Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van rá esély hogy ne kelljen...

Van rá esély hogy ne kelljen kifizetnem a féltestvéremet?

Figyelt kérdés

Apukám elöző házasságából van egy féltestvérem,10 évvel idősebb nálam.


A szüleim házasok voltak és az anyai nagyszüleim házában éltek. Ezt a mama és papa halála után egyedül anyum örökölte.


El akartuk adni a házat hogy az árából 2 kisebbet vegyünk,egyet nekem egyet a szüleimnek. Mindkettő az én nevemen lett volna-mivel anyai örökség és így a féltes nem kapott volna belőle semmit. Ha jól tudom apukám a válásakor mindenről lemondott(ház+megtakaritás) és gyerektartást is fizetett meg ugy ahogy a kapcsolatot is tartották-mikor én megszülettem akkor nrm akart már jönni a tesóm es onnantól ronlott a viszony. Ha pénz v bármi kellett tesom kereste apámat.


Sajnos édesanyámék egy autóbalesetben mindketten elhunytak. Még jóformán le sem zajlott a temetés de a tesóm már jött felmérniba terepet hogy akkor mennyi az annyi,neki mennyi pénz fog járni a házból mert ő azt akarja hogy fizessem ki.

20 éves vagyok,diákmunkán kivül nem dolgoztam még hitelt se kapnék h abból fizessem ki!


Próbálom megkeresni a papirokat hogy apu az ő házrészét a tesomnak ajándékozta annak idején,meg mindent ami kellhet.

Van rá esély hogy az anyai örökség csak az enyém maradjon? Mire kell készülnöm a hagyatékira?



2020. júl. 18. 07:41
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel, mi lett a vége!
2022. jún. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:

Nem kellett kifizetnem a féltestvéremet. Majdnem 1 év volt mire lett hagyatéki tárgyalás. Érdekes mert apukámé volt elöbb azon a féltesóm is ott volt. Az összetört autónbmrg némi pénzen a számláján kívül nem volt semmije,ezekről én lenondtam.

A féltesóm a közjegyző elött hőbörgött h deba családi ház is ott van,de mondták neki h nincs bejegyezve sehova. Felhozta h apám is örökös volt mert az "anyja halt meg elöbb"... de mondták neki hogy mivel az anyám öröksége volt ilyen esetben az anyai rész visszaszál az anya leszármazóinak felmenőinek. Valami ilyesmi volt a lényege,meg ha valami nem tiszta neki külön pert indíthat.

Anyukám hagyatékijára őt nem is hívták. Bár azért kérdeztem annak idején a közjegyzőt nem e kell behívni őt is benne volt a meghívóba vagy mibe ha tudok olyan személyről aki lehetséges örökös be kell jelentenem,de azt mondta nem kell.

A féltesómmal nem tartom a kapcsolatot

2022. jún. 26. 08:30
 43/43 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a leírásod alapján sejtettem, hogy nem kap semmit, hiába hőbörög. Örülök, hogy jól alakult végül!
2022. jún. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!