Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek melyikünknek van...

Szerintetek melyikünknek van igaza? Normális a testvérem viselkedése és ahogyan kezelik őt? Ti hogyan kezelnétek egy ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista lány vagyok, és van egy nálam 15 évvel idősebb testvérem. Ő már évek óta külön él tőlünk, dolgozik, van egy tartós párkapcsolata, autója, lakása és most építkeznek is, szóval mondhatni van egy saját kialakított vagy kialakulóban lévő élete. Viszont ennek ellenére minden nap telefonon beszélget anyukánkkal órákon keresztül, minden hétvégén haza szokott jönni hozzánk és akkor napokat itt ül, alszik, beszélget, eszik stb., anya mindig megkérdezi mit enne és külön főz is rá és pakol neki a hétre is. Azt mindig meg kell hallgatni, hogy vele mi van, vele mi történt, mi a gondja/baja/problémája/öröme/sikere stb., mindenkinek tekintettel kell rá lennie és mindig körül kell ugrálni. Nyilván csak az ő "dolgait" lehet komolyan venni, csak az számít, csak az fontos és még nagyon beszélgetni sem lehet másról. Az esetek 90%-ban az van, amit ő akar és az a policy a családban, hogy szinte mindennel kapcsolatban ki kell kérni a véleményét (legyen az egy műszaki cikk vásárlása vagy ügyintézéssel kapcsolatos kérdés, bármi - akkor is, ha semmivel sem ért hozzá jobban).

Mindig is az volt a felállás köztünk, hogy ő az okos, ő a kedves, ő a szép, ő a segítőkész stb., stb., tehát tulajdonképpen mindenben ő a jó és én csinálhattam akármit, az a közelében sem volt. Úgyhogy már megszoktam, hogy van a családban egy ilyen jellegű kivételezés és nem egyenlően bánnak velünk (ettől függetlenül rosszul esik, csak már nem lep meg). Csak azért abban biztam, hogy ez majd idővel változni fog, neki is lazul majd a kapcsolata a családdal, talán engem is komolyabban vesznek majd az idő múltával és esetleg én is több odafigyelést kaphatok majd. De nem így lett. Most is egy átlagos családi összejövetelen kb. hozzám se szól senki, még mindig én vagyok "a gyerek", az én problémáimmal senki sem foglalkozik és szegről-végről mindig oda lyukadunk ki, hogy ő valamiben jobb (mert ő reál szakon végzett és én humán területen tanulok, mert ő sportolt és én nem, mert ő vékonyabb, mert ő sokat keres, mert ő hamarabb ráért segíteni mint én és még sorolhatnám). Nekem is beszólogat, tulajdonképpen bármi kapcsán és folyton megkapom, hogy én mindig csak magamra gondolok, el vagyok kényeztetve, önző vagyok, nem neveltek meg. A napokban össze is vesztünk (mikor éppen nálunk volt és rendezkedett, nem tudtam nyugodtan tanulni és már zavart, ezért rászóltam) és annak is az lett a vége, hogy én voltam a rossz... mert megmondta, hogy akkor ő így többet nem is jön haza és ezt anyukánk meghallotta, aki megijedt, hogy jajj a ...-ka többet nem jön, nehogy, dehogyis és én miért üldözöm el. Úgyhogy mondtam, hogy akkor majd én nem jövök haza, de érdekes módon az nem zavart senkit sem. Már kezd belőle elegem lenni, hogy mindig ez van, nekem soha nem lehet igazam, senki nem vesz komolyan és mindig csak sokadik vagyok a sorban. Nem azt mondom, hogy 30 felett már ne lehetne tartani a kapcsolatot a családdal, de szerintem az már túlzás, amit a tesóm csinál és ahogyan a szüleim kezelik. Viszont ebben sem volt igazam nyilván, mikor ezt megmondtam....

Nektek mi erről a véleményetek?


