Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsém elviselhetetlenül...

Öcsém elviselhetetlenül viselkedik itthon, bírhatatlan már amit csinál. Mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Öcsém 13 éves, és olyan dührohamai vannak amik kezelhetetlenek. Székeket dobál, az annyát megüti, én már nem tudok mit csinálni. Édesanyám meg csak tűri, és tűri, állandóan zogok hogy egyre szarabbul van lelkileg, és olyan gondolatai vannak hogy rákos a stressztől.. faterom meg úgy áll hozzá hogy megérdemli (mert elváltak) katasztrófa a hozzáállása.. Mit tennétek a helyemben?
2020. okt. 1. 16:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
84%
19. Nem hiszem hogy ilyen könnyű átverni egy pszichológust. Szerintem ők már a világ összes kifogását hallották a szülőktől.
2020. okt. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
86%

a pszichológus könyvespolcán ott a "szülői játszmák" c. kézikönyv.

jó vastag..


apád a fiát használja arra, hogy betartson a volt házastársának. gusztustalan, cserébe nem ritka.

2020. okt. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
39%

Vagy pszichológus, avagy úgy viselkedj, hogy tőled is tartson.

Tudja, hogy számíthat rád, de tudjon viselkedni is.


Anyádnak nem.kell tudnia róla.

Apádnak sem.

2020. okt. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
37%
Kipirosítani a hátát derékszíjjal, olyan katonaival, ha még egyszer kezet mer emelni az anyjára.
2020. okt. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
52%
Nevelési tanácsadó, vagy durvább esetekben javító intézet.
2020. okt. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
58%

Én egyszer ököllel olyan szinten szétvertem egy gyerek arcát, hogy már majdnem rendőrségi ügy lett belőle. (11 éves voltam, és a 7 éves testvéremet a szemem láttára fellökte szórakozásból és ráköpött az arcára)


Ha anyámat bárki bántani akarta volna, gyanítom annak is neki megyek. Ha az öcsém lett volna, akkor is. Nem a modern nevelő elvek rendszere, de működik. Egy 13 éves fiú ne emeljen kezet dührohamból az anyjára. Anyád meg ne bőgjön hanem nevelje meg.

2020. okt. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Legközelebb ha kezet emel anyukádra, kapd el a kezét és érthetően mondd el neki hogy ilyet nem teszünk a saját édesanyánkkal mert fáj neki, rosszul esik és sír miatta. Ébressz benne bűntudatot,kérdezd meg hogy miért jó az neki ha bántja őt,nézze meg hogy milyen állapotban van éppen az anyukája. Ha ez sem használ, akkor orvos mert ez igy nem mehet tovább. Ha a helyedben lennék én már elkaptam volna, elrángattam volna onnan és olyat lekevertem volna hogy örök emlék maradna neki.
2020. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Kora tini koromban egyszer meglöktem anyámat egy vita közben. Nem nagyon, csak éppen egy picit, ki sem zökkent az egyensúlyából. De abban a pillanatban olyan bűntudatom lett hogy mint még soha azóta sem. Égett az arcom hogy voltam képes rá. Nem akarom elhinni hogy adott egy 13 eves gyerek és rendszeresen megüti de nem érez semmit.... Ott már valami hatalmas gond van. Apád keze meg rendesen benne. Hogyan létezhetnek ilyen tapló, tirpák emberek? Egyértelmű hogy lelkileg az a gyerek nincs rendben. Orvosi segítség kell mielott ez eldurvul.
2020. okt. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
27# Ilyenkor nem hallgat normális szóra. Anyám meg nagyon nem akarja hogy bármit is csináljak.. Gyakorlatilag közénk áll..
2020. okt. 18. 09:05
 30/31 anonim ***** válasza:
Ha anyukád nem akarja akkor nem lehet segíteni. Sajnos így csak megerősíti a tudatban hogy nem gond amit csinál. Pedig attól higy segítséget kér az a fiának is jobb lenne. Pont most kellne nevelni, akár segítség bevonásával. Ezt anyukádnak meg kellene értenie.
2020. okt. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!