Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segítsek a húgomnak,...

Hogyan segítsek a húgomnak, hogy ne tegye tönkre az életét?

Figyelt kérdés

Akinek nincs türelme ne olvassa el mert muszáj hosszabban kifejtenem, hogy jó tanácsokat tudjatok adni.

20(L) éves vagyok, van egy bátyám és egy húgom (ő 15 éves). Bátyám már nagyon régóta nem él velünk. Én a húgommal, anyámmal és az újdonsült férjével éltem, egy éve elköltöztem mert nagyon rossz volt ott. Mindketten isznak, anyám hajlamos arra, hogy agresszív legyen. Nagyon sokszor kellett a húgom elvigyem otthonról sétálni amíg ők részegen fetrengtek a házban, meg arra jöttem haza iskolából, hogy meztelenül alszanak, azt se tudják hol vannak és a házban meg könyvespolcok felborítva és hasonló amit nyilván nekem kellett rendbetenni meg valahogy betakarni őket mielőtt a húgom is hazajött volna.

Anyám és a férje egy másik városba költöztek a húgommal együtt, én ugye maradtam ott ahová költöztem, abban a városban ahol dolgozom is.

Eddig úgy tudtam segíteni a testvéremet, hogy hétvégente nálam volt és beszélgettem vele hogyan tudja elviselni ami történik, anyámékkal is rengeteget beszéltem/veszekedtem. De őket jobb belátásra nem lehet bírni.

Néhány hete éjjel 12-kor hívott a testvérem, hogy baj van és menjek érte, alig lehetett érteni mit mond a sírástól. (ismét anyámék balhéztak ugye) rendőr lett kihívva és hasonlók.

A gond az, hogy nemsokára elköltözöm elég messze a jövőm építése miatt. Beszélni próbáltam a húgommal, hogy mondja el a terveit mert akkor anyagilag és lelkileg is segítek neki, később akár velem is lakhat, de olyanokat mond, hogy össze akar költözni a barátjával akivel egy hónapja járnak meg ilyenek. Elhiszem, hogy nem gondolkodhat érettebben meg nem is csodálom, ha nincsenek nagyratörő tervei ilyen családi háttérrel, de mégis.

Ha ott marad talán rosszabb állapotban lesz mint én voltam annyi idősen. Nem tudom magammal vinni sem, anyám sosem egyezne bele.

Mit csináljak?



2020. aug. 22. 11:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

16 éves kortól már a gyerek is kezdeményezheti a szülői ház elhagyását és ha ebben nem partner a szülő, akkor a gyámhatóság dönt helyettük. Az eljárás során vizsgálják a szituációt, valószínűleg a rendőri intézkedésről is van valamilyen dokumentum, az is fontos lesz. Egy ismerősöm így ment saját döntésből állami gondozásba 16 évesen az alkesz apjától. De azt is lehet kérvényezni, hogy te legyél a gyámja a nagykorúság eléréséig és ez fiatalabb kortól is kérhető.

De ezt sokkal jobban el tudják mondani nektek az ezzel foglalkozó szervezetek, mint amilyen a [link] vagy a [link] csak ők állandóan foglaltak (a telefonvonalaik, mert rengetegen kérnek segítséget), de itt több lehetőséget is találsz: [link]

2020. aug. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#7 igen, fogamzásgátlót egy 15 éves lánynak, akinek még a menzesze sem állt be rendesen..

Egyéb hülye ötlet?

A hasonló korú fiúkája húzzon inkább gumit a kis nemiszervére, azzal nem árt a barátnője szervezetének.

2020. aug. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Minden tisztelet neked!😊
2020. aug. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!