Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rossz családi háttérrel van...

Rossz családi háttérrel van rá esély,hogy kialakuljon egy ilyen "vonzalom"?

Figyelt kérdés

Van egy csoport ahol ilyen "mit miért tesz az ember vagy miért nem" témákat boncolgatunk csak úgy unaloműzés miatt, és 2 napja délután beírt valaki egy elég érdekes témát.


"Vegyünk egy átlagos kinézetű családot, anyuka, apuka, A idősebb fiú testvér B fiatalabb lánytestvér.

Anyuka csendes, visszahúzódó, viszonylag korán esett teherbe és feladta az addigi életét mert a párjához költözött szülés előtt. Apuka gyenge mentalitású, pontosabban alkoholista és láncdohányos, képtelen elengedni akár a 30 évvel azelőtti sérelmeit, nagyszájú. Tegyük fel,hogy igen durva "vitákat" szült a kis "délutáni kocsmázgatása" apukának, volt,hogy anyuka és a gyerek(ek) menekültek előle,mert részegen szétverte a házat például. A-nak már nagyon fiatalon pont emiatt felnőttebbként kellett viselkednie, gondolkodnia mint a korabeliek(vagy afelettiek). Az otthon kialakult lelki terror mellett még az iskolai bántalmazás (szóbeli és tettleges formákban) is szerepet játszik A életében. Ahogy telt az idő, A képtelen volt hosszabb távú kapcsolatot kialakítani a benne rögzült "példa" miatt, és pszichológushoz jár éveken át (8~), ahol kicsit jobban megismeri magát, jobban átlát dolgokat.

B a legtöbb dologból nem sokra emlékszik mert akkor még kicsi volt,mikor az ilyen dolgok történtek, csak foszlányai vannak, viszont ő sincs rendben lelkileg, nem képes és lassan nem is hajlandó kialakítani a benne kialakult szorongás és depresszió miatt kapcsolatokat egyikük sem. Úgy kell elképzelni őket,mint akik tényleg "csak" felnőttek egymás mellett. Régen sokan veszekedtek, később alig alig beszéltek, együtt semmit sem csináltak. "Külön szoba, külön élet", talán ez a jó megfogalmazás. Amikor pedig mégis beszéltek, nem vitáztak, normálisan tudtak egymással beszélgetést folytatni.

Ebben a családban senki nem beszél semmiről,senki nem képes ép ésszel kezelni problémákat.

Tegyük fel,hogy A-ban, a szó szerinti "csak felnőtt mellette" állapot miatt nem alakult ki a "testvéri gát", azaz B-ben leginkább nem a testvért látja,hanem a nőt. Mondhatjuk úgy is,hogy "senki nem tanította meg neki(k)" ezt (se). Később,ahogy mindketten idősebbek, B fürödni indul, A-ban pedig felmerül a kérdés, hogy mit csinálhat. Részben tudja részben nem, tudja, magánügy, viszont valami ennél jóval primitívebb azt ismétli benne,hogy az ellenkező nembe tartozik, természetes az érdeklődés. Saját maga úgy gondolja, nem szabadna, mert magánélet, társadalmilag sem elfogadott,voszont mentálisan nem elég erős ahhoz,hogy a nemet mondás mellett úgy is cselekedjen. Tegyük fel,hogy A kukkolja B-t, ami miatt bűntudata is van, de ahogy mondtam,a benne lévő dolog jóval erősebb,minthogy leküzdje azt.

Na most, ha A tudja,hogy ezt nem szabadna, több okból sem, de nem képes hátat fordítani, majd a bűntudat miatt úgy érzi, meg kellene beszélnie ezt B-vel, de a kialakulóban lévő testvéri kapcsolat és testvéri szeretet megszakadása, utálattá alakulása jobban megrémiszti mint a bűntudat, ezért döntésképtelen és a kettő veremében vergődik.


A kérdés pedig az volt,hogy mi lehet az a 3. dolog, ami ezt a gátat, bűntudatot és félelmet felül írná, felülbírálná, hogy döntésképtelenség helyett igazi, tényleges megoldáshoz juthasson, dönteni tudjon?

Rengeteg alapkő hiányzik, és ebből ered ez az egész. De vajon ezeket az alapköveket le lehet tenni utólag, és meg lehet gyógyítani az addigi sérelmeket? Majd 9-én együtt összegezhetjük a témát, nekem most a melóra kell ráfeküdnöm mert ez a paraszt megint keveri a szrt. Jó boncolgatást! :) "


Így szól az egész,a messenger uzenetet másoltam be.

Ti mit gondoltok?


A kategória remélem megfelelő,mert testvéri kapcsolatról van szó,de talán egy önismeret kategória jobban megfelelne. Ha a mod úgy dönt úgyis át teszi szerintem.



