Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kimondhatatlanul megbántott,...

Kimondhatatlanul megbántott, ti hogy viselkednétek hasonló esetben?

Figyelt kérdés

Annyira friss még ez az egész, hogy fel sem fogom, hogy mi történt:( A testvéremről van szó. Olyan csúnyán és megalázóan bánt velem, mint még soha senki.

Röviden a történet: Én 40 éves vagyok, ő 42 éves, mindketten lányok vagyunk. Soha nem volt az a nagyon szoros testvéri kötelék közöttünk, de elvagyunk, főleg mióta gyerekeink vannak, többet összejárunk, a gyerekek szeretik egymást nagyon (7-12 évesek).

Sajnos én 3 éve elváltam, azóta van új párom, akivel nagyon nagyon szeretjük egymást, úton van a közös babánk (páromnak nincs még gyermeke) és most fogunk összeházasodni is. Mindkettőnk családja szereti és elfogadja a másikat, a gyermekeim imádják a páromat és ez kölcsönös. Azt hiszem elmondhatom, hogy nagyon boldogok vagyunk mi így négyen (hamarosan öten :) ).

És itt jön a lényeg: most jelentettük be a családnak, hogy összeházasodunk. Párom családja örül, anyukám is, de nővérem reakciója teljesen lesokkolt.

A koronavírus miatt sajnos nem tudunk találkozni és más-más városban is lakunk, így telefonon hívtam fel, nem titkol szándékkal, hogy felkérjem tanúmnak is egyben. Az öröm helyett azonban hidegzuhanyt kaptam a nyakamba: lehordott mindenféle cédának, aki "felcsináltatta és elvetette" magát egy szerencsétlen palival, a gyerekeimet semmibe veszem és én tönkreteszem a gyerekeimet azzal, hogy szülök egy babát, el fognak menekülni az (igazi) apjukhoz mert 40 évesen belőlem idegroncsot fog csinálni egy csecsemő és vegyem tudomásul, hogy nem is illünk össze a párommal és úgyis tönkremegy ez a házasságom is. Még ezeket úgy végighallgattam, de amikor folyton kitért arra, hogy ő mennyire sajnálja az én gyerekeimet, hogy ilyen céda, önző anyjuk van, hát elsírtam magam és mondtam, hogy nagyon megbántott és én ezt nem szeretném hallgatni tovább.

Hozzáteszem volt férjem nem gazdag, de a pénzesebb kategóriába tartozik, így ha már sok szeretet nem is, de utazással, pénzzel, játékkal kápráztatja a gyerekeket, amivel nincs is bajom, csak ne bántsa őket. Erre is megkaptam tesómtól, hogy a gyerekeim át fognak pártolni az apjukhoz, mert attól mindent megkapnak (anyagilag) mi meg csórók vagyunk és egy gyereknek ez nem kell. Hát mit ne mondjak. Teljesen lesokkolódtam, összeomlottam. Nem élünk nagylábon igaz, de mindenünk megvan, gyerekeknek is, midnen időnket együtt töltjük, sokat kirándulunk,nevetünk. Nincs X-box a nappaliban, de van helyette közös főzés és társasozás. Nem tudom őket elvinni tengerpartra, de helyette sokat kirándulunk, piknikezünk amit nagyon nagyon szeretünk. Nem hiszem, hogy ezt szégyellni kellene :(


Most úgy érzem soha nem fogom tudni ezt megbocsátani, hogy így beszélt velem. Ti mit gondoltok erről?



2020. ápr. 21. 01:31
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Sajnos még ő érzi ezek után sértve magát, úgyhogy egyelőre a telefont sem venné fel ha hívom :(

Igen tudom, hogy nem fog megváltozni.

Édesanyámat is sajnálom mert neki a gyermekei vagyunk és neki ezt nagyon rossz látni, hogy ez van közöttünk.

Hozzáteszem édesanyámmal is így beszél nővérem, némileg visszafogottabban azért, de neki is mond olyan dolgokat, hogy szegény anyu utána engem hív és nekem sírja el a bánatát.

És persze a gyerekeivel sem bánik túl szépen. Jobban mondva két énje van, néha elragadó, kiegyensúlyozott és imádnivaló, aztán meg előjön ez az oldala mit én nem tudok kezelni :(

2020. ápr. 21. 02:02
 12/43 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Na hát pont ettől félek, hogy ilyen helyzetbe kerülnek a gyerekek, mint amit belinkeltél :( Én ezt nem akarom....
2020. ápr. 21. 02:04
 14/43 anonim ***** válasza:
65%

Elhiszem, de ehhez egyedül kevés vagy!

Férjem is mindig csak azt mondja, “mit csináljak vele ha ő ilyen? Nem fogok vele leállni veszekedni már, nem érdekel. “

Volt hogy évekig nem beszéltek többször is hülyeségek miatt, minden onnan fakadt hogy a bátty tele van komplexusokkal.

