Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kimondhatatlanul megbántott,...

Kimondhatatlanul megbántott, ti hogy viselkednétek hasonló esetben?

Figyelt kérdés

Annyira friss még ez az egész, hogy fel sem fogom, hogy mi történt:( A testvéremről van szó. Olyan csúnyán és megalázóan bánt velem, mint még soha senki.

Röviden a történet: Én 40 éves vagyok, ő 42 éves, mindketten lányok vagyunk. Soha nem volt az a nagyon szoros testvéri kötelék közöttünk, de elvagyunk, főleg mióta gyerekeink vannak, többet összejárunk, a gyerekek szeretik egymást nagyon (7-12 évesek).

Sajnos én 3 éve elváltam, azóta van új párom, akivel nagyon nagyon szeretjük egymást, úton van a közös babánk (páromnak nincs még gyermeke) és most fogunk összeházasodni is. Mindkettőnk családja szereti és elfogadja a másikat, a gyermekeim imádják a páromat és ez kölcsönös. Azt hiszem elmondhatom, hogy nagyon boldogok vagyunk mi így négyen (hamarosan öten :) ).

És itt jön a lényeg: most jelentettük be a családnak, hogy összeházasodunk. Párom családja örül, anyukám is, de nővérem reakciója teljesen lesokkolt.

A koronavírus miatt sajnos nem tudunk találkozni és más-más városban is lakunk, így telefonon hívtam fel, nem titkol szándékkal, hogy felkérjem tanúmnak is egyben. Az öröm helyett azonban hidegzuhanyt kaptam a nyakamba: lehordott mindenféle cédának, aki "felcsináltatta és elvetette" magát egy szerencsétlen palival, a gyerekeimet semmibe veszem és én tönkreteszem a gyerekeimet azzal, hogy szülök egy babát, el fognak menekülni az (igazi) apjukhoz mert 40 évesen belőlem idegroncsot fog csinálni egy csecsemő és vegyem tudomásul, hogy nem is illünk össze a párommal és úgyis tönkremegy ez a házasságom is. Még ezeket úgy végighallgattam, de amikor folyton kitért arra, hogy ő mennyire sajnálja az én gyerekeimet, hogy ilyen céda, önző anyjuk van, hát elsírtam magam és mondtam, hogy nagyon megbántott és én ezt nem szeretném hallgatni tovább.

Hozzáteszem volt férjem nem gazdag, de a pénzesebb kategóriába tartozik, így ha már sok szeretet nem is, de utazással, pénzzel, játékkal kápráztatja a gyerekeket, amivel nincs is bajom, csak ne bántsa őket. Erre is megkaptam tesómtól, hogy a gyerekeim át fognak pártolni az apjukhoz, mert attól mindent megkapnak (anyagilag) mi meg csórók vagyunk és egy gyereknek ez nem kell. Hát mit ne mondjak. Teljesen lesokkolódtam, összeomlottam. Nem élünk nagylábon igaz, de mindenünk megvan, gyerekeknek is, midnen időnket együtt töltjük, sokat kirándulunk,nevetünk. Nincs X-box a nappaliban, de van helyette közös főzés és társasozás. Nem tudom őket elvinni tengerpartra, de helyette sokat kirándulunk, piknikezünk amit nagyon nagyon szeretünk. Nem hiszem, hogy ezt szégyellni kellene :(


Most úgy érzem soha nem fogom tudni ezt megbocsátani, hogy így beszélt velem. Ti mit gondoltok erről?



2020. ápr. 21. 01:31
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
0%

Azt, hogy a "röviden" legyen legközelebb valóban röviden, akkor el is olvasom.

Tanulj meg egy problémát röviden és tömören összefoglalni, úgy könnyebb az itt olvasóbnak is.


Ha friss a seb, akkor nem csoda, ha úgy érzed, hogy soha nem fogod megbocsátani a fájdalmat. Az Idő azonban jó orvos, és ha a testvéred is eljut addig, hogy bocsánatot kérjen tőled, az már egy jó pont. Ha nem, akkor magadnak kell megbocsátani neki, hogy szabad légy tőle, és többé nem tartani vele kapcsolatot.


Ha örökké pedálozol egy agresszornak, akkor csak a rabja leszel, mindörökre. A testvérei kapcsolat (sem egyéb más rokoni, méga szüli sem!) sem jog arra, hogy valaki a mésikat kihasználja, lekXrvázza stb., megalázza stb.

2020. ápr. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Valóban röviden akartam, ez volt a célom :) De annyi minden kavargott a fejemben, hogy végül nem sikerült. Hogy a kedves válaszolók is némileg kis rálátással legyenek a dolgokra, muszáj volt kicsit bővebb lére eresszem 😊
2020. ápr. 21. 07:24
 23/43 anonim ***** válasza:
14%

Nem leszek népszerű és nem akarlak bántani, de szerintem sem jó dolog 40 felett szülni. Egyszerűen nem így működik az emberi test. Nem véletlenül nagyobb a kockázat ilyenkor. Egyszerűen önzőségnek érzem. És ez nem azon múlik, hogy manapság mi a gyakorlat. Attól még nem lesz egészséges.


