Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan híreszteli tesom hogy...

Jogosan híreszteli tesom hogy én kisemmiztem az örökségből?

Figyelt kérdés

Anyukámmal felesbe fizettük vissza a lakáshitelt. Mikor lejárt a hitel anyu rám iratta a lakást.


Én vettem fel utána hitelt és kifizettem tesómnak a lakás 25%-t. Felét megvettem ugye az által h a fele hitelt én fizettem. A másik fele pedig fele fele. Így 1/4 rész járt neki.


Most hogy szeretném eladni a lakást tesóm háborog h utcára rakom ki van semmizve. Most többet ér a lakás(persze mert közbe újitgattam az én pénzemből) több pénz jár neki. Ha eladom újra kéri a részét.


Akkor 5 éve puszira adtam neki csak úgy 5 milliót? Nem értem ezt hogy gondolja. Otthon lakott nem fizetett soha semmibe. Gyüjthetett volna simán.


Mikor anya kezdett eluszni a lakáshitellel se mondta h ad bele. Én meg mondtam anyunak meg neki is h jó fizetem a felét meg az eddig befizetett összeg felét is oda adom,de akkor ha lejár a hitel az enyém 100%ba. Tesómat is kifizettem már.


Azt mondja meg támadja az ajándékozási szerződést mert megteheti.


Anyu már nem tud beleszólni a dolgokba mert meghalt.



2020. júl. 30. 06:43
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
0%

"Ha valami már nem volt az anya tulajdona, az hogy lehetne az örökség része?"


Az örökös egy jogi státusz, nem az adott tárgyra vonatkozik! Ne legyél már ennyire érthetetlen! Ahogy te mondod, nem létezne osztályra bocsátás, hiszen az MINDIG, szükségszerűen nem öröklés alá eső tárgyakra vonatkozhat csak. Ez a lényege.


De az ÖRÖKÖSÖK (tehát egyébként az elhunyt örökösei) között van jelentősége. Hogy kik az örökösök, azt a törvény mondja meg. Az "örökösök" itt a megnevezés, nem pedig az adott tárgyat öröklő személyeket jelenti.

2020. júl. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!