Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha kicsit erőszakosabb vagyok...

Ha kicsit erőszakosabb vagyok akkor segíthettem volna a bátyámon?

Figyelt kérdés

A bátyám 29 évesen halt meg, megállt a szíve és nem tudták újraéleszteni sem pedig azonnal kapott segítséget.

A családban apai ágról előfordult szívbetegség/rendellenesség, bár csak mamámnak okozta a halálát a szíve, de ő is 88 éves volt. (jó volt az egészsége, "váratlanul" halt meg.)

A bátyám viszont 20 évesen elkezdett konditerembe járni, évekig "tisztán" edzett, és olyan 23-24 évesen elkezdett mindenféle illegális szert használni, szúrta is, meg tabletta formájában is használt mindenfélét.

Tudtam róla, ő sem titkolta, egyszer-kétszer mondtam neki,hogy hagyja abba, de sosem voltam határozott.

A halála előtt fél évvel említette, hogy néha úgy ver a szíve minta kiakarna ugrani, de állítólag járt orvosnál, és nem találtak semmit (...)

Legalábbis ezzel nyugtatott, aztán később már azt mondta,hogy nincsenek panaszai.

Végül az utcán összeesett, egy ápolóként dolgozó férfi rögtön megkezdte az újraélesztését, a mentők még újraélesztették kétszer, de harmadjára nem sikerült, több mint 1 órán át próbálkoztak.


Engem nagyon megviselt, mert ő volt az egyetlen családtagom akire mindig számíthattam, közel álltunk egymáshoz.

Azóta két év telt el, rendszeresen járok miatta pszichológushoz, és mostanra jutottam el oda,hogy már nem haragszom rá.

Viszont az még mindig bennem van,hogy ha határozottabban, és erélyesebben beszélek vele akkor, hogy fejezze be ezeket, és szembesítettem volna a lehetséges következményekkel akkor még mindig élne.

Ő mindig azt mondta,hogy még pár évig csinálja aztán befejezi.

Hát sosem fejezte be.

A pszichológusom szerint az ilyen emberekre nagyon nehéz hatni, és szerinte nem segíthettem volna rajta, nem hallgatott volna rám.

Nyilván ezt kell mondania, és a barátaim is azt mondják,hogy nem tehettem ez ellen, meg felnőtt ember volt, tudta, hogy mivel jár,mit vállal.

Nem segít rajtam ha hibás vagyok, változtatni már nem lehet, de kíváncsi lennék őszinte véleményekre, idegen emberektől, hogy szerintetek lett volna esély ha nem dugom a homokba a fejem?

Az nem derült ki, hogy a szerek okozták e a halálát, vagy az esetlegesen örökölt szívbetegség, viszont az bizonyos hogy a szervei nem voltak jó állapotban, de azoktól önmagukban nem halt volna meg /vagy legalábbis nem ennyi idősen/



2020. júl. 31. 15:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Te szóltál neki. Ő talán nem vette eléggé komolyan, tévedett, azt hitte ráér még. Az ő döntése volt. Felnőtt ember volt, aki saját magáért tartizott felelősséggel. Ez semmilyen szinten nem a te hibád.
2020. júl. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem is érzem magam úgy igazán hibásnak, hogy miattam lenne...inkább az van bennem,hogy segíthettem volna, történhetett volna máshogy is.

Azzal sem foglalkoztam,hogy valóban járt e orvosnál, vagy csak mondta.

És igen felnőtt ember, de hiába vagyok fiatalabb, gyerekkorunkban is én voltam az érettebb, valahogy mindig én voltam a "védelmezője".Talán még felnőttkorunkban is sokszor.

2020. júl. 31. 15:42
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Mindent megtett az egészsége rombolásához, ráadásul évekig, neki az eredmény volt a fontos, bármi áron. Eszébe sem jutott, hogy az élete lesz ez az ár.
2020. júl. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
Semmi felelősséged sincs. Nulla.
2020. júl. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges ezen rágódnod, mindent megtettél.

Ha erélyesebb lettél volna se hagyja abba.

2020. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember volt, nem a te dolgod hatni rá. Nem is tudtál volna. Mondjuk, ha a pszichológusodnak nem hiszed el, akkor nyilván nekünk sem fogod, pedig teljesen igaza van.
2020. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy sajnos gyakorlatilag drogos volt. Ezek a szerek is hasonlóak. Nem az a céljuk, más célból használják őket, de pont úgy rászoknak. A hatásuk (mármint az egészségrombolást tekintve) is ugyanolyan.


A drogosokon pedig köztudottan még profi orvosok sem mindig tudnak segíteni, nemhogy egy családtag, legyen az akármilyen erélyes.

2020. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy lelkiismeret furdalásod van, de felnőtt ember volt és csúnya ilyet leírni, de házhoz járt a lófaxért, amiért szívbetegen még elkezdett szteroidozni is. Ez viszont nem a te hibád, az ő hülyesége, függősége volt, hogy amikor majd kiugrott a szíve a helyéről, még akkor sem állt le. Ahogy egy alkoholfüggőt sem tudsz meggyőzni, hogy tegye le a piát, egy szteroid függőt se tudtál volna sehogy sem meggyőzni, hogy álljon le.


Őszinte részvétem és próbáld valahogy túltenni magadat, pl. menj el valamerre, keress új hobbit, bármi, csak foglald le magadat a pszichológus mellett.

2020. júl. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én függőként írom, hogy te SEMMIVEL nem tudtál volna hatni rá. Az egyedüli kiút az lett volna, ha sajátelhatározásból áll le, sajnos ez ilyen. De semmiképpen sem te vagy a hibás, ezt jól vésd a buksidba!
2020. júl. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom,hogy te mindent megtetté érte. De ő nem tett meg mindent saját magáért.

Erről ő tehetett. Ha nem akar valaki saját magán segíteni,akkor te még plafonra is felmászhatsz,akkor sem lett volna semmi.

2020. júl. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!