#félelem #testvér #pszichológia #mentális probléma #Szorongás, depresszió #Ösztön, belső gátak
2020. okt. 3. 07:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#09:42 miközben írtam aközben válaszoltál úgyhogy neked itt válaszolok :D

Tehát ahogy írtam is, ez itt egy kitalált történet, pár író csapta össze, amit mi, akár pszich. hallgatók, akár hobbi írók kielemezgetünk, boncolgatunk, beleviszünk dolgokat. Lehet, hogy ahogy írod, egy szaksegítség/terápia/pszichiátriai kezelés tényleg jó lenne annak a 3. "elemnek", ami mindezt felülírja. Ötletnek nem rossz :D Viszont te vagy az első aki kitért B-re, aminek örülök, mert már akkor 2 ember van itt a GYK-n, akik tudnak szöveget értelmezni! :D

A szülőkkel kapcsolatban nem osztottak meg annyi infót, annyit tudunk róluk, hogy az egyik félénk csendes stb, a másik alkesz, nagyszájú, stb... De ezen kívül semmi háttérinfó

2020. okt. 3. 09:49
 12/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk 'Deák Dominik 2020' válaszából kiindulva tényleg elég rossz lehet a szövegértése a legtöbb válaszolónak, hiszen a GYK regisztrációnál kiemelve írja, hogy "A felhasználói nevedre azért van szükségünk, hogy tudjuk, hogyan szólítsunk, illetve a Toplistában a pontszámaid mellett ezt a nevet látják mások. ***Kérjük, ne a valós nevedet add meg!*** " (a csillagokat én tettem oda, hogy kiemeljem a fontosabb részt).
2020. okt. 3. 09:51
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A dolog ott borul, hogy a fiútestvér motivációit félremagyarázzátok. Azt írod, azért izgul rá a tesóra, mert nem alakul ki benne, hogy nem szabad.

Ez így szimplán nem igaz. Ha nem alakulna ki benne a gát, akkor nem lenne bűntudata miatta, mert a saját világfelfogása szerint nem lépett volna át semmilyen határt.

Mivel megvan a bűntudat, az azt jelenti, hogy megvan az "alapkő" is, ami szerintetek hiányzik. Nyilván, mert a srác nem légüres térben nőtt fel, ha a szülők szarok is, a társadalomnak is van nevelő hatása.


Nagyon sok dolog hiányzik a sztoriból, túlságosan leegyszerűsítettétek a szereplőket. Emiatt nem működik a dolog.

2020. okt. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
#10:49, imádlak :D
2020. okt. 3. 10:54
 15/18 anonim válasza:

Hmmm....nekem az jutott eszembe, hogy egyrészt az egészségtelen családi környezet és az esetleg abból fakadó testvérek közötti egymásra támaszkodás romantizálása okozhatja?? Talán? Illetve a problémás nevelési környezet miatt a rosszul/nem szocializálódásból eredhet, hogy a fiú magányos, lenézik az ellenkező nem tagjai, ezért számára különleges ,hogy egy lány (attól függetlenül, hogy az pont a tesója) emberként bánik vele.


A fiú számára a megoldás talán egy egészséges szociális élet lenne, ahol ismerkedik lányokkal és gyógyulhat egy ép környezetben. Így idővel elfelejtené és talán furcsa lenne számára is visszagondolni erre.


Tökre hülye vagyok, szval no hate ha baromságot írtam :3 (16 vagyok szval nem szagolok tudományszinten a témához csak érdekel az ilyesmi :)

2020. okt. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Hát ha te 16 évesen ilyen jól tudsz gondolkodni, írni és véleményt alkotni, le a kalappal! :D Ez nagyon jó amit írtál!
2020. okt. 5. 16:24
 17/18 anonim válasza:

Köszi, ez kedves :')). Egyébként arról volt szó, hogy a szülőknél honnan erednek a problémák?


(15-ös)

2020. okt. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem igazán, de miután írtad hogy érdekelnek ezek a dolgok, kicsivel rá meg a szülőkről kérdeztél infót, beírtam a csopiba hogy találjanak ki hozzá még valamit :D

Amit kaptam/tunk az annyi, hogy az anya fiatalon elvesztette az apját, olyan 3-4 évesen tehát emlékezet szinten nagyon nincs meg benne, de kihat az életére, valamint gyerekként is félénk és csendes volt, az apuka pedig szintén azt az alkoholista "dolgozom-iszom-eszek,alszok-ismétel" példát látta, amit most "másol", valamint iskolában a balhésabb kategóriába tartozott.

Remélem ilyesmire gondoltál mint kiegészítő infó :D Egyre részletesebb és ezzel együtt izgibb a dolog :D

2020. okt. 5. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!