Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérünk vagy a párunk a...

A testvérünk vagy a párunk a prioritás?

Figyelt kérdés

Lehet picit hülye kérdés, nyilván függ szituációtól is, meg össze sem lehet hasonlítani egy testvéri, illetve párkapcsolati kapcsolatot.


1 éven belül tervezzük, hogy összeköltözünk a barátommal (ő már nem él otthon, bár egy házban - de külön lakásban - az anyjával és húgával. Sokszor érzem azt, hogy a húgát előnyben részesíti mindenben (velem egyidős a húga). Pl. lecserélte a telefonját, az enyém pedig haldoklott és megértem, hogy ideiglenesen, amíg nem lesz pénzem új telefonra, nem adná-e kölcsön a régi telefonját? Mondta, hogy nem. Helyette a húgának adta (akinek a régi telefonja is jól működött).

Aztan volt valami félreértésem a húgával (a húga megsértődött rám valamin), ami kapcsán a barátom mondta, hogy ő sem érti a húgát, pedig tudja, hogy semmi szándékos nem volt részemről, DE mégis a húgát védte, hogy lehet én "tudat alatt" mégis meg akartam őt sérteni. Na kösz.

Aztán ahova összeköltözünk, annak a lakásnak most zajlik az építése és mentünk csempét választani. Ki is választottunk egyet KÖZÖSEN. A húganak is küldött képet, aki egy másik csempét javasolt, nyilván a húga ötlete nyert (pedig nem ő fog oda beköltözni, és nekem és a barátomnak momentán nem az tetszett a legjobban, sőt ott volt velünk egy építészmérnök is, mint szakember, aki szintén a mi korábbi közös választásunkat támogatta).


Igazából ez csak 3 példa a sok közül. Egyszerűen azt érzem, hogy mindenben a húga véleménye, érdeke az első, az a meghatározó, amit ő gondol. És olyan dolgokban zavar ez, ami elsősorban nem is a húga dolga. Értem én, hogy a barátomnak korábban volt több barátnője, de a húga mindig ott volt és együtt nőttek fel, de valamiért azt érzem, nekem ilyen másodlagos szerepem van ebben az egészben.


Nem tudom, lehet én reagálom ezt túl, bár azt tudom, hogy a barátom egyik exe is panaszkodott erre már (egy közös ismerőstől hallottam, hogy vigyázzak a hugaval, mert elvileg ő a főnök a barátom felett, konkrétan ezt hallottam).



2020. dec. 17. 11:46
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
87%
Ez nagyon beteges! Ez nem testvéri szeretet csupán, hanem valami nem normális torzulás... Általában nem tetsvérrel, hanem az anyjukkal vannak ilyen kapcsolatban bizonyos abnormális férfiak, itt kicsit meglepő, hogy a húggal, de gyakorlatilag ez is az anyuci pici fia effektus, csak ő a lánytesóra vetíti ki ezt. Az ilyentől menekülj, nem kell sajnálni, nem kell "megmenteni", pláne szülni az ilyennek! Az ilyentől max. a belterjességet tanulná a gyerek...
2020. dec. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
83%
Azok, akik az utolsót lepontozták, azoknak a fent említett viselkedés normális? Igaza van, ez beteges...
2020. dec. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
73%

Hú de beteg egy helyzet. Szerintem dugnak is, de legalábbis fognak.

Mint egy rossz thriller esküszöm...

2020. dec. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 A kérdező kommentje:
Az az ijesztő, hogy ilyen gondolatok az én fejemben is lejátszódtak, hogy a barátom talán szerelmes a húgába. Tényleg beteges ez az egész, már eleve az, hogy ilyenek eszünkbe jutnak.
2020. dec. 17. 17:32
 55/70 Savlekotő ***** válasza:
85%
Naná h eszedbe jut mert kvázi senki se vagy a párod életébe de hugi igen,persze hogy eszedbe jut hogy valami nem stimmel náluk fejben.. Sajnos sok családba a nő csak keltetőnek kell vagy tárgynak,de anyu vagy lány tesó a császárné.. Időbe kiszállsz,csak ne táncolj vissza a szar nem jobb a semminél alapon kérlek.
2020. dec. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
60%

Na, megjött hugi meg anyu, vagy hugi meg a szerelme.

A lepontozó 65 és 66 százalékosok. 😂😂😂

2020. dec. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
83%

A #9-esnek igaza van!

Sosem fogod otthagyni, pedig ott kéne...

2020. dec. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
82%

Ez nekem is feltűnt, hogy ugyanaz az 1-2 ember pontozza le a teljesen normális válaszokat, de érvelni nem tudnak (gondolom most is ezt fogják cselekedni).


Gusztustalan belterjesség az egész, nincs erre más szó. Ki az a hülye alapból, aki eleve egy nem ott lakónak az ízlése alapján választ csempét? Az meg micsoda már, hogy hát mégiscsak hugikának adok igazat, mert talán esetleg tudat alatt meg akartad sérteni? Az Isten őrizzen és mentsen meg mindenkit az ilyen belterjes, beteges famíliáktól, ahol a családtagok szerelmesek egymásba! Remélem egyik se fog szaporodni... Na lehet lepontozni 65-66%-osok!

2020. dec. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
97%

"Az az ijesztő, hogy ilyen gondolatok az én fejemben is lejátszódtak, hogy a barátom talán szerelmes a húgába."


Nem, ebben főleg az az ijesztő, hogy ilyen gondolatok után még mindig ott vagy!

2020. dec. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
88%
Tehát, ha anyád azt mondja, hogy ez a huga pici bátyja idővel kiszakad majd a seggéből, akkor te azt elhiszed? Sok sikert hozzá. Ha ennyi ex mellett nem szakadt ki a hugica valagából, akkor melletted sem fog. Tudom, a remény hal meg utoljára, csak aztán nehogy 50 évesen döbbenj rá, hogy elpazaroltad az életed egy ilyen ember mellett. Az exek legalább már megadták maguknak az esélyt, hogy olyan embert találjanak, aki már felnőtt.
2020. dec. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!