Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy szoktassam le a 12 èves...

Kitsune2 kérdése:

Hogy szoktassam le a 12 èves öcsèmet a cumizàsról?

Figyelt kérdés
Fèlős a kicsi, de akkor is ez különös. A szüleim szerint ezt majd kinövi.

2020. nov. 23. 15:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Valami szorongás, trauma, ilyesmi áll a háttérben?

A lelki okát kéne kibeszélni, megszüntetni, sokat beszélgetni vele, más elfoglaltságra buzdítani, mert ez ciki is lesz, ha még nem az.

11 éves a lányom, így el tudom képzelni, még ha csak otthon is csinálná, akkor is már rég közbe avatkoztam volna, ha más nem, pszichológussal.

Én körömrágós voltam. Annak is volt biztos lelki oka, hát persze. Visszagondolva, nekem se szólt érte senki, ezért folytattam is. Sose szólt érte egy családtagom se, még akkor se, ha előtte rágtam. :D Érdekes...

20 évesen sikerült leszokni róla, nagyon büszke voltam magamra, aztán volt 1-2 visszaesés, de most már 5-10 éve biztos, hogy nem jutott eszembe.

Viszont mikor néha a lányom rágta a körmét, mindig rászóltam, hogy nagyon gáz, és akkor pár nap alatt elengedte, mint ahogy előtte se volt rá jellemző. Belegondolva nekem akkor sikerült abbahagyni, miután főiskolás lettem, és kollégiumban voltam. Új világ, nagy nyugalom. Megváltás volt minden téren. A tesódat is valami kizökkenti, és onnantól remélem jobb lesz a helyzet. A családban néznék körül, és a múltban-jelenben, hogy mi oka van erre. Nomeg megkérdezni tőle, hogy miért csinálja. Alá ásni a lelkében, és ha feloldódik, akkor remélhetőleg elhagyja ezt a szokást. Vagy egy barátnő talán leszoktatná majd róla.. :D

2020. nov. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Hol vannak itt a szüleid?

Miért nem fordulnak pszichológushoz?????

2020. nov. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem szokás, inkább szorongásnak tűnik, pszichológus tud segíteni ebben. Rászólni nem érdemes, még amiatt is feszengeni fog. Nincs probléma a családban? Hangos veszekedés, trauma a múltban stb?
2020. nov. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Aszūleim fojton veszekednek
2020. nov. 23. 16:00
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

12-évesen nem kicsi.

Nem érezte eddig a család, hogy ez probléma?


Sajnálom de úgy érzem,szórakozol.


Ha ez igaz, akkor keressétek egy gyermek pszichológust.

Ez itt nem fog megoldódni.

2020. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
4%

"20 évesen sikerült leszokni róla, nagyon büszke voltam magamra, aztán volt 1-2 visszaesés, de most már 5-10 éve biztos, hogy nem jutott eszembe."


Tehát most kb. 30 éves vagy, és otthon élsz még a szüleiddel...???

2020. nov. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem a te dolgod, hanem a szüleidé. Amúgy sem a cumi itt a probléma gyökere. Ha a szorongást kiváltó ok megszűnik (pl a szülők veszekedése, amit írtál), akkor valószínűleg a cumit is elhagyja majd az öcséd - magától. Amíg így tudja a saját szorongását (amit a környezet vált ki) csökkenteni, addig nem ajánlott elvenni tőle, csak rosszabb lesz.
2020. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

7: azért az elég durván szélsőséges, hogy egyáltalán hagyják a szülők egy 12 (!!!) évest cumizni!


Normális családokban KÉTÉVES korban elkezdik leszoktatni legkésőbb a kisgyereket....

2020. nov. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért nem egy kérdésben írtad ki a gyerek viselkedését...

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__testveri..


A szüleid meg váljanak el, ha nem bírnak normálisan, vagy legalább nyissák ki a szemüket, hogy milyen lelki sérülést okoznak a gyereknek.

2020. nov. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
#8: pont ez az, magától nem fog egy 12 éves cumizni. Ott valami durva dolog kell legyen a háttérben.
2020. nov. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!