaszokat, de nagyon hasonló helyzetben vagyunk, csak nálunk a párom testvére viselkedik így. Egyikünknek sincs gyereke, most várjuk az elsőt, szeretnénk össze is házasodni, csak most a vírus miatt nem tudtunk még elmenni az anyakönyvi hivatalba bejelenteni a szándékot. Ettől függetlenül a párom (44) elmondta a húgának (42), hogy össze szeretnénk házasodni. (A húga 3 gyerekes, házas). Erre az volt a reakció, hogy de mi a francnak akarunk mi összeházasodni, én csak el akarom szedni a párom vagyonát (egy lakásunk van, amit teljesen felesben vettünk, és vagyonszerződésünk is van). Meg hogy nem kell az, íy nem fog tudni tőlem soha megszabadulni. Eközben ő maga nem dolgozik, a férje jól keres, ő viszont soha nem keresett jól, a házat a férje megtakarításaiból, a férje szüleinek a támogatásából, csokból és egy kis hitelből vették. A párom arra gondol, hogy a babaváró miatt irigy, csakhogy mi valószínűleg azt nem is tudjuk felvenni, mert már terhes vagyok, de összeházasodni a vírus miatt nem tudunk most, és nem biztos, hogy a baba születéséig össze fogunk tudni. Egy kétszobás kis lakásban élünk, ők meg egy nagy kertes házban, hát mire irigykedne? Annyira csúnyán beszélt a párommal, hogy az nagyon meglepő volt, és a baba hírét még el se volt kedve mondani neki. Lehet, nem is szól neki, amíg meg nem született, mert pontosan ettől tart, hogy akkor meg majd azzal jön, hogy én felcsináltattam magam, és a párom milyen hülye, hogy ezt hagyja. Aaz anyukájuknak is ez volt amúgy az első reakciója a baba hírére, hogy miért nem tudtál vigyázni...? Nagy csalódás ez neki. Szerintem a húga nincs jól lelkileg valamiért, és ezt vezeti le a bátyján, vagy nem tudom, én sem értem ezt a tömény rosszindulatot. Az anyjától értem, ő sajnos mentális beteg, de a húga eddig oké volt meg kedves, mondjuk nem találkoztunk gyakran, de ha néha igen, akkor nem volt gond.
2020. ápr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
66%
utolsó: lehet házasodni csak szűk körben betartva a távolságtartás szabályait. és persze meg kell kérdezni az adott anyakönyvi hivatalt, hogy miképp működik és meg kell említeni miért is sürgős.
2020. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó vagyok, lehet házasodni, persze, de ahhoz előtte be kell jelenteni a házasodási szándékot, amit a jogszabály szerint kizárólag személyesen, mindkét félnek együtt kell megtennie az anyakönyvi hivatalban. Erre volt időpontunk, ezt törölték, mert megszüntették a személyes ügyfélfogadást, és így egyáltalán nem lehet most házasodási szándékot bejelenteni ennél az önkormányzatnál. Ha nem tudjuk a szándékot bejelenteni, nem tudunk összeházasodni sem, ilyen egyszerű. Meg kell várnunk, hogy ismét legyen személyes ügyfélfogadás és bejelenthessük a szándékot. Ott adnak időpontot a polgárira.
2020. ápr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
78%
Undorító a tesód. Mintha az enyém lenne, de ő nem mondja ki...
2020. ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
47%
Attól mert valaki testvér még nem fognak jóban rosszban mindenben kitartani a másik mellett, segíteni mindenben, és önzetlenül szeretni a másikat. Az hogy vér kötelék, nem garancia semmire. Ez csak az emberek képzeletében él, ezzel áltatják magukat, főleg mikor második, harmadik, többedik gyereket csinálják hogy milyen jó lesz ha lesz testvére, mert majd az milyen életre szóló kötelék. Nagy lófi*mát. Az én testvéreimmel sem olyan jó a viszony. Főleg nővéremmel. Ő a legidosebb és a legirigyebb. Ő kapta a legtöbb segítséget és támogatást a szüleinktől, mégis sajnálja azt ami én meg bátyám kaptunk. Bátyámmal soha semmit nem tettünk szóvá, soha nem szamolgattuk ki mennyit kapott, örültünk és örülünk annak amit kaptunk. De nővérem..... Mindenre és mindenkire irigy. És ezt nem éppen burkoltan szóvá is teszi állandóan :) én már nem is szívesen utazok haza látogatóba miatta. Telefonon is ritkán beszélünk, de olyankor is csak azt hallgatom hogy neki milyen rossz és nekem milyen jó. (sokkal többet segítenek neki szüleim a gyerekkel kapcsolatban mivel közel laknak, mi pedig távol, kb a háromszorosát keresi mint én a férjemmel együtt, mégis, neki milyen rossz, milyen rosszul él, mi pedig milyen jól élünk...irigy ember gondolkodását nem lehet kifűrkészni:). )
2020. ápr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
16%
Öreg vagy a gyerekvállaláshoz és csóró. 1-2 évi ismertség után felcsináltattad magad és most ezért gyorsan elvesz a csávód. Lepontozhatsz, de ezek a tények amiket te magad írtál le, csak én nem csomagolom cukormázas köntösbe. A nővéred sem tette. Igaz én idegen vagyok, akinek a véleménye nem számít, a nővérednek meg ugye illendőségből be kellett volna nyalnia csontig. Hát lehet unja már az álszenteskedést.
2020. ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
51%

37!

Mintha az én nővéremről írtál volna! Dettó ugyanaz. Sőt rosszabb! Egesz életében irigy, féltékeny volt rám. Csak azt nem ertem miért, nekem lett volna okom rá, mert ő mindent megkapott, én semmit, sose szóltam. Mikor apukám felajánlotta kifizeti a családi ebédet az esküvő utan (kb 13emberre), úgy kiakadt, villámokat szórtak a szemei, sz.arul esett neki. Októberben jelentettük be hogy babát várunk. Na, aztán egy hónappal később kijelentette ő is akar, már próbálkoznak, miközben utálja a gyerekeket! 20 éven át hallgattuk, ő nem akar! És most, pont most jut eszébe 40 évesen, mikor én terhes lettem? Esküvőnk előtt 3 nappal korábban megkérte a párja a kezét. Gondolom ez is

... véletlen volt??? Régen mindig mindenkinél sz.ar embernek àllított be, sokan utáltak is engem, mentünk valahova, szégyellt engem stb... sose tudtam miért. Ő meg fúrt mindenki háta mögött, ő és ő és ő milyen szemét, milyen ronda stb... fbn meg ott jópofizik velük, meg az életben. Nem jön össze a gyerek nekik, kész idegroncs azóta. Verseng mint mindig. 6 éve felhoztam neki, szeretnék fogszabályzót, 2 hetre rá azzal jelent meg. Egyik pasija letaperolt, ő is látta, de ugye én voltam a ri.banc... 1 évig alig beszélt velem. De azt nem vette észre hogy a pasija csalja és kihasználja. Stb, stb, stb...

Kedves kérdező! Nem vagy egyedül ezzel a problémával. Ezek után ne nagyon tartsd a kapcsolatot vele. Én 2 évig nem beszéltem nővéremmel. Most már kicsit jobb a helyzet, de a régi gonoszságait sose fogom elfelejteni.

2020. ápr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
97%

A nővéred egy megkeseredett nő. Lehet boldogtalan, és gyáva lépni, így igenis irigyli hogy neked van életed a válás után is.

Nem vagy koros a babához, akárki károg is itt erről.

2020. ápr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!