Türelme sincs már annyi az embernek ilyenkor.


Generációs különbségek a gyerek és szülő között. Ez aztán beilleszkedési problémákhoz vezet, stb.


Ezt egyáltalán nem bántásnak szánom, ne érts kérlek félre. A testvéred ocsmányul viselkedett, gond lehet nála otthon, de attól még ez a véleménye, csak a problémái miatt így hozta a tudtodra.

2020. ápr. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
35%

Na meg sajnos a gyakorlat azt mutatja, hogy az új pasit addig érdeklik a gyerekek ameddig sajátja nincs. Onnantól az az isten, állandóan azzal van kivételezve stb.

Nem sok olyan mozaik családot láttam, ami tényleg működött és ebből nem voltak problémák.


Ezt is a nagyobb gyerekek szokták megszívni.

2020. ápr. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
Biztosan mindenre van példa és ellenpélda is. Sajnos ha így fogjuk fel akkor válás után esélytelen a boldogság és esetleg új család alapítása. A párom és a gyerekeim között olyan szoros a kötelék, hogy nem hiszem, hogy ez annyira megváltozna a baba születése után. Persze egy kisbaba mindig "felborítja" az arányokat és a napirendet, de úgy gondolom kellő szeretettel, odafigyeléssel és a nagyobb gyerekek bevonásával megoldható. Fontos, hogy a nagyobbak érezzék, hogy ők ugyanolyan fontosak lesznek a baba születése után is, be kell őket vonni mindenbe, beszélgetni velük, mint ahogy most is tesszük. Szerencsére előttem jó példák vannak a mozaik családra, a nagyobbak imádják,óvják, féltik a kistesót és a nevelőapuka is tud egyensúlyt tartani. A szeretet véleményem szerint nem vérhez kötődik, egy örökbefogadott gyermeket is ugyanúgy lehet szeretni. Szerencsére "anyatípus" vagyok, van türelmem a gyerekhez és azért szülők mert szeretnénk gyereket nem azért mert elvárás vagy mert csak úgy becsúszott. Persze igazgatok van általánosságban, de mondom, ahhoz ismernetek kell minket mint embereket, hogy láthassátok mi a valóság.
2020. ápr. 21. 07:43
 26/43 anonim ***** válasza:
14%

Nyilván minden eset más és más. Őszintén kívánom, hogy legyen igazad és ne csak a rózsaszín felhő beszéljen belőled. Meg hogy a párod tényleg a valós arcát mutassa, ne a baba után derüljön ki.


Sok boldogságot és jó egészséget!


A tesód felé pedig nyújtsd ki a kezed, akármennyire is megbántott. Sokan képtelenek segítséget kérni. Legyél okosabb.

2020. ápr. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
17%

Ja hát mindig az a szar, aki kimondja az igazságot.

Irigység? Mire lenne irigy? Magad is beismered, hogy csórók vagytok, akkor mi a lófacnak potyogtatod a kölyköket? Most megszülöd ezt, aztán 1-2 év múlva "véletlen" becsúszik még egy. Ha meg majd a nagyok véletlen egyetemre akarnak menni, vagy külföldre tanulni, vagy hangszert, vagy tényleg ne adj isten egy szaros x-boxot kérnének, akkor nem lehet majd és ők lesznek a hálátlan senkik, pedig ti mennyit társasoztatok velük... Jajj bocs, majd a gazdag apjuk perkál, te mosod kezeidet.

A nővéred a fejedre olvasta az igazat és ez azért fáj neked ennyire, mert tudod, hogy igaz.

2020. ápr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező: ez alapján számomra az sejthető, hogy valami vagy van életében, vagy irigykedik, valamiért közlésed negatív érzéseket hívott elő belőle...

Vizionálni, fantáziálni a jövőről ilyen negatívan meglehetősen undorító. Kicsoda ő, hogy másokat akár erkölcsileg, akár bármilyen más módon minősítsen?

2020. ápr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
18%

amit mondott az nem szép és bár én sem szültem volna ilyen idősen,de attól még nem volt igaza(csak láttam, hogy 60 évesen milyen maaaarha fárasztó a kamasz nevelése).


Tény, hogy kicsit elsiettétek, de az is tény hogy 40 évesen már nem várhatsz semmire és az is tény hogy a másik apu idővel megtudja venni a gyerekek szeretetét. Majd nézel nagyokat hogy kamaszok mennyire pénz központúak tudnak lenni, holott 8 évesen milyen cuki volt.

De ezektől függetlenül ez még lehet nagy szerelem és a testvéred tök fölöslegesen akadt ki.

2020. ápr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
67%
Azért az elég fura hogy negyvenesek vagytok és "lány"-ként hivatkozol magatokra. 😂😂
2020. ápr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!