Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek melyikünknek van...

Szerintetek melyikünknek van igaza? Normális a testvérem viselkedése és ahogyan kezelik őt? Ti hogyan kezelnétek egy ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista lány vagyok, és van egy nálam 15 évvel idősebb testvérem. Ő már évek óta külön él tőlünk, dolgozik, van egy tartós párkapcsolata, autója, lakása és most építkeznek is, szóval mondhatni van egy saját kialakított vagy kialakulóban lévő élete. Viszont ennek ellenére minden nap telefonon beszélget anyukánkkal órákon keresztül, minden hétvégén haza szokott jönni hozzánk és akkor napokat itt ül, alszik, beszélget, eszik stb., anya mindig megkérdezi mit enne és külön főz is rá és pakol neki a hétre is. Azt mindig meg kell hallgatni, hogy vele mi van, vele mi történt, mi a gondja/baja/problémája/öröme/sikere stb., mindenkinek tekintettel kell rá lennie és mindig körül kell ugrálni. Nyilván csak az ő "dolgait" lehet komolyan venni, csak az számít, csak az fontos és még nagyon beszélgetni sem lehet másról. Az esetek 90%-ban az van, amit ő akar és az a policy a családban, hogy szinte mindennel kapcsolatban ki kell kérni a véleményét (legyen az egy műszaki cikk vásárlása vagy ügyintézéssel kapcsolatos kérdés, bármi - akkor is, ha semmivel sem ért hozzá jobban).

Mindig is az volt a felállás köztünk, hogy ő az okos, ő a kedves, ő a szép, ő a segítőkész stb., stb., tehát tulajdonképpen mindenben ő a jó és én csinálhattam akármit, az a közelében sem volt. Úgyhogy már megszoktam, hogy van a családban egy ilyen jellegű kivételezés és nem egyenlően bánnak velünk (ettől függetlenül rosszul esik, csak már nem lep meg). Csak azért abban biztam, hogy ez majd idővel változni fog, neki is lazul majd a kapcsolata a családdal, talán engem is komolyabban vesznek majd az idő múltával és esetleg én is több odafigyelést kaphatok majd. De nem így lett. Most is egy átlagos családi összejövetelen kb. hozzám se szól senki, még mindig én vagyok "a gyerek", az én problémáimmal senki sem foglalkozik és szegről-végről mindig oda lyukadunk ki, hogy ő valamiben jobb (mert ő reál szakon végzett és én humán területen tanulok, mert ő sportolt és én nem, mert ő vékonyabb, mert ő sokat keres, mert ő hamarabb ráért segíteni mint én és még sorolhatnám). Nekem is beszólogat, tulajdonképpen bármi kapcsán és folyton megkapom, hogy én mindig csak magamra gondolok, el vagyok kényeztetve, önző vagyok, nem neveltek meg. A napokban össze is vesztünk (mikor éppen nálunk volt és rendezkedett, nem tudtam nyugodtan tanulni és már zavart, ezért rászóltam) és annak is az lett a vége, hogy én voltam a rossz... mert megmondta, hogy akkor ő így többet nem is jön haza és ezt anyukánk meghallotta, aki megijedt, hogy jajj a ...-ka többet nem jön, nehogy, dehogyis és én miért üldözöm el. Úgyhogy mondtam, hogy akkor majd én nem jövök haza, de érdekes módon az nem zavart senkit sem. Már kezd belőle elegem lenni, hogy mindig ez van, nekem soha nem lehet igazam, senki nem vesz komolyan és mindig csak sokadik vagyok a sorban. Nem azt mondom, hogy 30 felett már ne lehetne tartani a kapcsolatot a családdal, de szerintem az már túlzás, amit a tesóm csinál és ahogyan a szüleim kezelik. Viszont ebben sem volt igazam nyilván, mikor ezt megmondtam....

Nektek mi erről a véleményetek?


2020. okt. 11. 22:38
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
2%
Gyere borulj karjaimba <3
2020. okt. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Nem szokott nálunk aludni a testvérem, jön és megy, csak több egymást követő napon is és olyankor szinte egész nap nálunk van. Most már általában csak hétvégén jön, tehát szombaton és vasárnap. Viszont pl. ezen a héten is itt volt szerdán, csütörtökön, pénteken, szombaton és vasárnap is. Egy időben pedig az volt a rendszer, hogy minden nap nálunk volt, mert munka után előbb hozzánk jött és csak este ment haza a lakásába. Közel is lakik, tehát kb. bármikor haza tud jönni. Szóval mindig minimum hétvégente hazajött, így szerintem nem is számít vendégnek, aki csak ritkán látogat haza és akkor az egy különleges alkalom.
2020. okt. 12. 11:13
 23/27 A kérdező kommentje:
A korkülönbséget pedig nem tartom fair szempontnak, sőt szerintem hülyeség. Több tapasztalata van, több mindent megélt stb., de ez mind abból adódik, hogy 15 évvel idősebb és már más életszakaszban vagyunk. Ő is volt annyi idős mint én, én is leszek annyi mint ő... semmi értelme nincsen ennek kapcsán párhuzamot vonni köztünk.
2020. okt. 12. 11:14
 24/27 A kérdező kommentje:
A szüleim pedig nem szimplán tanácsot kérnek tőle, nem szimplán kikérik a véleményét valamivel kapcsolatban stb., hanem konkrétan olyan mintha mindent ő irányítana. Most mondok egy példát pl. porszívót kell venni, mert elromlott a meglévő. Na ez nem úgy megy, hogy akkor elmegyünk a boltba vagy kinézünk egyet az interneten, majd megvesszük a kiválasztott darabot... Kell szólni a testvéremnek, majd ő megnézi, majd ő megmondja melyik a jó, majd ő kiválasztja, majd ő megmondja melyiket kell megvenni/megrendeli/megveszi, majd ő kipróbálja stb... de ez így megy mindennel, bármiről is legyen szó. Ha nem így történik, akkor jön a hiszti, a veszekedés, mert “miért nem szóltatok”, “majd én elintéztem volna” stb. és az vége, hogy minden úgy legyen elintézve, ahogyan a testvérem szeretné.
2020. okt. 12. 11:15
 25/27 anonim ***** válasza:
75%

hát akkor ezt már 2-3 éves korban, a dackorszakban bacták el.

amúgy ő fiú?

2020. okt. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Nem, mindketten lányok vagyunk.
2020. okt. 12. 13:28
 27/27 anonymousreview60 ***** válasza:
33%
A tesód az aranygyermek, te meg a - szerencsére csak - szürke bárány.
2020. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!