Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van erre törvény? Van jogom...

Van erre törvény? Van jogom ezellen tenni?

Figyelt kérdés
2017-ben örököltem a nővéremmel egy lakást, anyu meghalt. Apa lemondott a haszonélvezeti jogról (ugye mint túlélő házastárs) illetve az ő részéről, így a testvéremmel 1/2 - 1/2 arányban van a lakás a nevünkön. Megkérte, hogy várjuk meg a diplomaosztóját, és addig ne foglalkozzunk a lakással, amibe én belementem, mert nem akartam veszekedést. Decemberben lediplomázott, viszont ezalatt ő az apánktól kapott pénzből felújította a lakást. Majd azt mondja most, hogy az akkori (2017-es) hagyatéki végzésben szereplő érték felét megkapom, a többi az övé, mert saját pénzen újított. (Nyilván nem tudom bebizonyítani, hogy apánk pénzelte..) Budapesti lakás. Akkor 19 millió forintra becsülték fel, most azért már többet ér, tényleg szebb és jobb állapotú. De én nem kértem, és nem akartam, hogy felújítsa. Tehet ilyet? Van erre törvény,hogy megvédjem magam?

2020. jún. 22. 13:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%
Pont ezekben az években mentek fel a legjobban az ingatlanárak, függetlenül attól, hogy fel lett-e újítva vagy sem! Mi itt vidéken 4 millióárt vettünk meg egy lakást 2018-ban, most már 8 millióért árulnak ugyanilyet! Ne engedd, hogy átverjenek, nem kevés pénzről van szó! Menj el egy ügyvédhez, amibe az kerül, az semmi ahoz képest amivel át akarnak épp vágni!
2020. jún. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Említette a felújítást, amit én már akkor is elleneztem (ha eladni nincs ideje a tanulás miatt akkor felújításra hogy volt ?)

Jogon diplomázott, apám is jogász, én jelenleg dolgozom. Sajnos nem jó a kapcsolatom se apával se a nővéremmel (bár gondolom nem nagy meglepetés most ez ..)

Illetve ez Budapest, én viszont Somogyban élek és dolgozom, így egy olyan kérdésem lenne, hogy inkább pesti vagy környéki ügyvédhez forduljak? Kerül amibe kerül, de ezt nem szeretném annyiban hagyni..

Nagyon köszönök minden választ!

2020. jún. 22. 15:25
 13/23 A kérdező kommentje:
És igen, hülyének akarnak nézni/néznek mert mindig mindenféle jogi dolgokat magyaráznak, mert ők ugye értenek hozzá..Ettől függetlenül kitúrni nem kell..
2020. jún. 22. 15:27
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt is jól érzi a kérdező, hogy a beleegyezése nélkül egy szalmaszálat nem tehetett volna odébb a kedves nővér. Osztatlan közös tulajdonnál minden fél belegyezése szükséges bármilyen változtatáshoz. Sőt, ha bemotyózott oda, még bérleti díjra is igényt tarthatsz, ha nagyon szívózik.


Nagybátyám forma ugyanezt csinálta, csak anyám hagyta magát kiforgatni, mert jajj a mama nem akarná, hogy marakodjanak.


Ne hagyd magad, kérdező, kérj jogi tanácsot megfelelő helyről, jár neked a pénz!

2020. jún. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Illetve a felújításra semmi szükség nem volt, konkrétan egy tisztasági festéssel költözhetett volna az új lakó...Nem kellett volna kádat meg wct meg csempét cserélni, hogy minden passzoljon mindenhez..
2020. jún. 22. 15:28
 16/23 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk vicces, hogy apátok pénzén ment a felújítás, mintha neked nem lenne az apád. Mondhat ő bármit, az eladási ár felét kérd el, esetleg levonva az értéknővelő, tehát nem tisztasági festés stb. költségeit, ha az ő nevén vannak a számlák. Ha nincsenek számlák, akkor mond meg neki, hogy bocsi, de miatta állt évekig a pénzed a lakásban, aminek egyébként ment fel, felújítás nélkül is az ára.
2020. jún. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
98%
Jól teszed, hogy nem hagyod magad. Ha somogyi ügyvédet választasz, akkor jó eséllyel olcsóbb, nem a haverja a nővérednek és/vagy az apádnak, viszont lehet, hogy nem olyan dörzsölt, és az esetleges utazását is fizetned kell. Ha pestit választasz, akkor próbálj olyant, aki nem a haverja a rokonaidnak, nehogy közösen ejtsenek át. Első találkozókor kérdezz rá, hogy ismeri-e őket. Ha pestit választasz, akkor borítékolható, hogy jó párszor utaznod kell Pestre, akkor is, ha több dolgot e.mailben, Skype-on meg tudsz beszélni az ügyvéddel. Lehet, hogy tanácsadásért első körben érdemes egy helyi, somogyi ügyvédet felkeresni, aki esetleg ajánlhat egy megbízható pestit a dolog végigviteléhez.
2020. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként hiába jogászok, a jog alól ők sem kivételek, azóval, ha nincs számla, akkor nem tudnak mit csinálni. Egyébként milyen értékben újítottak fel. Komoly értéknövelő munkákat csináltak?
2020. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
96%
Ingatlan jogban jártas ügyvédet keresél.az egyelőre mindegy hogy somogyi vagy pesti.
2020. jún. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 acelsziv ***** válasza:
97%

Beszélj ügyvéddel. Ha tudja igazolni a ráköltött pénzt akkor annak a felét tőled követelheti de a házat jelen értékén számítva kell felezni.

Mindamellett te jogosult vagy 3 évi használati díjra tőle a tulajdonrészed erejéig. Ergo lehet, hogy fizetned sem kell a felújítási részt.

2020. jún. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!