Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem kutyája tönkre tett...

A nővérem kutyája tönkre tett egy számomra nagyon fontos tárgyat, de eszében sincs kifizetni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ő már nem él itthon és alapból utálom mikor a böhöm nagy döggel megjelenik, mert szerintem egy házban semmi keresni valója nincs egy ilyen kutyának. Cane corso kutyáról van szó, nem egy aranyos kis yorki. Tavaly karácsonyra kaptam a szüleinktől egy Ghd platinum hajvasalót, ami közel 80e ft volt és a kutya szétrágta a kábelét, már körbe jártam mindent, de nem lehet megcsinálni és persze erre a garancia sem érvényes. Nekem nagyon fontos ez a hajsimító, mert durván göndör és csúnya hajam van (gólyafészekre hasonlít) és ezzel a simítóval gyönyörű szögegyenes lesz, és még egészséges is. Még tesóm meg a pasija volt felháborodva, amiért azt mondtam, hogy többet nem akarom itt látni a dögüket és szerinte kifizetnie sem kell, mert anyuék vették és, ha annyira nem bírok nélküle élni menjek el hétvégente dolgozni és vegyek magamnak másikat. Ja, meg hogy miért hagytam olyan helyen, ahol eléri a kutya...hát, ez nagyobb két lábon állva, mint én, bárhol elérte volna. Legközelebb ki tudja mit tesz tönkre, ha állandóan idehordják. Levert meg összetört már más fontos tárgyakat is, de mégse szólnak rá anyámék se, hogy minek kell mindig kutyástól idejönni. Tudom nagyon tanácsot senki sem tud adni, de jól esett kiírni magamból,mert tudom hülyeség, de most nagyon szomorú vagyok és mérges is. Nincs jó kapcsolatom a nővéremmel és sztem soha nem is lesz, de szerintetek tudnék valahogy hatni rá, hogy legalább a felét fizesse ki?
2020. szept. 9. 16:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
38%

a kutyával nincs baj, a gazda a hibás. neki kéne nevelni/figyelni rá. Te pedig ha tudod, hogy ilyen dugd el a fontos dolgaidat egy fiókba. Ismerősöm kutyája felzabálja a macska kajáját, ezért amikor hozza a kutyát, szépen eltesszük a cicakaját.

Egy kábelt meg simán kicserél neked egy igazi kocka osztálytárs :)

2020. szept. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
17%
Azért azt te nem szabhatod meg, hogy a szüleid beengedik-e kutyástól. Neki viszont kötelessége lenne kifizetni. Viszont ahogy te nyilatkozol, ugyanolyan egy hisztérika vagy, mint a nővéred. Szívesen.
2020. szept. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
19%

Az én kutyám egyszer szét rágta tesóm cipőjének a betetjet. Én vettem bele másikat. De az én tesóm nem is ekkora tirpak mint te hogy így nyilatkozzon egy kutyáról.


A novered sem hibátlan de gyanítom a kutyajahoz való hozzaallasod nagyban rasegit erre. Az én tesóm ettől függetlenül szereti a kutyám, de ha dögnek nevezné mint te biztos szájon vagnam. Oh, és nincs olyan hogy kutyának kint a helye. Nem biodíszlet a kertben vagy csengő hanem csaladtag. Pcsa.

2020. szept. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 A kérdező kommentje:

Nekem ez egy dög és az udvaron van a helye, ahogy más állatoknak is. Egyébként a kérdésem nem az volt, hogy szerinted hogyan kellene neveznem vagy nem neveznem ezt a kártékony jószágot..;)

A normális válaszokat köszönöm!

2020. szept. 10. 15:50
 35/72 anonim ***** válasza:
20%
Valószínűleg te is egy dög vagy a novered szemében és az udvaron lenne a helyed, nem még hajvasalot vegyen egy dögnek.
2020. szept. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
79%
Hagyd, kutyab*ziktól nem fogsz normális választ kapni.
2020. szept. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
37%

Mikor legközelebb jönnek, én addig rúgnám a kutyát vagy a nővéremet, amíg ki nem fizeti a hajvasalót.

Bár lehet a kutyát jobban sajnálnám. Az mégis csak alapból egy egyszerű állat, amiről nem tehet...

2020. szept. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
71%

Hát, én nem vagyok kutyabzi, de:

-az én házamba az jön, akit én engedek be és nem aki a gyerekem szerint jöhet: ha a külön élő gyerekem a kutyájával akar jönni és nekem nincs ellene kifogásom, akkor az itthon élő hugicanak két választása van, méghozzá az elfogadja, illetve az inkább elmegy addig itthonról

-a kutyát nevelni kell és az általa okozott károkért a tulaj felelősséget kell hogy vállaljon: magyaran figyelek a kutyára minden pillanatban, nem engedem hogy kárt okozzon, de ha mégis megtörténik, evidens hogy megteritem

-az értékes es/vagy fontos dolgokat megfelelően kell tarolni: el nem tudom képzelni hogy jut egy kutya egy hajvasalo közelébe, ami vagy a furdoszobaban, vagy a szobában van elpakolva, nem a földön ledobva

2020. szept. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy a tesóm is lány, és ő is folyton a földön tárolja a hajvasalót a szobájában, szóval... :D
2020. szept. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
10%

39!


Rendkívül igényes hölgy lehet....

2020. szept. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!