Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Irigylem a nővéremet, mert ő...

Irigylem a nővéremet, mert ő már 20 évesen elköltözött itthonról!(?)

Figyelt kérdés
Nővérem 20 évesen elköltözött külföldre, mert felvették az egyetemre. Szüleim másfél évig teljesen eltartották, nem kellett egy percet se dolgoznia. Konkrétan az ölébe pottyant ez a lehetőség, mert a szüleim pénze nélkül tuti nem tudott volna elmenni egy nyugati országba. Itt vagyok én, másodéves egyetemista. Én is el akartam volna költözni, amint megkezdtem az egyetemet (Budapest), lenne is hova, mert apuméknak több lakásuk van kiadva, amiből az egyik az enyém lesz, ( egy másik a nővéremé). Itt jön a probléma. Nekem azt mondják, hogy felőlük beköltözhetnék az egyikbe, amint az albérlő szerződése lejár, HA fenn tudom tartani a lakást. Ezt nem tudnám megtenni, mert a mekiben dolgozom részmunkaidőben, nem fizet annyit. Nővéremet másfél évig teljesen eltartották külföldön, de engem nem támogatnak abban, hogy végre különköltözzek Budapesten. Szerintetek ez igazságos?

2020. nov. 28. 12:06
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
77%
De miért nem kérdezted meg a szüleidet, hogy :"anyu és apu, a nővéremet miért tartottátok el teljesen és engem miért nem? " Hozzáteszem az, hogy kapsz egy lakást és csak rezsit kell fizetni azért nem olyan rossz. Az #5-ös válaszolónak egyébként igaza van. A kérdésed alapvetően értelmetlen és irreleváns, hiszen ez igazából nem is kérdés, hanem panaszkodás, szerintem ebben egyetérthetünk. Ennyi alapján amit ide leírtál NYILVÁN nem igazságos, csakhogy minden éremnek két oldala van...
2020. nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
0%
#6 és most sajnálgassunk, hogy kivételeznek a tesóddal, azzal beljebb leszel? Búsongjunk veled együtt?
2020. nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
#8 aha, te már csak tudod🤏🏻 Várom a linkeket.
2020. nov. 28. 12:39
 14/31 A kérdező kommentje:
Ja, és olyan munkahelyet mutass már, ahol vírushelyzet alatt is lehet dolgozni, többet fizet mint a meki és felvennének azonnal. 🤦🏻‍♀️
2020. nov. 28. 12:40
 15/31 anonim ***** válasza:
21%
Tesco árufeltöltő pl okáért...azonnal kezdhetsz Ne már komolyan?
2020. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
72%

Igy mar vilagos...

Te egy kis nyamnyila vagy, aki csak a kifogasokat keresi es fel valami mast is kiprobalni. Latod, a novered nem ilyen, ezert is vitte tobbre. Aki a Mekis diakmunkaval akar villogni, az legyen akkor is ilyen tokos, amikor pl. egy rezsit kell kifizetni.

2020. nov. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, hidd el, ha külföldre mentél volna, biztos hogy téged is ugyanúgy támogatnak.


Nagyon nem fog tetszeni a véleményem, de próbáld megérteni;


Amikor valaki külföldön egyetemista, akkor nincs más opció, minthogy lakást/koleszt béreljen. Neked, aki akár otthon is lakhat van.

Na most, ha nem muszáj, akkor mi a fenéért adnának fel a szüleid egy jó bevételi forrást egy kiadásra, csak azért, hogy a te kisebbségi komplexusodat ápolgassák?


És nehogy azt hidd, hogy olyan könnyű egy idegen helyre beilleszkedni, majd tanulni. Vagy ha ennyire az, TE miért nem csináltad ugyanezt?


Egy egyetem egyébként nem másfél év, még akkor is ha mestert csinál, tehát azt jelenti, hogy utána már önfenntartó lett. Amit tőled is elvárnak.


Üdv;


18/L, aki szintèn már kiköltözött, szintén nyugati egyetem miatt 🙃

2020. nov. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Téékáá ***** válasza:
94%
Az mondjuk elég durva h nem kell lakbért fizetned és így sem tudod osszekaparni a rezsit...
2020. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
77%
Pedig a Kerdezo szerint a Mekiben piszkosul jol fizetnek..ahahahaha...
2020. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

#15 az aztán sokkal jobb a mekinel.😂 ugyanaz a szint.


#19 ilyet hol is írtam? Azt írtam, hogy jelenleg nincs jobban fizető álláslehetőség. Ahahahah

2020. nov. 28. 16:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!