Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan híreszteli tesom hogy...

Jogosan híreszteli tesom hogy én kisemmiztem az örökségből?

Figyelt kérdés

Anyukámmal felesbe fizettük vissza a lakáshitelt. Mikor lejárt a hitel anyu rám iratta a lakást.


Én vettem fel utána hitelt és kifizettem tesómnak a lakás 25%-t. Felét megvettem ugye az által h a fele hitelt én fizettem. A másik fele pedig fele fele. Így 1/4 rész járt neki.


Most hogy szeretném eladni a lakást tesóm háborog h utcára rakom ki van semmizve. Most többet ér a lakás(persze mert közbe újitgattam az én pénzemből) több pénz jár neki. Ha eladom újra kéri a részét.


Akkor 5 éve puszira adtam neki csak úgy 5 milliót? Nem értem ezt hogy gondolja. Otthon lakott nem fizetett soha semmibe. Gyüjthetett volna simán.


Mikor anya kezdett eluszni a lakáshitellel se mondta h ad bele. Én meg mondtam anyunak meg neki is h jó fizetem a felét meg az eddig befizetett összeg felét is oda adom,de akkor ha lejár a hitel az enyém 100%ba. Tesómat is kifizettem már.


Azt mondja meg támadja az ajándékozási szerződést mert megteheti.


Anyu már nem tud beleszólni a dolgokba mert meghalt.



2020. júl. 30. 06:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
88%
Arról van valami papírod, hogy a tesódnak átadtad azt a pénzt?
2020. júl. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
85%
Anyukád rád iratta a lakást, így tesódnak eleve nem volt mit örökölnie. Gyakorlatilag puszira kapott 5miót, majd ingyen élt a te lakásodban években. Inkább hálásnak kellene lennie.
2020. júl. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonymousreview60 ***** válasza:
91%
Nem jogosan, mert #12. Ettől még keress egy ügyvédet, mert kelleni fog.
2020. júl. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
66%
Hivatalos papírok nélkűl? Sajnos a naívságodnak meg lesz az ára! Bocsánat!
2020. júl. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
73%
Mennyi volt az önrész és mennyi a felesbe visszafizetett hitel?Mert akkor jön ki ki a matek felezéssel majd annak a felezésével, ha már a megvételkor minden hitel volt
2020. júl. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
7%
"Az a baj h nem irtunk erről papirt anyuval." Akkor jár a testvérednek a rész, ha nem lett hivatalosan a nevedre íratva az ingatlan. Ezzel nincs mit tenni.
2020. júl. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
64%

Igen, az önrészt kifelejtettétek a nagy matekozásból.


Ettől függetlenül anyukád szíve joga volt neked ajándékozni, és neki nem adni semmit, bár azért az osztályra bocsátás szabályai is léteznek a Ptk-ban.


"amennyiben több leszármazó közösen örököl, mindegyik örököstárs köteles a hagyaték értékéhez hozzászámítani annak az ingyenes adománynak az értékét, amelyben őt az örökhagyó életében részesítette, feltéve, hogy ezt a hozzászámítást az örökhagyó kikötötte, vagy a körülményekből arra lehet következtetni, hogy a juttatást a hozzászámítás kötelezettségével adta."


A konkrét esetet megítélni nem tudjuk itt a fórumon, és nem is a mi dolgunk. Pláne, hogy csak a te szádból halljuk (gépelésedből olvassuk) a sztorit, amit azzal kezdtél, hogy elhordtad a tesódat mindennek, de azért gyanítom, ő nem épp ugyanígy mesélné... Adott esetben majd a bíróság dönt ebben a kérdésben.

2020. júl. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
87%
Hozzáteszem, mert most valaki írta: ha ráadásul csak szóban "ajándékozta" neked, akkor az nem is létezik. Ingatlanra csak írásban, földhivatalhoz benyújtva lehet szerződni. Ha ilyen nem volt, nincs miről beszélni.
2020. júl. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
36%
"amennyiben több leszármazó közösen örököl" Örökségről nem beszélhetünk ha az anyuka még életében HIVATALOSAN átíratta a kérdezőre a házat.
2020. júl. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó, ezt félreérted.


Ezt a jogszabályt úgy kell értelmezni, hogy ha több leszármazó örökös van egymás mellett, akkor az osztályra bocsátás szabályai szerint kell eljárni az örökhagyó életében valamelyikőjüknek adott ingyenes juttatást (=ajándékot).


Vagyis pont erre az esetre vonatkozik. Mivel két testvér az anyuka örököse. Örökös attól még, hogy ez az ingatlan (talán, mert amúgy ez sem biztos) már előtte az egyiküknek lett elajándékozva.

2020. júl. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!