Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van rá esély hogy ne kelljen...

Van rá esély hogy ne kelljen kifizetnem a féltestvéremet?

Figyelt kérdés

Apukám elöző házasságából van egy féltestvérem,10 évvel idősebb nálam.


A szüleim házasok voltak és az anyai nagyszüleim házában éltek. Ezt a mama és papa halála után egyedül anyum örökölte.


El akartuk adni a házat hogy az árából 2 kisebbet vegyünk,egyet nekem egyet a szüleimnek. Mindkettő az én nevemen lett volna-mivel anyai örökség és így a féltes nem kapott volna belőle semmit. Ha jól tudom apukám a válásakor mindenről lemondott(ház+megtakaritás) és gyerektartást is fizetett meg ugy ahogy a kapcsolatot is tartották-mikor én megszülettem akkor nrm akart már jönni a tesóm es onnantól ronlott a viszony. Ha pénz v bármi kellett tesom kereste apámat.


Sajnos édesanyámék egy autóbalesetben mindketten elhunytak. Még jóformán le sem zajlott a temetés de a tesóm már jött felmérniba terepet hogy akkor mennyi az annyi,neki mennyi pénz fog járni a házból mert ő azt akarja hogy fizessem ki.

20 éves vagyok,diákmunkán kivül nem dolgoztam még hitelt se kapnék h abból fizessem ki!


Próbálom megkeresni a papirokat hogy apu az ő házrészét a tesomnak ajándékozta annak idején,meg mindent ami kellhet.

Van rá esély hogy az anyai örökség csak az enyém maradjon? Mire kell készülnöm a hagyatékira?



2020. júl. 18. 07:41
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
15%
A haszonélvezet kiváltható egy gyerekrésznyivel, de ez itt nem állt fent. Szerintem nem örökölhet, de érdemes egy ügyvédet megkérdezni.
2020. júl. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy mások is írták már a házastárs kizárólag csak haszonélvezeti jogot örökölhet meg ami a halálával megszünik. Tulajdon jogot a gyermek kapja. Egyszóval a féltestvérednek semmi köze az édesanyád által örökölt részhez. De,hogy biztosra menj szerezz be egy ügyvédet vagy ha nincs rá pénzed akkor egy ingyenes jogász is megteszi.
2020. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
11%

Nyomjátok itt a sódert, de nem veszitek itt észre azt amit a 14-es írt és amit én is kiszúrtam.


Nem mindegy ki mikor hal meg. És a kérdező sem veszi ezt figyelemben, csak a halált-és ez hiba.Óriási hiba.

2020. júl. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
76%

24.

Igen és, leírtuk, hogy ő örökölt akkor is, az apuka a haszonélvezetet örökölte, ami a halálával elszállt. A haszonélvezetet megválthatta volna egy gyerekrésznyi tulajdonnal, de ez nem történt meg.

2020. júl. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
89%
24.-es, te nem tudsz olvasni? Azota kb minden masodik valaszban leirtak, hogy fontos reszlet, de jelenleg nem befolyasolja a vegeredmenyt, mert a hazastars ferfi nem orokol a 4 nappa hamarabb meghalt anya utan tulajdonjogot. (A haszonelvezeti jog meg nem oroklodik az apa halala utan.)
2020. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
26%

Tehát elosszor anyuka halt meg, a következő az öröklés:

az Ha az örökhagyó nem hagyott végrendeletet, akkor az öröklés rendjét a Polgári Törvénykönyv szabályai határozzák meg. Ezt hívjuk törvényes öröklésnek. Ha az elhunytnak vannak élő leszármazói, akkor a házastársat az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon holtig tartó haszonélvezeti jog illeti meg, amelyet özvegyi jognak is neveznek. A túlélő házastársat a hagyaték többi részéből egy gyermekrész illeti meg. Ha például az örökhagyónak 2 gyermeke és házastársa volt, és a hagyatékában volt egy közösen lakott lakás és egy nyaraló 1/2 tulajdona, akkor a törvényes öröklés a következőképpen alakul. A közösen lakott lakásból az örökhagyót illető tulajdonjogot a gyermekei öröklik egymás között 1/2 – 1/2 arányban, a túlélő házastárs özvegyi haszonélvezeti jogával terhelten. A nyaralóból az örökhagyót illető tulajdonjogot pedig a gyermekek és az örökhagyó öröklik 1/3-1/3-1/3 arányban.

2020. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
79%

27!


Kivétel, ha a közösen lakott ingatlan örökségből származik, abból ugyanis nem jár semmi.

2020. júl. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
5%
Ilyen közeli halál esetén nem tudom hogy van. Már jó ideje, a házastárs is örököl egy "gyerekrésznyit" alapesetben. Ügyvédet kérdezz meg.
2020. júl. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
41%
De örökségből nem örököl.
2020. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
19%
Oké, hogy írják többen is, hogy az apa túlélte az anyát, igaz csak 4 nappal. De ahhoz, hogy a jogok megillessék, nem kell lefolytatni a hagyatéki tárgyalást? Ami gondolom akkor 4 nap alatt nem történt meg.
2020. júl. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!