Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van erre törvény? Van jogom...

Van erre törvény? Van jogom ezellen tenni?

Figyelt kérdés
2017-ben örököltem a nővéremmel egy lakást, anyu meghalt. Apa lemondott a haszonélvezeti jogról (ugye mint túlélő házastárs) illetve az ő részéről, így a testvéremmel 1/2 - 1/2 arányban van a lakás a nevünkön. Megkérte, hogy várjuk meg a diplomaosztóját, és addig ne foglalkozzunk a lakással, amibe én belementem, mert nem akartam veszekedést. Decemberben lediplomázott, viszont ezalatt ő az apánktól kapott pénzből felújította a lakást. Majd azt mondja most, hogy az akkori (2017-es) hagyatéki végzésben szereplő érték felét megkapom, a többi az övé, mert saját pénzen újított. (Nyilván nem tudom bebizonyítani, hogy apánk pénzelte..) Budapesti lakás. Akkor 19 millió forintra becsülték fel, most azért már többet ér, tényleg szebb és jobb állapotú. De én nem kértem, és nem akartam, hogy felújítsa. Tehet ilyet? Van erre törvény,hogy megvédjem magam?

2020. jún. 22. 13:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%
Xard le, végülis ha nem is a saját pénzén, de ő foglalkozott a lakással, ő vitázott a mesterekkel, futkosott kiválasztani pl a csempét. Lehet faterodnak adja a pénzt, nem is magának akarja. Talán az apád kever a háttérben, mivel neki nincs haszonélvezet, de így már pár százezret akaszthat rajta.
2020. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
93%
Ebben az esetben neki kellene bizonyítania, hogy saját költségén újította fel, de nem hiszem, hogy megéri neki az eljárás költsége. Becsültessétek fel a jelenlegi árát, annak a fele illet meg téged.
2020. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
81%
A lakás fele a tiéd. A beleegyezésed nélkül hozzá sem nyúlhatott volna. Volt hasonló helyzet a családomban és nem lett figyelembe véve, hogy ki mit tett hozzá a lakáshoz. A veszekedés addig fajult, hogy a lakást jóval áron alul adták el, az összeget elfelezték és azóta sem beszélnek egymással a felek (ennek már 10éve).
2020. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!