Azóta beszélő viszony van, de ők is csak vér szerint testvérek. Nem olyanok egyáltalán egymással.

2020. ápr. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
68%

En már előre félek, hogy ha lesznek gyerekeink szerintem nem leszünk mi se szép nagy család. Mondjuk szerencsére én a sogornőmmel jóba vagyok de hát ő is csak egy bábú az van amit a bátty mond. De engem nem érdekel nekem a családom a férjem és a leendő gyerekeim.

Pont mint neked! Fogadd el hogy van új boldog családod ne azt keresd ami nincs! ♥️

2020. ápr. 21. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
74%
Gondolj a babádra és ne emészd magad!
2020. ápr. 21. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, igazán jólesett ezt most így kiírni magamból. Köszönöm szépe, hatalmas ölelés mindenkinek így ismeretlenül is!
2020. ápr. 21. 02:17
 18/43 anonim ***** válasza:
27%

Én azért valahol egyetértek a kérdező nővérével. Részletekbe nem bocsátkozom, de meggondolatlannak tartalak, amire a nővéred is kifejezte a véleményét igaz nem a legszebb formában. Én ezt nem így tettem volna, hanem, ha valamihez így állok hozzá, ahogy a nővéred élből visszautasítom a dolgot és felkérést, ha meg indokot akarnál elmondanám.


De, hogy miért értek egyet a nővéreddel?

- 3 év után ismét házasodsz, és már gyereket vársz.

- a 2 már meglévő gyerek közt eleve nagy a korkülönbség hát még, ha most bejön a 3.

- meggondolatlan húzásnak tartok 40 vagy afelett szülni, a gyerekeket fel is kell nevelni, mire felnő a gyereketek minimum 60 évesek lesztek.

- anyukád örül, de nem értem őt sem; igazából felnőtt vagy az életedbe nem szólhat bele, de egy szülőnek illene felhívni a gyereke figyelmét, ha meggondolatlan lépésre készül. Anyukád azon kívül, hogy örül, nem észrevételezte, hogy kislányom ebbe meggondoltad hogy belekezdesz-e?

+1: Nem ismerem a családihelyzeteteket a jelenlegi élettársaddal, azaz nem tudom, hogy ez a gyerek kérdés meg téma, miért/miként került szóba. Vannak emberek, akik kikötik, hogy 40 vagy afelett már nem akarnak szülni. Téged nem értelek, vagyis inkább egy helyen nem tetszett a megfogalmazás, hogy a férjednek még nincs gyereke, ez ha nem lenne benne még jól is hangzana, de így megint csak a nővéred mellett kell álljak.


Azért ez sem egy olyan régi kapcsolat, mi a garancia, hogy együtt maradtok? Semmi. És szülés után változhatnak a dolgok. De, ha nem szülés után, akkor később. És ha 3 gyerekkel magadra maradsz?

Nekem már külön piszkálja a fantáziámat, hogy a leendő férjed hány éves lehet. Mert, ha ő is 40 feletti, pláne 45 vagy afeletti egy nagyon meggondolatlannak fazonnak tartom.


Szidni nem szidlak, és tény, hogy a nővéred sem szépen fogalmazott, de nem hárpia. Gondolkodj el kicsit azokon, amit mondott! Azt, hogy miként döntesz Te tudod, de az érmének mindig két oldala van. A nővéred csak figyelmeztetni akart.

2020. ápr. 21. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! A gyerekeim között egy év a korkülömbség, 7 és 8 évesek. A nőverem gyerekei nagyobbak, ezt olvashattad félre. Nincs gyereke a jelenlegi páromnak, nagyon vágyott rá, hogy is apa lehessen, csak ezért írtam le, hogy nem az a fajta aki meggondolatlanul csinál gyerekeket a vakvilágba. 40 felett nem hiszem, hogy csodaszámba megy a mai világba gyeremeket vállalni, így hozta az élet. Ha jóval fiatalabban találkozunk jobb lett volna nyilván, de ezen változtatni nem lehet. Volt férjem fiatalon lett apa,mégis azvegeéüüü egeszseégi állapota sajnos olyan, hogy nem biztos, hogy megéri a saját gyernmekei esküvőjét. Szóval ez sem garancia semmire. Nem hiszem, hogy olyan különc lennék azzal, hogy elváltam és mással új családot alapítok. Van akinek az első házassága már egy életre szól, van akinek az 5.sem, ezt sajnos nem lehet tudni.De nyilván most általánosságban írtál, ha ismernél minket, nem ez lenne a véleményed. És tudod a fájó nem is az amit mondott, hanem ahogy. Fröcsögött a gyűlölet belőle....
2020. ápr. 21. 06:59
 20/43 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elgépelésekért, telefonról, kómásan pötyögök😊
2020. ápr. 21. 07:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!