Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van rá esély hogy ne kelljen...

Van rá esély hogy ne kelljen kifizetnem a féltestvéremet?

Figyelt kérdés

Apukám elöző házasságából van egy féltestvérem,10 évvel idősebb nálam.


A szüleim házasok voltak és az anyai nagyszüleim házában éltek. Ezt a mama és papa halála után egyedül anyum örökölte.


El akartuk adni a házat hogy az árából 2 kisebbet vegyünk,egyet nekem egyet a szüleimnek. Mindkettő az én nevemen lett volna-mivel anyai örökség és így a féltes nem kapott volna belőle semmit. Ha jól tudom apukám a válásakor mindenről lemondott(ház+megtakaritás) és gyerektartást is fizetett meg ugy ahogy a kapcsolatot is tartották-mikor én megszülettem akkor nrm akart már jönni a tesóm es onnantól ronlott a viszony. Ha pénz v bármi kellett tesom kereste apámat.


Sajnos édesanyámék egy autóbalesetben mindketten elhunytak. Még jóformán le sem zajlott a temetés de a tesóm már jött felmérniba terepet hogy akkor mennyi az annyi,neki mennyi pénz fog járni a házból mert ő azt akarja hogy fizessem ki.

20 éves vagyok,diákmunkán kivül nem dolgoztam még hitelt se kapnék h abból fizessem ki!


Próbálom megkeresni a papirokat hogy apu az ő házrészét a tesomnak ajándékozta annak idején,meg mindent ami kellhet.

Van rá esély hogy az anyai örökség csak az enyém maradjon? Mire kell készülnöm a hagyatékira?



2020. júl. 18. 07:41
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
87%

28! 27-és vagyok, gyakorlatilag ugyanezt írtam én is.

Nem számít jelen esetben, hogy örökség-e, mert ahogy az az idézett szövegemből is kitűnik így sem-úgy sem orokolne a férj semmit, csak haszonélvezetet. Ami a halálával meg is szűnt, mivel az nem öröklődik tovább.

2020. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
85%

1. Az anya ökökölte a házat a szüleitöl - ez magánvagyona, ezért a férj elözö házasságából származó gyerek semmiképpen nem örököl belöle.

2. Ha a férj túléli a feleségét, akkor a közösen lakott ingaltalnból semmi esetben nem örököl tulajdonrészt, csak élete végéig tartó haszonélvezeti jogot - ez nem örökölhetö, az elözö házassaágból származó gyereknek nem örököl.

3. Ha az anya meghalt, akkor a saját gyereke - a kérdezö - az egyedüli örököse, a ház kizárólag az ö öröksége lesz, a féltestvérnek semmi köze a házhoz.

2020. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
94%
Alapból tiszta ügy lenne, hogy az édesanyád örökségéből apád gyerekének semmi sem jár, de a biztonság kedvéért tényleg fogadj ügyvédet! Ha muszáj, kérj esetleg kölcsön nagyszülőktől vagy ismerősöktől, nehogy kitúrjon téged az anyai örökségedből. Egyébként a pofám leszakad, hogy ekkora pénzéhes görény a tesód, az is kéne neki, amihez semmi köze! Ja, egyébként ha apukád 10 éven belül ajándékozta a saját házrészét (a saját ingatlanából) a testvérednek, akkor abból bizony egy gyerekrésznyi örökség jogilag jár neked! Ezt azért lengesd be neki, hátha visszavonulót fúj!
2020. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
13%
Nem hiszem, hogy apukád neki ajándékozott volna, hagyatékira vigyél minden papírt, hogy az ingatlan anyai nagyszülői örökség, de gondolom apukád neve nem is szerepel a tulajdobi lapon. Nem tudom itthon, hogy van, de jogerősen apukád szerintem nem is örökölt szinte, de ha mégis, akkor is erősen támadható lenne.
2020. júl. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
65%

Csak azért nem fizetnék külön ügyvédet, mert a közjegyzőt úgyis ki kell fizetni, és majd ott érdeklődnék nála.


Majd megkérdezi, hogy tudsz-e más örökösről, és akkor elmondhatod, hogy a féltestvéred ezeket mondta.

2020. júl. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 lizzi77 ***** válasza:
81%
Ügyvéd, és ő lekéri a tulajdoni lapot.Ha ott nem szerepel apud tulajdonosként, akkor semmi nem jár a féltesódnak, mert a házasság előtt szerzett vagyon, vagy a házasság alatt örökölt és ajándékozott vagyon nem számít bele a vagyonközösségbe, ergó nem is örökölhető.
2020. júl. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apukádnak nem volt tulajdonrésze ebben a házban, akkor nem örököl a féltesód.
2020. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
22%
30: De, le kell folytatni az örökséghez, így van.
2020. júl. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
51%

[link]


Itt le lehet kérni tulajdonlapot, ügyfélkapun keresztül. Földrajzi szám kell hozzá. Nem hivatalos, de meg tudsz belőle mindent.

2020. júl. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Mi ujsag Kerdezo?
2022. jún. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!