Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan híreszteli tesom hogy...

Jogosan híreszteli tesom hogy én kisemmiztem az örökségből?

Figyelt kérdés

Anyukámmal felesbe fizettük vissza a lakáshitelt. Mikor lejárt a hitel anyu rám iratta a lakást.


Én vettem fel utána hitelt és kifizettem tesómnak a lakás 25%-t. Felét megvettem ugye az által h a fele hitelt én fizettem. A másik fele pedig fele fele. Így 1/4 rész járt neki.


Most hogy szeretném eladni a lakást tesóm háborog h utcára rakom ki van semmizve. Most többet ér a lakás(persze mert közbe újitgattam az én pénzemből) több pénz jár neki. Ha eladom újra kéri a részét.


Akkor 5 éve puszira adtam neki csak úgy 5 milliót? Nem értem ezt hogy gondolja. Otthon lakott nem fizetett soha semmibe. Gyüjthetett volna simán.


Mikor anya kezdett eluszni a lakáshitellel se mondta h ad bele. Én meg mondtam anyunak meg neki is h jó fizetem a felét meg az eddig befizetett összeg felét is oda adom,de akkor ha lejár a hitel az enyém 100%ba. Tesómat is kifizettem már.


Azt mondja meg támadja az ajándékozási szerződést mert megteheti.


Anyu már nem tud beleszólni a dolgokba mert meghalt.



2020. júl. 30. 06:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
*ingyenes juttatás esetében - akart lenni
2020. júl. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
52%

Ezt mind hivatalos iratokkal kell igazolnod. Ha ezt nem tudod akkor hiába fizettél,kérhet részt. Ha nincs minden befizetésről, legalább a meglévőkről szedd össze a papírt az is több mint a semmi.


Remélem vannak papírok,mert igen nagy butaságra vall(ana) ha valaki csak úgy dobál milliókat semmi nélkül.

2020. júl. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

Én nem jogi szempontból állok hozzá a kérdéshez, mivel a kérdés sem jog kategóriában lett kiírva...


Szerintem valamilyen szinten jogosan híreszteli, ugyanis egyikőtöknek sem kötelessége a szülői hitelbe beszállni, Te pedig önként beszállítás, amikor testvérednek nem volt lehetősége.

Nem ismerjük a részleteket, de az is lehet, hogy Ő több évvel fiatalabb is nálad, így valamilyen szinten érthető is ha anyagilag nem jár ott mint Te...

Az viszont egyértelmű, hogy anyád veled szemben elfogult, amiért Te beszálltál a hitelbe, ezért is adta neked a házat.

2020. júl. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
21%
"Örökös attól még, hogy ez az ingatlan (talán, mert amúgy ez sem biztos) már előtte az egyiküknek lett elajándékozva." Ha valami már nem volt az anya tulajdona, az hogy lehetne az örökség része?
2020. júl. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Miről van papír, mert így csak találgatunk. Ha se a törlesztést, se a felújításokat nem tudod igazolni, akkor így jártál. A tesód kapja a felét. Egyébként van apai rész is?
2020. júl. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

A lakás hivatalosan is az enyém. Ez le van papirozva.

A hitel fizetés nincs.


Nem volt önerő. A nagynénémék háza volt a fedezet.


Amikor anya megvette a lakást tesom 20 éves volt dolgozott én 18 és tanultam még,ha tudtam mennem diákmunkázni.

Anya mondta tesomnak h 20 ezer ft-tal szálljon be a rezsibe kajába,de kihisztizte a felét mert h én nem adok be semmit- és azt se mindig adta ha úgy gondolta többet volt a párjánál mint ithon már nem adta.Apa rám még fizetett gyerektartást meg járt a csp is. Tesomra már nem. Ezért tőlem anya nem kért semmit.

2020. júl. 30. 12:10
 27/31 A kérdező kommentje:

Nincs apai rész. Elváltak a szüleim és az apai nagymamámnál és alberletbe laktunk elötte.


A felujitasok már akkor voltak amiután a nevemen volt a lakás.

2020. júl. 30. 12:12
 28/31 anonim ***** válasza:
69%

Ezek alapján neki semmi követelni valója sincs.

De a legokosabb, ha megkeresel egy ügyvédet, aki helyreteszi a testvéredet!

2020. júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
83%
Mintha apám öccsét hallanám. Nem jár a tesódnak semmi csak a szája.
2020. júl. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem híreszteli jogosan. Viszont van pár fontos kérdés:

1. Mikor halt meg édesanyád?

2. Mit jelent, hogy a nevedre íratta? Csak mert ilyen nincs. Adásvételi szerződés volt, vagy ajándékozás?

3. Ha ajándékozás, mi szerepelt a szerződésben?

4. Az ajándékozás idejében mentálisan milyen egészségügyi állapotban volt?


Ugyanis, ha adásvételivel került a nevedre, akkor a testvéred nem tud tenni semmit.

Ha ajándékozás volt, akkor más a helyzet. Akkor ha jól emlékszem, 10 éven belül megtámadhatja. De ezt indokolnia kell.

Ha a szerződés nem tér ki rá, hogy ezt halálesetnél be kell számítani, és mentálisan rendben volt. Vagy ha 10 évnél régebben halt meg, akkor nyert ügyed van.

Én azért a szerződéssel megkeresték egy ügyvédet is.

Az nem elég sajnos, hogy fizetted a részleteket, még akkor sem, ha ennek fejében. Ugyanis nem tudod bizonyítani, hogy ennek fejében történt.

2020. júl. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!