Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek hogy vészeljem át...

Szerintetek hogy vészeljem át ezt az időszakot? (többi lent)

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, van egy 18 meg egy 20 éves nővérem, és egy 6 yéves húgom. A nővéreimnek mind van külön szobája, de én a kistesómmal vagyok együtt. Amúgy sose volt még saját szobám, mert a húgom születése előtt még a fiatalabbik nővéremmel voltam egy szobában. Nagyon nem jó már ez így nekem, az ajtót be se tudom zárni, és semmi magánéletem. Amúgy imádom a kistesómat, rengeteget játszok vele, de elég nagy köztünk a korkülönbség, és már nem nagyon férünk meg egymással. Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy külön szobát szeretnék, és hogy vészeljem át azokat az időket, amíg még nem lesz saját helyem? Ha valaki járt /jár hasonló cipőben, az írjon nyugodtan, sokat segítene vele! :)

2020. máj. 5. 23:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én nekem egy szoba elválasztó paraván jutott eszembe,nyilván nem teljeskörű megoldás,viszont egyszerű és több privát szférát biztosít.
2020. máj. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 szántóvető ***** válasza:
névnap,szülinap,karácsony.ha megkérdezik hogy mit kérsz akkor mondd nekik hogy egy saját szobát mert nem bírod már tovább.
2020. máj. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonymousreview60 ***** válasza:
#11: Az kutyaf@$a. Életkori sajátosságok miatt a 16 éves és a 6 éves külün kell legyen. A 18 éves vagy a 16 vagy a 20 éves testvérrel kell összeköltözzön. A jelen állapot nonszensz.
2020. máj. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hídd el, megértem amit írtál. A privátszférátlanság elég rossz dolog tud lenni, bár én felnőttként éltem meg, és nem kívánom senkinek.


(jó jó, mi lenne velem egy barakkban 80 katonával meg horkoló őrmesterrel az élen?)


Annyit tudok neked sajnos tanácsolni, hogy valahogy próbáljatok másképp elszigetelődni egy szobában. Rakjatok fel függönyt, hogy el tudj különülni, vegyél füldugót. (ne viaszosat, hanem rendes szilikont, és ne Munka védelmiset, ha nincs szilikonos akkor jó lesz a viaszos,csak azt nem lehet örökké használni)


Szüleidnek esetleg jelezd, hogy napközben legyen programjuk a kis tesóddal. (Nyilván úgy közöld, hogy nem rossz szándékból írod, és ne add elő úgy magad, mint egy Disney hercegnő, azzal nem segítesz magadon.)


Baromi kellemetlen lehet, én nagyon tudom. Ne felejtsd el, a lakhatás nagy kincs volt és lesz is kis hazánkban. Legyél toleráns ameddig tudsz. Most senkinek sem egyszerűbb. (Aki meg azt írja igen, hazudik és nagy képű.)

2020. máj. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonymousreview60 ***** válasza:
#14: #11-gyel-hez mérhető marhaságot írsz. Egy 18 éves nővérrel megegyezhetnek, hogy te ekkor mész edzésre, én akkor, te akkor hozod a pasidat, én ekkor. Na ilyen nem lesz a 6 évessel.
2020. máj. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ! :) Már nekiálltunk a külön szobám megtervezésének. Alig várom :)
2020. jún. 4. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!