2020. okt. 11. 22:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
37%
Ha kell neki a háború, hát én megadnám a háborút. Félreértés ne essék, én nagyon türelmes és megértő ember vagyok, bármit eltűrök, de ha a tesóm így állna hozzám tutira a kétszeresét zúdítanám vissza rá mindennek. Utáljon akkor, ha már ennyire kiprovokálja a feszültséget.
2020. okt. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonymousreview60 ***** válasza:
57%
A szüleitek eleve jobban szerették őt, és most a távollét miatt túlkompenzálnak. Az elköltözésedkor fog javulni a helyzet. Addig 1-2 alkalommal próbáld a szüleiddel megbeszélni ezt! Ha nem hat, gyorsíts az elköltözésen!
2020. okt. 12. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%
Ha ezután pár hétig nem mennél haza hétvégén (gondolom koleszos vagy), nézd meg mi lenne.
2020. okt. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
88%
Az a véleményem, hogy a testvéreddel ellentétben belőled értelmes, önálló ember lesz. Milyen párkapcsolata van annak, aki heti több napon át az anyjánál lakik? Baxus hogy bírja ezt a partnere? Marhára nem érdekelne, hogy ki szerint ő a világ közepe.
2020. okt. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ez a korkulonbseg sem mindegy. Erettebb mint te, biztos sokkal jobban belelat szüleid helyzetébe, jobban tud segíteni. Amit te még nem tudsz, nem mérsz fel, nem látsz bele, nem tapasztaltal meg. Ő ebben partnere szuleidnek, támasza, segítője. Ha neked is lesz ilyen élet tapasztalatod, ralatasod dolgokra másképp fogod látni. Lehet hogy ő érzelmileg kotodekenyebb, te nem. Nincs ezzel gond. Ugyan úgy szeretnek titeket. Kit ezért kit azért. Csak te ezt látod bele. Lehet ő mást iranyodba. Az érme két oldala.
2020. okt. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
71%

15!


Erettebb? Nem mondanék érettnek egy olyan embert, akinek komoly párkapcsolata van, de minden hétvégén otthon alszik az anyjánál. Na ez minden, csak nem érett, mindegy hogy 20 eves vagy 40

2020. okt. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
11%
Utolsó vagyok megint. Iradodbol bol arra következtetek hogy tesód talpraesett, jártas a világ dolgaiban. Ez szüleidnek egy biztonságot jelent, ezért fordulok hozzá bármi kérdésben. Inkább örülj neki hogy van aki segít. Vagy legalábbis megpróbál. Ilyen a család aki tud segít. Most ez tesodban összpontosul. Mert ő családcentrikus, segít szüleidnek, tapasztalt. Idővel te meg más szempontból leszel fontos, most meg kinyiloban van a szemelyed, 30 éves korodra te is hasonlóan leszel mint tesód. Legyél te is bizonyos témákban, körökben tamaszuk. Ennyi.
2020. okt. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
22%

Nem túlzol egy kicsit? Mert a hazamegy hétvégére, de közben ott van napokig kicsit üti egymást. Most hazamegy hétvégén vagy hazamegy napokra?

Abban semmi fura nincs, hogy beszélnek telefonon naponta. Abban sem, hogy kikérik a tanácsát, véleményét egy-egy döntés előtt. És abban sem, hogy ha hazalátogat, akkor kedveskednek neki. Ha hazamegyek engem is kb. körülugrál anyukám. Amikor otthon éltem, akkor egyáltalán nem volt ilyen :D

2020. okt. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
69%

18!


A hétvége 2 nap: szombat vasárnap. Ha mondjuk pénteken megy haza és hétfőn jön el, máris több mint 2.

2020. okt. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
38%
Igazából ahhoz, hogy ezt igazán megértsük, a másik fél szemszöge is szükséges lenne. Egy részről lehet van igazság abban, amit mondtál, és valóban kivételeznek a testvéreddel, viszont saját tapasztalataimból kiindulva valamennyi irigység azért van benned. Először azt mondod, hogy nem foglalkoznak veled, aztán pedig azt, hogy amúgy mégis, csak akkor nem, ha ott a testvéred. Egyik helyzet sem jó, de ha olyanok a szüleid beszélhetnél velük erről, mert ha normálisak, akkor lehetséges értelmes diskurzust kialakítani köztetek.
2020. okt. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!