Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ilyen korkülönbség tapasztalatok?

Ilyen korkülönbség tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van akinek 8 és 12 év körül voltak a gyerekei amikor kistesó született? Tavaly gondolkodtunk 3.on de elvetettük az ötletet, de úgy tűnik mégis jönni akar harmadik baba. :) 9 hetes vagyok még csak, nekik csak akkor akarom elmondani, ha már tudni lehet a nemét, meghogy minden rendben van e.
2020. okt. 17. 22:35
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%

Szia! Nem szoktam valaszolni kerdesekre de erre muszaj, mert en pont ugyanilyen helyzetben voltam mint a te babad. 2 testverem van, amikor szulettem ok 8 es 12 evesek voltak. Igazabol en nem ereztem hatranynak egyaltalan. Sok dologra ok tanitottak meg egyfajta peldakepkent tekintettem rajuk. Peldaul egyikuk tanitott meg biciklizni.

Mostmar mindketten kulon laknak en meg nem. De minden heten atjonnek mert nagyon kozel laknak hozzank. Igazabol ennyi ha van meg kerdesed, hogy a legkisebb szemszogebol milyen lehet akkor szivesen valaszolok.


Ja es meg egy sztori. Van egy ismerosom akinek 13 evesen szuletett kistesoja. Orult neki csak azzal volt baja, hogy a szulei sokszor "potszulonek" hasznaltak ot, annyira, hogy volt amikor azert nem jott be elso orara mert a kistesojat kellett oviba vinnie. Szoval erre peldaul erdemes odafigyelni.



17L

2020. okt. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
7 év van a nővérem és köztem. Sose volt közöttünk igazán szoros kapcsolat. De ez szerintem ez egyén függő... Attól még lehet szoros kapcsolat a gyerekeid között. Ezen kár rágódni.
2020. okt. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Nekem 4 testvérem van. Ketten apáról, ketten anyáról testvérek. Apai testvéreimnél 2 nővér van az egyik 28 a másik 26 évvel idősebb nálam. Anyai oldalról 1 nővérem és 1 bátyjám van. A nővérem 15 a bátyjám 13 évvel idősebb nálam.

Apapi ágról jött nővéreimet nem nagyon ismerem. Rég házasok voltak amikor megszületettem. Olyan 6 éves voltam amikor apai ágról jött nővérem ( aki 26 évvel idősebb) meghalt. Őt csak képekről ismerem. A másik nővérem meg sok évvel ezelőtt összeveszett apuval így őt sem volt alkalmam megismerni. Jobban mondva akkor keresett meg amikor 25 éves voltam, és apu meghalt. Akkor eljött, és követelte az örökségét. ( nem volt, mert anyu házában éltünk amit anyu örökölt mamámtól) Mivel nem volt örökség így nem érdekeltem. Jelenleg nyugdíjas de lassan 20 éve nem láttam. Anyai ágról a mővéremet és bátyjámat ismerem, de ők sem igazán velem együtt nőttek fel. Nővérem kicsit távolságtartó, nem igazán kezel húgaként. Férjhez ment, vidéken él, és amióta anyu sem él, nem láttuk egymást. ( anyu 6 éve halt meg) Bátyám szintén pesten lakik mint én. Ő az aki időnként meglátogat, vagy meghív, hogy menjek hozzájuk ebédre. Jó testvérként tartom a kapcsolatot vele, de ma már zavar, hogy a bátyám nem azért tartja a kapcsolatot velem, mert szeret mint a kishúgát, hanem mert mindig kölcsönt kér. De tavaly, hogy a kérését elutasítottam ( 3 millió forintot kért kölcsön) azóta nem töri magát, hogy meglátogasson, vagy meghívjon. (Nem vagyok gazdag ember, csak a férjem örökölt egy budapesti házat amit eladtunk.) Tapasztalom az, hogy a nagy korkülönbség testvérek esetében sem jó mindig.

2020. okt. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

3 gyerekem van, 8 és 4 év a korkülönbség. Tehát a nagyfiú majdnem 12 éves volt, amikor a kisebbik húga született. Soha nem volt semmi gond, kezdetektől szerették egymást, időnként voltak/vannak kisebb-nagyobb súrlódások, de nem vészesek. Komoly veszekedés vagy verekedés egyáltalán nem volt. Már nagyok, különösen jó, amikor együtt mennek bulizni, tudom hogy a lányok biztonságban vannak a bátyjuk mellett (már 28-20-16 évesek).

Mi nem vártunk sokáig, hamar megmondtuk nekik, hogy jön a tesó. Főleg a nővérével nézegettünk együtt könyveket, hogy hogy fejlődik odabent a tesó, ha fontos vizsgálat eredményére vártunk, akkor együtt vártuk. Nem voltak kihagyva semmiből, én már 36 éves voltam, amniocentézist is csináltattunk, mindenbe be voltak avatva a nagyok. Talán ettől is jó a kapcsoatuk, nem tudom. De talán segített, hogy elejétől részesei lehettek a babavárásnak.

2020. okt. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%
Nalunk ugyanigy volt. 3an lanyok. Anyukamnak sztem nehezebb volt mint nekunk. En es tesom, siman neveltuk hugomat, sokszor mintha 3 anyja lenne. Voltak hisztik, durcik, sokszor nehez megerteni a korkulonbseg adta helyzeteket, nehez lereagalni egy par szitut, de anyuek ujrafiatalodtak az fix. Es mi is imadtunk babazni, kesobb játszani vele. Aztan hama kirepultunk, es anyuek nem maradtak igy egyedul. Osszesegeben, en örülök, hogy igy hozta az elet. Mostanra nekem is van mar egy lanyom, en nem tervezek 3 babát,de lányomra ugy fel voltam keszulve,mintha diplomaztam volna gyereknevelesbol :D es nem melleseleg, mar 18 evesen tudtam milyen oltari nagy felelosseggel jar egy gyerek, es igy a megfelelo infokkal a kezemben dontottem el, mikor is jott el az ideje a gyermekvallalasnak.
2020. okt. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
Ui.: gratulalok a babahoz🥰
2020. okt. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
100%
Amikor a kissebbik húgom született, én és a másik húgom mindketten 7 és 8 évesek voltunk. Nekünk is viszonylag hamar elmondták hogy jön. Örültünk neki. Mostmár itt vagyunk 20, 19 és 12 évesen de ugyanúgy szeretjük mint kiskorában. Nyílván vita volt vele is és szokott is lenni de mondjuk olyan verekedés mint a majdnem velem egyidős testvéremmel sosem volt. Ha szemtelen volt, így nagyobb korban mi is rászoltunk és ha olyat csinált oda is csaptunk de teljesen jó a kapcsolatunk. 20/f
2020. okt. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
23%
A kistesóval kiszabás, mert neki nem lesz "igazi" testvére, aki nem olyan félig, mint egy pótszülő.
2020. okt. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
7%
Azt hozzáteszem, hogy szexeltetek, a magzatnak nincs akarata. Nem *akar* jönni, sperma + petesejt = gyerek. Annyira creepy, mikor képzelt testetlen "lelkeket" felruháznak akarattal.
2020. okt. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőmnek 4 gyereke van. 10, 8, 4, 1, mindenki odavolt a babáért, első időtöl hozták, vitték, vigyázták, sokszor versengtek érte. Rengeteget tudnak ilyenkor segíteni, persze, ha akarnak, mert nagy hiba, ha babysitterként funkcionálnak.
2020. okt. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!