Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérünk vagy a párunk a...

A testvérünk vagy a párunk a prioritás?

Figyelt kérdés

Lehet picit hülye kérdés, nyilván függ szituációtól is, meg össze sem lehet hasonlítani egy testvéri, illetve párkapcsolati kapcsolatot.


1 éven belül tervezzük, hogy összeköltözünk a barátommal (ő már nem él otthon, bár egy házban - de külön lakásban - az anyjával és húgával. Sokszor érzem azt, hogy a húgát előnyben részesíti mindenben (velem egyidős a húga). Pl. lecserélte a telefonját, az enyém pedig haldoklott és megértem, hogy ideiglenesen, amíg nem lesz pénzem új telefonra, nem adná-e kölcsön a régi telefonját? Mondta, hogy nem. Helyette a húgának adta (akinek a régi telefonja is jól működött).

Aztan volt valami félreértésem a húgával (a húga megsértődött rám valamin), ami kapcsán a barátom mondta, hogy ő sem érti a húgát, pedig tudja, hogy semmi szándékos nem volt részemről, DE mégis a húgát védte, hogy lehet én "tudat alatt" mégis meg akartam őt sérteni. Na kösz.

Aztán ahova összeköltözünk, annak a lakásnak most zajlik az építése és mentünk csempét választani. Ki is választottunk egyet KÖZÖSEN. A húganak is küldött képet, aki egy másik csempét javasolt, nyilván a húga ötlete nyert (pedig nem ő fog oda beköltözni, és nekem és a barátomnak momentán nem az tetszett a legjobban, sőt ott volt velünk egy építészmérnök is, mint szakember, aki szintén a mi korábbi közös választásunkat támogatta).


Igazából ez csak 3 példa a sok közül. Egyszerűen azt érzem, hogy mindenben a húga véleménye, érdeke az első, az a meghatározó, amit ő gondol. És olyan dolgokban zavar ez, ami elsősorban nem is a húga dolga. Értem én, hogy a barátomnak korábban volt több barátnője, de a húga mindig ott volt és együtt nőttek fel, de valamiért azt érzem, nekem ilyen másodlagos szerepem van ebben az egészben.


Nem tudom, lehet én reagálom ezt túl, bár azt tudom, hogy a barátom egyik exe is panaszkodott erre már (egy közös ismerőstől hallottam, hogy vigyázzak a hugaval, mert elvileg ő a főnök a barátom felett, konkrétan ezt hallottam).



2020. dec. 17. 11:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
100%

"...az anyjához viszi a szennyest, oda jár át enni stb."


Cserébe viszont a hugica hozzá jár sütni!

Komolyan, mint egy diliház!:D

2020. dec. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
98%
A húga féltékeny rád, a párod meg ugrik neki mint egy csicska. Beteg egy család lehet, az ilyeneknek nem való párkapcsolat. Szépen hármasban le fogják élni az életüket, míg a mami ki nem hal, ők ketten meg szépen szimbiózisban lesznek.
2020. dec. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
93%
Akkor költözz a barátaihoz! Én tuti nem maradnék csak azért, mert a többiekkel jól kijövök. A rokonaid, barinőid meg majd jól rábeszélnek, hogy maradj a langyos xarban, hát egészségedre! Csak legalább ne szülj neki gyereket!
2020. dec. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 A kérdező kommentje:

Hat én is ezt érzem néha :D

Náluk a sütő rossz, vagyis hát régi és nagyon szenesíti a sütit, ezért járnak át süti sütéshez, mert a barátom sütője modern (bár ő sosem használja xd)

2020. dec. 17. 12:43
 35/70 A kérdező kommentje:
Dehogy szülök. Amúgy se akarok még egy ideig, 27-28 előtt semmiképp.
2020. dec. 17. 12:44
 36/70 anonim ***** válasza:
100%
Érdemesebb lenne kilépni ebből a kapcsolatból, mert sajnos a húg árnyékában fogsz élni, másod hegedűsként.
2020. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy felidegesítettem magam ezen a sztorin, de nem is a hugi zavar, hanem a kérdező, hogy még mindig ott él velük!!
2020. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
100%
Inkább keress magadnak egy olyan pasit, aki szeret és megbecsül.
2020. dec. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
96%

Ragozhatjuk, önmagunkat ismételve neked ezt még 100 oldalon keresztül, az egésznek az a lényege, hogy ez a pasi nem szeret téged eléggé, csak vagy neki mint egészségügyi és kényelmi szükséglet.

Ha komolyan szeretne, a húga nem rúghatna labdába, ilyen ócska kis játszmákkal.

2020. dec. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
89%
Jó, hát kellenek másodhegedűsök is, pláne ha jól érzik magukat ebben a szerepben. Mert ugye amíg nem lép le, addig nem fáj eléggé!
2020. dec. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!