Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem tudom elviselni a testvére...

Nem tudom elviselni a testvérem barátját?

Figyelt kérdés

Először is, nem vagyok féltékeny. Nekem is van barátom több éve.


Szóval, van egy 27 éves húgom. Volt egy nagyon hosszú kapcsolata, aztán egy egy éves szünet, egy kb. fél éves kapcsolata, és mióta annak vége kettő rövidebb. Ez a második, március elején jöttek össze. A húgom egy társasházban lakik, csak hogy a másik lakó koronavírusos lett, a tesóm félt ott maradni (több egészségügyi problémája is van, rá nagyon komoly veszélyt jelent a vírus), ezért hazaköltözött a szüleinkhez. Most jön a csavar, hozta a srácot is, akivel a költözése előtt két héttel jöttek össze. Én technikailag a szüleinkkel lakom, de egy vendégházban. A lényeg, hogy itt a srác is. A húgom nagyon magas keresetű, komoly karrierje van, a srác messze nincs azon a szinten, ami egyáltalán nem lenne baj, ha nem használná ki a tesómat és a pénzét. Borzasztóan tenyérbemászó, egy szentként viselkedik, de rettentő álszent. Lehet nem nagy dolog, de a húgomnak több barátját is letiltotta közösségi oldalakon csak úgy. Ez nem is lenne olyan komoly dolog, de régen a húgom ex-legjobb barátnőjével kavart, akinek a barátait nem, hogy nem tiltotta le, mai napig rendszeresen beszélget velük. A tesóm tudja a letiltós-beszélgetős dolgot, de annyira bele van esve a srácba, hogy már nem is zavarja. Szegény szeretethiányos kicsit, és elég érzékeny lélek, ezért féltem.

Lehet, hogy egy kicsit zavaros a történet, és egy szappanoperára emlékeztet (megélni is olyan néha), de szükségem lenne segítségre, hogy megvédhessem a húgom. Szerintetek mit kezdhetnék a helyzettel?



2020. máj. 11. 09:34
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
(Nem a jelleme gyenge, hanem a lelkivilága.) Úgy látom nem sikerül felfogni, hogy nem vagyok irigy rá, szóval ha megkérhetlek, a későbbiekben hanyagold a válaszadást a kérdésemre, köszi;)
2020. máj. 11. 13:53
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
(Nem a lelkivilága érdekel, hanem hogy mivel lehet pénzt keresni.)
2020. máj. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Vezető pozícióban van.
2020. máj. 11. 14:34
 14/24 A kérdező kommentje:
Ha a munkájáról van szó, akkor nagyon erélyes egyébként, de a párkapcsolatairól ezt már kevésbé lehet elmondani.
2020. máj. 11. 14:36
 15/24 anonim ***** válasza:
Értem. Furcsa ez a kettősség.
2020. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Maximum a véleményedet mondd el, egyszer. Többször ne, aztán majd a húgod eldönti, mit akar.
2020. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Szerintem kár bele avatkoznod mert a húgod már felnőtt és csak magadra haragítod ezzel a viselkedéssel. Előbb-utóbb magától is rá jön az igazságra addig csak magad ellen szítod.
2020. máj. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonymousreview60 ***** válasza:
Úgy tűnik, mintha a húgod otthonról nem kapott volna elég szeretet és elismerést. Ezt a feszültségét munkába folytotta, amivel sikert ért el. Az önértékelése alacsony, emiatt választ ilyen pasikat, akiket a pénzével tart meg. Ha ez igaz, azt a húgi nehezen veszi észre magán. Amikor majd ezzel a pasival koppan, akkor beszélj vele! De ne magyarázva, hanem kérdezve, hogy felismerje a dolgot, és az az ő felismerése lehessen, nem beszólás a pálya széléről.
2020. máj. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nem, ez a probléma szerencsére nem áll fent. A szüleink nagyon támogatóak, nagyon szeretnek minket. Mindig mindenben segítettek nekünk, nagyon jól bánnak velünk. Mindkettőjük szokott mindannyiunkkal külön-külön programokat csinálni, hogy tudjanak mindig csak az egyikünkkel is beszélgetni. A húgom pedig nagyon szereti a munkáját. Nem él csak annak, mert vannak hobbiai, sokat utazik, de élvezi minden percét. Egyébként vonzza az ilyen embereket, akik kihasználják és átverik. Az egyik barátnője éveken át vele utazott mindenhova, megvetetett vele mindent. A húgom meg szeret ajándékozni, jótékonykodni, ezért sokáig észre sem vette, hogy a csaj kihasználja. Amúgy köszönöm a válaszod és a tanácsod, Utolsó!:)
2020. máj. 12. 20:29
 20/24 Savlekotő ***** válasza:
Hm még a húgod barátnője is szar.. :) Gyanítom h mi itt a probléma valódi gyökere. Mindenki hülye csak én vagyok helikopter. Lehet veled túl keveset jótékonykodott?. :(
2020. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!