Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan kéne segítenem tesómnak...

Hogyan kéne segítenem tesómnak ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Én 19 éves korom óta dolgozom. Többnyire olyan munkahelyeim voltak ahol a munkáltató adott szállást (és vhol kaját is kaptam). Így az évek során elég jól tudtam félretenni. Az egyik munkahelyemen ismertem meg a jelenlegi feleségem is. Ketten még jobban félretudtunk tenni.


Tesóm tovább tanult,diplomája van,albérletben lakik. Ami ugye viszi a pénzt hiába keres jól fele fizetése az albérletre megy el.


Mi párommal felvettük a babaváróhitelt,így sikerült megvenni ismerőstől az első lakásunkat. Gyerekünk még nincs,de tervezzük 5 éven belül.


A probléma az,hogy tesóm szeretné ha beköltözhetne a lakásba a barátnőjével. Csak a fenntartást fizetné. Gyüjteni akarnak ők is saját lakásra meg végre összeköltözni mert a barátnője még otthon lakik.

Az érve az h mi még 1-2 évet lehúzunk a gyárba igy ugyis a munkás szállon laknánk.

De mi ki szeretnénk adni albérletbe hogy a bérleti díjból amig nem születik gyerekünk a hitelt rendezzük.


Tesóm azzal is érvel hogy a lakás amit megvettünk amúgy is örökség lett volna tehát felezni kellett volna. Így igazán meg engedhetnénk nekik hogy oda költözzenek.

Én szerintem nem lett volna örökség,anyánk élettársának a lakását vettük meg piaci áron. Nem házások meg semmi tehát szerintem semmi közünk nem lett volna a lakásához.


Mondtam tesómnak jöjjenek ők is a párjával oda dolgozni ahol mi vagyunk,1-2 évet lehúznak gyárba,spórolnak meg ha felveszik a babavárót akkor ők is tudnak lakást venni.

Csak hogy tesóm azt mondja nem azért tanult sem ő sem a barátnője hogy gyárba több müszakba robotoljanak. Mondtam neki hogy lehet nekik diplomajuk van de mi is párommal közel annyit keresünk mint ők és mivel lakhatásra nem kell költeni tudunk félrerakni is.


De most mi vagyunk a rosszak,haszonlesőek.


Szeretnék segiteni tesómnak de nem így. Az ötlettel hogy jöjjenek munkás szállóra azzal szerinte nem segitettem.


2020. aug. 8. 08:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
33%

Diplomával van ahova fel sem veszik az embert mert akinek diplomája van a munkáltatónak köteles többet fizetni. Magyarán túlképzett.


Abba igaza van hogy nem azért tanult hogy tönkre tegye magát egy gyárban. Lehet nem is bírnák. Viszont ha ő is jól keres akkor miért nem keres olyan helyen albérletet ahol olcsóbb de biztonságos környék.


Mond meg neki hogy kiakarjátok adni az albérletet ha kiveszik és fizetnek minden szó nélkül de neked is fizetni kell a kölcsönt ha nem érti meg akkor maximum ugy tudsz segiteni hogy segitesz keresni neki olcsóbb albérletet.

2020. aug. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ujjad nyujtod, karod kell.

Örökség lett volna? - Ha nagyanyátok gőz mozdony lenne, ingyen megetnétek Kanizsára!

Megvetted, hitelre, kész.

Családon belüli biznisznek csak vesztesei vannak, most már te is látod.



Adj az embernek egy halat és jól lakik egy napra. Tanítsd meg halászni, és jól lakik egy életre!


Tesód tanul. Oké. Nyáron mit csinál? Dolgozzon! Menjen gyakornoknak. Ha már tanul, használja a tudását. Nem tudom, mi a helyzet most és nekem sokkal könnyebb dolgom volt, de 2005ben nyári munkán keresett pénz elég volt egy fél szoba bérlésére 1 teljes évig. Évközben meg a kajára valót kellett megkeresni. Nem nyújtóztam tovább, mint a takaróm.


