Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Irigylem a nővéremet, mert ő...

Irigylem a nővéremet, mert ő már 20 évesen elköltözött itthonról!(?)

Figyelt kérdés
Nővérem 20 évesen elköltözött külföldre, mert felvették az egyetemre. Szüleim másfél évig teljesen eltartották, nem kellett egy percet se dolgoznia. Konkrétan az ölébe pottyant ez a lehetőség, mert a szüleim pénze nélkül tuti nem tudott volna elmenni egy nyugati országba. Itt vagyok én, másodéves egyetemista. Én is el akartam volna költözni, amint megkezdtem az egyetemet (Budapest), lenne is hova, mert apuméknak több lakásuk van kiadva, amiből az egyik az enyém lesz, ( egy másik a nővéremé). Itt jön a probléma. Nekem azt mondják, hogy felőlük beköltözhetnék az egyikbe, amint az albérlő szerződése lejár, HA fenn tudom tartani a lakást. Ezt nem tudnám megtenni, mert a mekiben dolgozom részmunkaidőben, nem fizet annyit. Nővéremet másfél évig teljesen eltartották külföldön, de engem nem támogatnak abban, hogy végre különköltözzek Budapesten. Szerintetek ez igazságos?

2020. nov. 28. 12:06
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Ja és nem az volt a kérdés, hogy jól fizet-e a meki, vagy hogy keressek-e másik munkahelyet. Gondok vannak az értelmezéssel.
2020. nov. 28. 16:48
 22/31 anonim ***** válasza:
72%

Jó, akkor a kérdésre válaszolva; igen, szerintem igazságos. A tesód megdolgozott a külföldi egyetemért, és emiatt segítették pluszba. Te ültél a seggeden és várod munka nélkül ugyanazt a jutalmat.


Plusz, még ugyanannyi zsebpénzt is kaptok, szóval még arra sem panaszkodhatsz.


De mind amellett hogy nem tettél semmi pluszt, még megdobnának egy lakással is, miközben ez károsítja a bevételüket, de neked ez sem jó, mert fizessenek mindent!!



Szóval, kivel is kivételeznek?

2020. nov. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
60%
Igen, ezt irtad DE! Ne viccelj mar! Aruld mar el mennyit kapsz ott netto/ora? 800ft?
2020. nov. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

#23 nettó 800 Ft? Rendesen el vagytok tévedve. Nettó 1300 de mindegy.

[link]

2020. nov. 28. 17:41
 25/31 A kérdező kommentje:
Bruttó 1690 Ft az órabér, ha elolvasod a cikket. Úgyhogy az nagyon nem 800 Ft nettó.
2020. nov. 28. 17:42
 26/31 anonim ***** válasza:
52%
Jo sz@r fizu.
2020. nov. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
#26 oké, kit érdekel a véleményed🤷🏻‍♀️ Még mindig nem ez volt a kérdés.
2020. nov. 29. 00:01
 28/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, én válaszoltam, arra nem reagáltál, szerintem nem igazságos hogy ugyanazt várod el kevesebb munkáért. 🙄


(22-es voltam)

2020. nov. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
96%

Akkor had valaszoljak a konkret kerdesre.

Felteszem a szuleidnek nincs kulfoldi lakasuk ott, ahol a novered tanul, igy valahogy muszaj biztositani szamara a lakhatast. Neked viszont van hol laknod, igy az elkoltozesed egyaltalan nem egy SOS dolog, csupan a te kenyelmeskedesedrol szol. Aki veri az asztalt, hogy marpedig o is szeretne mar kulon eletet elni, az legyen kesz minimum arra, hpgy egy nyamvadt rezsit ki tudjon fizetni. Kepzeld Budapesten hany egyetemista dolgozik az egyetem mellett ugy, hogy nekik nem csupan a rezsiert kell fizetniuk, hanem a pofatlanul magas berleti dijjert is! Te abban a szerencses helyzetben vagy, hogy ettol mentesitenek a szuleid. Szerintem eleg nagy segitseg ez. Van az a mondas, nem tudom hogy neked mennyire remlik: "Addig nyujtozkodj, mig a takarod er".

Leforditva: egyellore ne akarj kulon koltozni, mert az az onnallosag jele. Te erre nem allsz keszen.🍼

Nalad a kulon koltozes csupan a novered irant erzett irigysegbol fakad, pedig errol igazan nem o tehet. Te miert nem torekedtel, hogy beirj egy nyugati egyetemet? Feltetelezem,nem vagy olyan szorgalmas(🤏🧠) mint a novered. A szorgalmat pedig alltalaban jutalmazni szoktak.

2020. nov. 29. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
81%
nem tudom mit vagy úgy oda, szerintem másfél év teljesen rendben van, ami a külföldre kerülő fiatal támogatását illeti. engem is két évig segítettek, ennyi idő kell, hogy újrarendezd az életed, átszokj a másik ritmusba, felvedd a helyi szokásokat, találj magadnak ismerősöket, barátokat, munkát, főleg ha még tanulsz is mellette. ezeket nem bántásból írom, csak látom, hogy egy kényelmes kis baba vagy, akinek büdös a munka meg az önállósulás, tehát lövésed nincs hogy néz ez ki a gyakorlatban. amúgy nem tudom mennyi zsebpénzt kapsz felnőtt ember létedre anyuciéktól, de ha valaha próbáltál volna nyugati országban csak egy étkezést is önállóan megoldani, egyből rájönnél, hogy ami mo.n esetleg nagyobb összeg, az kint pont éhenhalni se elég... amúgy meg levették rólad a létező legnagyobb terhet, felajánlottak egy stabil, tulajdonotokban lévő lakást, hogy élj benne. meg sem próbálom felvázolni, mennyi stressz, idő, energia és pénz a lakhatás megoldása európában, lehet fel se fognád.
2020. nov. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!