Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van más ember is itt, ahol...

Van más ember is itt, ahol kötelező elvárás hogy szeresd testvéredet?

Figyelt kérdés
Mert ugyan már hát ti testvérek vagytok tök mindegy hogy kinyirtatok egymást meg betettel a masiknak de testvér az testvér örökké, mindegy hogy felnőttetek és nem elfogadható ha nem fogadod el le sem tudod a tesodat mert az már milyen már hogy képzeled atya úr isten.

2020. jún. 14. 21:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Alig vártam, hogy elköltözzön otthonról.
2020. jún. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A pároméknél is keveredik a testvéri szeretet és tisztelet fogalma...

Nagyon szereti a testvérét, rengeteg érzelem van közöttük, mély kötelék, tényleg, ami miatt soha nem szakítaná meg vele a kapcsolatot. Viszont óriási gond, hogy a testvére semmi tisztelet nem mutat az irányába, nem tiszteli a magánéletét, mindenbe bele akar mászni, megszakérteni, megkritizálni, agresszív módon beszólogat. Elvárja, hogy őszintén, kitárulkozva mindent elmeséljen a legapróbb részletig, viszont ha megteszi, akkor nevetségessé teszi, piszkálja, kiforgatja a szavait, máshogy tálalja, kibeszéli. Nagyon nehéz helyzet. Tehát nem a szeret a probléma. Hanem a másik tisztelete. És mégis, amikor a tesó rájön, hogy valamit nem mondott el neki a párom, akkor sír és szidja, hogy de hát ők olyan szuper testvérek, miért nem szereti őt a párom már. A párom meg hiába magyarázza, hogy szeretlek, de nem bírok neked magánéleti dolgokat elmondani, mert kiforgatod, kigúnyolod és kibeszéled, mert erre az a reakció, hogy nem igaz, de ha igaz is, akkor az azért van, mert a párom biztos valami hülyeséget csinált. Hát ezzel nem igazán van mit kezdeni. Küzdelmes.

2020. jún. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Férjem családjában az a szokás, hogy a férjemnek mindent meg kellett tenni a "kishugaért", aki már korilag legalábbis felnőtt... Érdekes mód sosem láttam ezt fordítva, nem is mondták a huginak, hogy neki is mindent meg kell tenni a bátyóért, mert testvérek.

Nagyon hatalmas a megkülönböztetés közöttük anyósom részéről és a huga semmi szeretetet nem mutatott sosem a férjem felé (igazából senki felé). Azt hazudta a bátyjának, hogy azért nem áll többet szóba vele, mert én az ő testvérét tehát a férjemet nem úgy szolgáltam ki ahogy szerinte kellett volna! Emiatt utál engem és most már végképp nem szól a bátyjához sem, mert ő meg mellém állt. Hát mondtam a férjemnek, hogy hazudik mint a vízfolyás mert nem ez a baja, meg mert olyan indokot mondott amihez semmi köze sem lenne ha igaz is lett volna. 2. akkor is csak azért hívta mert kellett neki valami és ő nemet mondott! Egy db komolyabb nem válaszra ő teljesen 100%-ban megszüntette az amúgy is semmilyen testvéri

kapcsolatot. Szóval igazából a férjem semmit a világon nem vesztett, mert véleményem szerint nem szerette soha a bátyját. Csak akkor kereste ha kellett valami. Akkor is ez volt, amikor állítólag még engem is kedvelt. Nincs ehhez közöm igazából.

Anyósom meg mit csinál? Nem hogy kérdőre vonta volna egyszer is a lányát a viselkedése miatt, hanem a világ legtermészetesebb dolga, hogy ilyen lelketlen önző dög és támogatja mindenben ellenünk. S férjem a szemét amiért egyszer kiállt mellém és anyósom sosem akar minket látni a hazában mert sosem hívnak minket. Volt hogy amikor a hugica ott volt, csak a teraszon "lehettünk", illetve a 40 fokban sem invitáltak be minket a légkondis házba. Nem egyszeri eset volt.


Ilyet szeressen az ember, mert vérségi kapcsolat van? Hát én már elküldtem volna a bánatba, ha a testvérem velem meg a férjemmel ezt csinálta volna. Nem hogy szeretni...

Szerencsére az én testvérem normális és nem elvárás a szeretet, de mi szeretjük egymást és ha bajunk van egymással megbeszéljük aztán megoldjuk a dolgot, nem alattomosan fúrjuk a másikat mindenfele mindenkinél.

2020. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Azoktól várják el, hogy "szeresse" a testvérért, aki sokat tűrt már és végül megelégelte a genya tesót.

Ahol eleve kölcsönös tisztelet és testvéri szeretet van, ott fel sem merül ilyen elvárás.

2020. jún. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hűha, milyen hosszú és érdekes válaszok érkeztek, köszönöm mindenkinek!


Amúgy azért kéne jóba legyek vele, hogy adjak szegénykémnek pénzt,mert ő hülye. Ennyi

2020. jún. 15. 18:26
 16/19 anonim ***** válasza:

Ahogy itt látom (meg a világban) legkevésbé a testvéri szeretet érzése dominál az emberekben. Gyerekként a szülők szeretetén,az anyagi javakon,meg minden ölik egymást.Kit szeretnek jobban, ki mit és mennyit kap,stb. Felnőttként meg saját családot alapítanak, gyakran nem is tartanak semmilyen kapcsolatot. Csak a társ,a gyerek,a pénz számít.

Pedig -szerintem-a világ sokkal szebb lenne összetartó,egymást segítő testvérekkel.

2020. jún. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Persze a szeretet, a tisztelet,kölcsönös kell (kéne) hogy legyen.
2020. jún. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

16-os:


Valoban szebb és idealisutikusabb világ lenne. Szép álom ez kérem, én kívánom azt a világot, amit te leirtal, de nem működik nálunk. Nem is fog.

2020. jún. 16. 01:21
 19/19 anonim ***** válasza:

16-os!

Férjem is azt szeretné ha szeretné őt a testvére! Mert ő szereti akkor is ha egy gyökér.

Én sem egy ilyen sógornőt szerettem volna, aki reális ok nélkül utál engem, meg a testvérét (meg igazából senkit nem szeret...)!

De ezt kaptuk és nem tudunk változtatni sajnos sem rajta, sem máson. S ha mindent lenyelünk, attól az ilyen még nem fog minket szeretni, akkor sem ha rokon. Hát ez van. :/

2020. jún. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!