Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyikünknek van igaza?...

Melyikünknek van igaza? Ahányan vagyunk mind máshogy látjuk a dolgokat.

Figyelt kérdés

17 éves koromtól dolgozom onnantól kezdve mindig raktam félre valamennyit már ami megmaradt, mert kellett kondira. 19 évesen lett komolyabb munkám, itt már 100-110et eltudok tenni/hónap. Ezen kívül, kigazdálkodom a kondit, 3 kisállatot, pár havonta ruhát.


Jelenleg 23 éves vagyok, úgy 30-33 éves koromra szeretnék egy jó állapotú kertes házat, mert vannak terveim amihez kell a porta, tehát a panellakás ilyen téren nem jó.

Anyu szerint jó dolog így elrakni a lóvét, csak kitartás kérdése, Apu viszont csak kinevet, azt mondja ne azért éljek hogy dolgozzak, hanem pont fordítva. Igen és itt jön hogy tegyem tönkre a későbbi éveimet, csak mert nem az lett amit akartam, nyilván Ő erre akar kitérni, mikor pár éves voltam, neki is volt melója külföldön csak hát fiatalon nem ilyeneken gondolkozott hogy építkezés, előre gondolkodás, hogy ma már csak felújítani kelljen meg javítgatni, hanem jó kocsi, drága cigi, pia, amikor meg már hazajött maradt a nagy autó, persze az itteni fizetése alacsonyabb volt kicsivel, de pont az történt hogy hónapról hónapra kijöttünk, mindig maradt 30-40e ft. Amit hirtelen kiadásra kellett fordítani, temetés stb.

Azt mondja hogy csináljam meg a jogsit, vegyek autót és ne legyek buta, a csajt villamossal fogom vinni haza?

Meg hogy a többi ilyen korú gyerek ennyi pénzért limuzinnal járna, mondom neki járjon, nyilván később lehet csak albérleteket fogja cserélgetni.

Persze én is akarok majd kocsit, motort, quad-ot ha már meglesz teremtve a lakhatás.

Én úgy gondolom fontosabbak a saját ügyeim, akivel megismerkedek majd később, elmondom mi a helyzet, ha tetszik neki akkor nem hagy ott, ha pedig igen akkor le van sz**va.

Különben is ma már rizikós a házasság is, éppen ezért a srácnak legyen mindene saját, a csajok meg jöhetnek mehetnek.



2016. febr. 24. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
A te dolgod, hogy hogyan gondolkodsz, mik a terveid. Láthatjátok gyökeresen másként a helyzetet, és mindnyájatoknak lehet teljes mértékben igaza, a mérvadó itt akkor is az lesz, hogy te mit gondolsz, a te életed.
2016. febr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Mindenki úgy él, ahogy szeretne, viszont szerintem az arany középút a legszerencsésebb. Ezeket az éveket már nem lehet visszahozni, amikor fiatalon, függetlenként élhetnél, bulizhatnál, utazhatnál.


Egyébként nem tudom, hogy tervezel házat venni, de mifelénk annyi pénzből, amit így össze tudsz spórolni, nem kapsz kertes házat, max. felújítandót (arra meg legalább még 5-6 millát rá kell költeni).

2016. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
*hol tervezel
2016. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon szép, hogy a fiatal korod ellénere előre gondolkozol.

A legtöbb fiatal nem, főleg a férfiak!

Szerintem igazad van! És hallgass a megérzéseidre.

Ha eltervezed a jövőd, és kitűzöd magad elé a célt, ami nem is butaság!! akkor szerintem pont egy olyan társat találsz magad mellé, akit megérdemelsz.


Felelős, és tudatos döntés egy mai 23 éves sráctól nagyon ritka.


Mondjuk annyiban apukádnak is igaza van, hogy ne a munkáért élj, néha lazíts, megérdemled!

2016. febr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
és 30-33 áves korodig anyukádékkal fogsz lakni?
2016. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5#

Jobb mint bérelni egy lakást. Jelenleg meg elférünk egymás mellett.

2016. febr. 24. 17:36
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

Persze, hogy jobb.

Én is szülőkkel lakom még.

Azért is kérdeztem.


Ha lesz tartós párkapcsolatod akkor ő is elfér majd nálatok?

2016. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Itt alvós dolog volt már korábban, de olyan komoly kapcsolatot nem akarok fiatalon hogy anyuval főzzön, itt lakjon stb
2016. febr. 24. 17:55
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

"nem kapsz kertes házat"


mi van???

én úgy értelmezem, hogy megveszi, amire szüksége van. simán lehet, hogy bulizik is, eljár a haverokkal, csak nem részletezte ennyire.

ha havi 100-110-et félretesz, az évente 1,2 - 1,3 millió ft!

mivel már most is van megtakarítása, és hozzájön még 10 év alatt 12-13 millió, ne mondjunk már neki baromságot, hogy ennyiből nem kap kertes házat!

nem Pest belvárosáról van szó!

felénk ennyiből jó állapotú, nagy házakat lehet venni. én Debrecenben lakom, és ha nem a belvárosban keregél az ember, hanem kintebb, a kertvárosban, akkor ez a pénz bőven elég.

ha meg kimegy vidékre, amit el tudok képzelni, akkor szinte palotát kap ennyiért. azért gondolom, hogy külsőbb területen venne, mert írta, hogy kell a kert. városok belvárosában zsebkendőnyi kertek vannak a házakhoz, gazdálkodni vagy állatot tartani (haszonállatot) ott nem lehet.

mondom, ez Debrecen. de unokatestvérem tavaly vett Pesttől 40 km-re egy családi házat 9 millióért. igaz, költött rá, de nem újabb 9-et!


csajozni nyugodtan lehet kocsi nélkül is. teljesen jogos, hogy akinek ez a fontos, az mehet a fenébe. azt javaslom, hogy ha a kérdező ilyen csajjal találkozik, aki azt nézi, milyen kocsija van egy fiúnak, azt ő is csak egy dologra használja. az ilyen lány/nő úgysem jó másra.

én 30 éves elmúltam, mire az első kocsinkat megvettük. nem szabad, hogy az autó legyen a fokmérője bármiféle kapcsolatnak.

ha meg néha-néha becsúszik egy éjszakai buli, színház, lagzi, vagy bármi, rá lehet szánni 3-4-5 ezret egy taxira. nem minden héten van ilyen esemény.


nekem nagyon szimpatikus ez a felelősségteljes gondolkodás.

hány, de hány kérdés van ezen az oldalon is, hogy fiatal párok, vagy középkorú emberek nem tudják kifizetni az albérletet, stb.

mégis mikor kezdjen el gyűjteni? 30 évesen, amikor jön a gyerek?

2016. febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
# 9: Azért kérdezem, hogy hol! Budapesten és a közvetlen agglomerációban az öreg vályogházak is 15 milliónál kezdődnek, vidéken nyilván olcsóbb.
2016. febr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!