Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem tudom elviselni a testvére...

Nem tudom elviselni a testvérem barátját?

Figyelt kérdés

Először is, nem vagyok féltékeny. Nekem is van barátom több éve.


Szóval, van egy 27 éves húgom. Volt egy nagyon hosszú kapcsolata, aztán egy egy éves szünet, egy kb. fél éves kapcsolata, és mióta annak vége kettő rövidebb. Ez a második, március elején jöttek össze. A húgom egy társasházban lakik, csak hogy a másik lakó koronavírusos lett, a tesóm félt ott maradni (több egészségügyi problémája is van, rá nagyon komoly veszélyt jelent a vírus), ezért hazaköltözött a szüleinkhez. Most jön a csavar, hozta a srácot is, akivel a költözése előtt két héttel jöttek össze. Én technikailag a szüleinkkel lakom, de egy vendégházban. A lényeg, hogy itt a srác is. A húgom nagyon magas keresetű, komoly karrierje van, a srác messze nincs azon a szinten, ami egyáltalán nem lenne baj, ha nem használná ki a tesómat és a pénzét. Borzasztóan tenyérbemászó, egy szentként viselkedik, de rettentő álszent. Lehet nem nagy dolog, de a húgomnak több barátját is letiltotta közösségi oldalakon csak úgy. Ez nem is lenne olyan komoly dolog, de régen a húgom ex-legjobb barátnőjével kavart, akinek a barátait nem, hogy nem tiltotta le, mai napig rendszeresen beszélget velük. A tesóm tudja a letiltós-beszélgetős dolgot, de annyira bele van esve a srácba, hogy már nem is zavarja. Szegény szeretethiányos kicsit, és elég érzékeny lélek, ezért féltem.

Lehet, hogy egy kicsit zavaros a történet, és egy szappanoperára emlékeztet (megélni is olyan néha), de szükségem lenne segítségre, hogy megvédhessem a húgom. Szerintetek mit kezdhetnék a helyzettel?



2020. máj. 11. 09:34
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Atyaúristen...

A tesóm maga dobta ki a csajt, még én is jóban voltam vele régen. Nekem fel sem tűnt, hogy ő kihasználta, csak a húgom mondta el később:)

Én nem várom el tőle, hogy megvegyen nekem mindent, nem is szoktam tőle kérni dolgokat, mert nem akarok és nem is indokolt. Hálás vagyok neki, nagyon nagyon sok mindenért, nagyon sokat segített nekem, mikor az életem egyik mélypontját éltem meg mentálisan. Nem vagyok rá irigy, nincs is miért. Ha feltétlen szeretnél kötekedni, megkérnélek, hogy tedd máshol, mert kezdem unni amit művelsz.

2020. máj. 12. 21:11
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Amit tudsz tenni hogy mellette vagy és ha úgy adódik lehetőséged akkor megelőzöd hogy nehogy nagyot csalódjon. Ez szép dolog lenne, de ehhez a hugodnak is látnia kéne a rózsaszín ködön túl. Így csak ha kérdez akkor a tanácsaiddal tudod segíteni de ha a csávó látványosan árt neki jogod van felrázni a hugod csak kérdés mennyire fogja ezt elfogadni.
2020. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem mint az utolsónak. Ne szólj bele, de ha kérdez akkor adj tanácsot. Csak ne felejtsd el hogy ő mint egy rózsaszín ködön keresztül látja a dolgokat.

Még annyit, hogy nem a hugod vonzza azokat az embereket akik kihasználják, hanem az emberek éreznek rá hogy vele meg lehet ezt tenni. Ő maga hagyja. Ismerek embereket akik gond nélkül lediplomáztak, jók a szakmájukban is, de az életethez naívak.

2020. máj. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

1 az ő dolga

2 a szüleid jó nagy hülyék, hogy engedték odaköltözni a 2 hetes kant

2020. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!