Más hitelre végképp nem élősködtem. Mert ez nagyon annak tűnik. Hiába nyers és bunkó megfogalmazás.


Igen, jó lenne a támogatás. De nem úgy, hogy szidom azt, aki segítene! A segítség nem jár!


Ha neked hiteled van, és fizetnéd, add ki, ha van rá jogi lehetőség. Pl CSOK nincs a házon és a Banki szerződés nem tiltja a bérbe adást.


Mert ha kiadod és van egy ilyen rokonod, simán felnyom. (tapasztalat sajnos saját családból, hogy ilyen is létezik).

2020. aug. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
96%

Mond neki , hogy ne a te bajod legyen , hogy nem tud félre tenni , adtál egy jó opciót gyári meló szállással az nem tetszik , hát akkor így jártak .

Ismerős szitu Németországban élek és itt is dolgozom öcsém jött azzal , hogy amit otthon vettem lakás szeretne oda költözni úgy hogy vannak bérlők jelenleg is benne én meg mondtam neki , hogy oké olcsóbban mint a jelenbeli bérlők lakhatnak ott ez nem tetszett nekik , mert nekik ingyen kellet volna , hàt sajnálom ez van .

Én az otthoni lakás beltéri díját forgatom itt a német lakás hitelembe és azért az a havi 100 ezer még itt is elég nagy segítség a hitelt nézve .

Fel dobtam öcsémnek opcióként , hogy német meló ahol én kezdtem 5 éve cégnél ott van melós szálló is azaz lényegében kaján kívül semmi másra nem kell költeni , de jött a duma , hogy olyan helyen nem fog melozni .

Jogi diplomával kevesebbet keres otthon mint én autó szerelőként már 1 éve újra a szakmámban . 4 évet le toltam gyárban raktárosként . Autószerelőként egy autó építő cégnél dolgozom van , hogy egy nap 8 , de van , hogy 16 órát húzunk le egyedi autókat építünk és baromi jó a fizetés .

Tudod vannak azok az emberek akik az ujjukat nem mozdítanák meg azért , hogy valamivel jobb legyen az életük csak mindent el várnak .

2020. aug. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Tesód nagyon rosszul gondolja


1 ahhoz a házhoz anyukádnak semmi köze nincs nem tulajdonos

életében mindenki azt csinál a vagyonával amit akar


2 piaci áron ment el a lakás tehát nem az van anyukád miatt féláron megkaptatok


3 eléggé rosszindulatú a tesód


4 a bavavaro szabad felhasználású tehát azt csinál az ember vele amit akar


Tehát nehogy kiadd neki

elmondtad hogy te hogy csináltad a többi az ő dolga

2020. aug. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nem nyújtóztam tovább, mint a takaróm. Más hitelre végképp nem élősködtem. Mert ez nagyon annak tűnik. Hiába nyers és bunkó megfogalmazás."

Szerintem csak korrekt meglátás.

2020. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez gáz. Ők a haszonlesők, csak az ingyen lakhatás lebeg a szemük előtt. Ignoráld. Csináljátok ahogy nektek jó.
2020. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
92%
Add ki szépen, ha kicsit lejjebb mész a kérdések közt, én a kedves anyósommal és párom testvérével jártam kísértetiesen hasonlóan. Ne érdekeljen a károgása, így járt, gondolom évekig amíg te “csak” a kis szirszar gyári melós voltál ő meg A diplomás jó volt ez a felállás...
2020. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17-es, belinkeled a kérdésedet kérlek?
2020. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 lizzi77 ***** válasza:
100%
A tesódék, ha valamelyiknek megvan a 3 év tb jogviszonya, nem BAR-osok, és min. 150.000 nettójuk, ugyanazt meg tudnák tenni, mint ti: összeházasodnak, felveszik a babavárót, és vesznek egy lakást...A többi is jogos, az élettárs lakásához nektek semmi közötök sincsen, és nem értem, hogy a havi 130e albérlet helyett miért is nem segítség a havi 50e?
2020. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
2020. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!