Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van rá esély hogy ne kelljen...

Van rá esély hogy ne kelljen kifizetnem a féltestvéremet?

Figyelt kérdés

Apukám elöző házasságából van egy féltestvérem,10 évvel idősebb nálam.


A szüleim házasok voltak és az anyai nagyszüleim házában éltek. Ezt a mama és papa halála után egyedül anyum örökölte.


El akartuk adni a házat hogy az árából 2 kisebbet vegyünk,egyet nekem egyet a szüleimnek. Mindkettő az én nevemen lett volna-mivel anyai örökség és így a féltes nem kapott volna belőle semmit. Ha jól tudom apukám a válásakor mindenről lemondott(ház+megtakaritás) és gyerektartást is fizetett meg ugy ahogy a kapcsolatot is tartották-mikor én megszülettem akkor nrm akart már jönni a tesóm es onnantól ronlott a viszony. Ha pénz v bármi kellett tesom kereste apámat.


Sajnos édesanyámék egy autóbalesetben mindketten elhunytak. Még jóformán le sem zajlott a temetés de a tesóm már jött felmérniba terepet hogy akkor mennyi az annyi,neki mennyi pénz fog járni a házból mert ő azt akarja hogy fizessem ki.

20 éves vagyok,diákmunkán kivül nem dolgoztam még hitelt se kapnék h abból fizessem ki!


Próbálom megkeresni a papirokat hogy apu az ő házrészét a tesomnak ajándékozta annak idején,meg mindent ami kellhet.

Van rá esély hogy az anyai örökség csak az enyém maradjon? Mire kell készülnöm a hagyatékira?



2020. júl. 18. 07:41
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
89%

1!


Az örökség az eletben nem lesz közös vagyon, de ne zavarjon.


Kérdező !


Nem világos, most akkor vettek két ingatlant vagy sem? Ha nem, akkor a testvérednek a világon semmi sem jár.

2020. júl. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
95%
Az anyukád által örökölt dolog különvagyon, hiába a házassági vagyonközösség fennállása alatt örökölte meg. Nagyon kérlek ettől függetlenül, hogy kérjél jogi segítséget, nagyon megszívhatod ugyanis.
2020. júl. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
95%
Anyukád örökségéből a feltestvérednek semmi sem jár. Nem közös vagyon, hiába voltak apukáddal házasok
2020. júl. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
97%
Hogy szívhatná meg? Az anyja öröksége volt a ház. Senkinek nincs hozzá köze rajta kívül.
2020. júl. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
31%

Sajnálom a Veled történteket.

Kérdésedhez viszont jó lenne tudni hogy ez a családi ház kinek a nevén van.

2020. júl. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
87%

Az 1-es rosszul tudja. Ha anyud örökölte a házad, az különvagyonnak számít. A férjének semmi köze sincs hozzá. Itt nem értem azt a részt, hogy apud lemondott a házról. Ha együtt is éltek benne, akkor is jogilag semmi köze nincs hozzá. Anyud örökölt- az az ő saját különvagyona, apádnak meg semmi köze hozzá, ergo a féltesónak sem. Semmit sem kell neki kifizetni, nagyon el van tévedve az a dögkeselyű.

Egyébként meg ha apádnak lett volna valami vagyona, amit még életében rád irat, az után se kapna semmit a féltesód.

De kérdezz meg egy ügyvédet, ugyanezt fogja mondani.

2020. júl. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
87%

Jogi tanácsadásnál lehet találni ingyenest is. Vagy akár telefonban pár szóban megkerdezni ügyvédeket, hogy mit tegyél.

Mindenképp foglalkozz ezzel és ne hagyd magad kisemmizni. Hol tanulsz? Egyetemen van diakhitel, most 500 ezerig kamatmentes. Ha két házról van szó, akkor megéri.


Egyébként ha jól értelmezem, akkor a féltesódnak semmi nem jár, mivel ez a tulajdon az anyai részről volt. Eleve apukadnak sem volt köze ahhoz, hogy mit örökölt anyukád. Nemhogy a gyerekeknek.

De a leírtak alapján nem tiszta, hogy mi lett végül. Ha jól értem megmaradt az anyai nagyszülei házad, amihez semmi köze a feltesodnak.

De tényleg keress fel ingyenes tamacsadast vagy szerezz valahonnan pénzt ügyvédre, hogy megnyugodj, hogy neked vam igazad és csak a tiéd.


A baleset miatt pedig fogadd őszinte részvétem.

2020. júl. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
41%

7!


"Ha jól tudom apukám a válásakor mindenről lemondott(ház+megtakaritás..." Nyilván erre gondol, mint házrész.


"Egyébként meg ha apádnak lett volna valami vagyona, amit még életében rád irat, az után se kapna semmit a féltesód."

Ebben tévedsz, köteles rész jarhat utana.

2020. júl. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
97%
A nagyszülöktöl örökölt ház kizáróalg édesanyád tulajdona volt, töle te örökölted, ez sosem volt közös vagyon, ezért édesapád gyerekének semmi köze hozzá.
2020. júl. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Az első házasságaba keletkezett dolgokról mondott le apukám.


A ház amibe lakunk anyukám öröksége. A testvérem azt mondta jár neki is belőle mert csak válás esetén van hogy nem kap belőle apukám. De mivel házasok voltak így apa is örökölt anya után. Anyukám a balesetkor azonnal meg halt,apuért 4 napig küzdöttek a kórházba.


Nem értem a dolgot.

A diákhitelt a temetésre vettem fel.

2020. júl. 18. 08:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!