Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan kezelnétek az alábbi...

Hogyan kezelnétek az alábbi helyzetet?

Figyelt kérdés
Szóval a szüleim két gyereket terveztek, a két idősebb testvérem megszületésekor olyan anyagi helyzetben voltak, hogy vettek nekik egy-egy lakást egy nagyobb városban, plusz egyet egy kisebben, ez értékben kb. fele annyit ér, mint a nagyobb városban lévők. Igazából csak albérletbe kiadni vagy öregkorukban a falusi házunkból odaköltözni vették meg. Aztán pár év múlva én is megszülettem. A két idősebb testvérem már eltervezte, hogy a nekik vásárolt lakásokba költöznek. Ekkor kezdtek el aggódni a szüleim, hogy esetleg úgy érzem, én nem érek nekik annyit, és most azon gondolkodnak, milyen módon tudnának kompenzálni. Azóta változott mindkettőjük munkája, így nem engedhették meg a születésem után, hogy három gyerek mellett még egy lakást vegyenek. Én sosem éreztem, hogy nem szeretnének, vagy nyűg lennék, nem is mondták soha, valamint egyelőre nem tervezek elköltözni és a testvéreimre sem neheztelek, amiért úgymond "lefoglalták" az értékesebb lakásokat, hiszen nekik vették eredetileg. A kérdésem inkább arra irányul, hogy szülőként mennyire lenne nehéz átélni, hogy nem minden gyereket tudod egyformán támogatni, illetve hogy ebből később adódhatnak majd konfliktusok?

2020. nov. 19. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Nem túl szerencsés helyzet. Ha máshogy nem, akkor az öröklésnél lehet kárpótolni a kicsit.
2020. nov. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Eladni a "plusz", kevésbé értékes vidéki lakásokat és venni a 3. gyereknek belőle egy értékeset.
2020. nov. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Egyszerű a helyzet, el kell adni a két lakást és az így kapott pénzt három fele osztani.


Nem is értem se a szüleidet, se a testvéreidet. Ha nekem lenne erre lehetőségem és becsusszanna a 3. baba, akkor így tennék. Dettó nem vennék az egyiknek kétszer olyan értékű lakást, mint a másiknak.


Nagyon gáz ez az egész, sose értettem, mikor ilyen különbségeket tesznek a testvérek között. Igen, jó sz*rul érezném magam a szüleid helyében... ja, nem, mert én nem tennék így, mint ők.

2020. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Három lakás van, nem? Meg 3 gyerek. A probléma megoldva.
2020. nov. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!