Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérünk vagy a párunk a...

A testvérünk vagy a párunk a prioritás?

Figyelt kérdés

Lehet picit hülye kérdés, nyilván függ szituációtól is, meg össze sem lehet hasonlítani egy testvéri, illetve párkapcsolati kapcsolatot.


1 éven belül tervezzük, hogy összeköltözünk a barátommal (ő már nem él otthon, bár egy házban - de külön lakásban - az anyjával és húgával. Sokszor érzem azt, hogy a húgát előnyben részesíti mindenben (velem egyidős a húga). Pl. lecserélte a telefonját, az enyém pedig haldoklott és megértem, hogy ideiglenesen, amíg nem lesz pénzem új telefonra, nem adná-e kölcsön a régi telefonját? Mondta, hogy nem. Helyette a húgának adta (akinek a régi telefonja is jól működött).

Aztan volt valami félreértésem a húgával (a húga megsértődött rám valamin), ami kapcsán a barátom mondta, hogy ő sem érti a húgát, pedig tudja, hogy semmi szándékos nem volt részemről, DE mégis a húgát védte, hogy lehet én "tudat alatt" mégis meg akartam őt sérteni. Na kösz.

Aztán ahova összeköltözünk, annak a lakásnak most zajlik az építése és mentünk csempét választani. Ki is választottunk egyet KÖZÖSEN. A húganak is küldött képet, aki egy másik csempét javasolt, nyilván a húga ötlete nyert (pedig nem ő fog oda beköltözni, és nekem és a barátomnak momentán nem az tetszett a legjobban, sőt ott volt velünk egy építészmérnök is, mint szakember, aki szintén a mi korábbi közös választásunkat támogatta).


Igazából ez csak 3 példa a sok közül. Egyszerűen azt érzem, hogy mindenben a húga véleménye, érdeke az első, az a meghatározó, amit ő gondol. És olyan dolgokban zavar ez, ami elsősorban nem is a húga dolga. Értem én, hogy a barátomnak korábban volt több barátnője, de a húga mindig ott volt és együtt nőttek fel, de valamiért azt érzem, nekem ilyen másodlagos szerepem van ebben az egészben.


Nem tudom, lehet én reagálom ezt túl, bár azt tudom, hogy a barátom egyik exe is panaszkodott erre már (egy közös ismerőstől hallottam, hogy vigyázzak a hugaval, mert elvileg ő a főnök a barátom felett, konkrétan ezt hallottam).



2020. dec. 17. 11:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
95%
Időben dobd a pasit!
2020. dec. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 kicsibarany ***** válasza:
95%

Szerintem gondolt át még párszor ezt az összeköltést. Mindegy, hogy más szerint mi a normális, attól ott nem fog változni a helyzet.


A csempés eset tényleg gáz, a többi lehet jogos a barátod részéről, nem ismerünk minden körülményt.

2020. dec. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
95%

Ott kellett volna hagynod, amikor a csempeboltban képet küldött a csempéről a húgának.

Akkor válasszon csempét a húga, lakjanak is együtt, "reggel húgom, este dugom", te meg keress helyette egy normális embert.


A telefonos történet is nagyon gáz. Ha a húgának jó volt a telefonja, a tiéddel meg baj volt, nem kérdés, hogy neked kellett volna adnia.

2020. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem mindhárom eset nagyon gáz, és "válóok".


Beléd beszéli, hogy te meg akartad bántani a húgát??

2020. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
96%
Ez nagyon gáz, és a pasi hozzáállása is. Ez idővel csak rosszabb lesz, én biztos otthagynám. Nemsokára ha útban leszel a kiscsajnak, elkezdi a bátyja fejét tömni rólad mindenféle baromsággal és kidobna. Kinézném belőle :/
2020. dec. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 A kérdező kommentje:
Hat igen. Pedig a barátom ilyen IT területen dolgozik és pont a barátom tudta a leginkább, mennyit szenvedtem a telefonommal, mert őt kértem meg, hogy segítsen, hátha meg tudja javítani (össze-vissza ugráltak az applikaciok, magától kikapcsoltak-bekapcsoltak rajta funkciók pl. Repülő mód, nemitas stb). Volt, hogy megnyílt magától egy appklikáció, miközben másban voltam benne és utána be se tudtam zárni). Szóval kb használhatatlanná vált. Azóta már van új telefonom, de akkor jól esett volna 1-2 hónapra, ha nem a sajátommal szenvedek addig sem.
2020. dec. 17. 12:07
 7/70 anonim ***** válasza:
97%
Csatlakozok az előttem lévőkhöz. Már az első ilyen eset után le kellett volna lépned. Az ilyenre nem érdemes időt pazarolni, költözzön össze a húgával.
2020. dec. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:

4-es és 5-ös,


Hát ez megtörtént. Mi a hétvégén elmentünm kirándulni, addig a húga átment a barátom lakásába sütit sütni. Mikor jöttünk sötétben haza, én el is felejtettem, hogy a húga ott van, csak azt láttam, hogy ég a villany és kérdeztem is a barátom, hogy "csak nem égve hagytuk a villanyt, mikor elmentunk?". És mikor nyitotta az ajtót, akkor hallottam a tepsi csörömpölést, és jutott eszembe, hogy akkor nem mi hagytuk égve a lámpát, hanem a húga van itt és ő kapcsolata fel és mondtam a barátomnak, hogy "jaa, tényleg, a húgod még itt van". (nyilván arra gondoltam h nem mi hagytuk égve a lámpát, mivel az valamiért nem volt a fejemben h a húga átjött sütni).


És a húga elvileg besertodott, hogy OLYAN hangsúllyal mondtam, hogy ő még itt van (persze ezt nem a szemembe mondta, hanem mikor vittek vissza a saját lakasukba a kesz sütit, akkor mondta a barátomnak). Pedig én akkor is teljesen normális voltam, felajanlottam a segítséget, érdeklődtem a tanulmányai iránt is (egyetemista). Mikkr mondta, hogy 3 perc és megy, akkor mondtam h nyugodtan csinálja, nem kell sietnie. És akkor mégis a barátom fejét telebeszelte h mennyire undokul mondtam, hogy ő még itt van (a barátom tudta h a lámpára értettem, de nem állt ki mellettem).

2020. dec. 17. 12:13
 9/70 anonim ***** válasza:
90%

Természetesen nem normális, amiket leírtál.

Ettől függetlenül borítékolom, hogy csak jól esett panaszkodnod, de hogy nem fogod otthagyni most ezt a pasit, az 100%. (Közös ház, stb.)

El fogsz vergődni vele egy darabig, aztán majd két gyerekkel megtűzdelve verheted a fejed a falba, mert ez csak rosszabb lesz!

2020. dec. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
89%
A felújításról tedd el a nevedre szóló szamlakat, mert raknak ki téged onnan. Mert a húgom.
2020. dec. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!