Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérünk vagy a párunk a...

A testvérünk vagy a párunk a prioritás?

Figyelt kérdés

Lehet picit hülye kérdés, nyilván függ szituációtól is, meg össze sem lehet hasonlítani egy testvéri, illetve párkapcsolati kapcsolatot.


1 éven belül tervezzük, hogy összeköltözünk a barátommal (ő már nem él otthon, bár egy házban - de külön lakásban - az anyjával és húgával. Sokszor érzem azt, hogy a húgát előnyben részesíti mindenben (velem egyidős a húga). Pl. lecserélte a telefonját, az enyém pedig haldoklott és megértem, hogy ideiglenesen, amíg nem lesz pénzem új telefonra, nem adná-e kölcsön a régi telefonját? Mondta, hogy nem. Helyette a húgának adta (akinek a régi telefonja is jól működött).

Aztan volt valami félreértésem a húgával (a húga megsértődött rám valamin), ami kapcsán a barátom mondta, hogy ő sem érti a húgát, pedig tudja, hogy semmi szándékos nem volt részemről, DE mégis a húgát védte, hogy lehet én "tudat alatt" mégis meg akartam őt sérteni. Na kösz.

Aztán ahova összeköltözünk, annak a lakásnak most zajlik az építése és mentünk csempét választani. Ki is választottunk egyet KÖZÖSEN. A húganak is küldött képet, aki egy másik csempét javasolt, nyilván a húga ötlete nyert (pedig nem ő fog oda beköltözni, és nekem és a barátomnak momentán nem az tetszett a legjobban, sőt ott volt velünk egy építészmérnök is, mint szakember, aki szintén a mi korábbi közös választásunkat támogatta).


Igazából ez csak 3 példa a sok közül. Egyszerűen azt érzem, hogy mindenben a húga véleménye, érdeke az első, az a meghatározó, amit ő gondol. És olyan dolgokban zavar ez, ami elsősorban nem is a húga dolga. Értem én, hogy a barátomnak korábban volt több barátnője, de a húga mindig ott volt és együtt nőttek fel, de valamiért azt érzem, nekem ilyen másodlagos szerepem van ebben az egészben.


Nem tudom, lehet én reagálom ezt túl, bár azt tudom, hogy a barátom egyik exe is panaszkodott erre már (egy közös ismerőstől hallottam, hogy vigyázzak a hugaval, mert elvileg ő a főnök a barátom felett, konkrétan ezt hallottam).



2020. dec. 17. 11:46
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem ez a csávó nem szeret téged, csak használ és neki mindig a húga lesz az első. Lehet, hogy szerelmes belé, de hogy beléd nem eléggé, az tuti! Különben te lennél neki a fontosabb és nem a hugi. Azonnal csomagolj és keress egy normális ffit, aki téged szeret!!
2020. dec. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
91%

Most 24 vagy, mire állítólag összeköltöztök 25-26, optimális esetben "csak" 2 éved fog pluszban rámenni, hogy legyen erőd kilépni és leszel 28 éves és mihez fogsz kezdeni?

Nem hiszem, hogy ennyit évet érdemes beáldozni egy már most nyilvánvalóan halálraítélt kapcsolatba.

2020. dec. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 A kérdező kommentje:
Az összeköltözés eddig azért nem jött szóba, mert én még egyetemista voltam és habár volt egy kis pénzem (évek alatt összespóroltam diákmunka meg zsebpenz, ilyesmikből), azt nem akartam rögtön elkölteni + nem a húga miatt nem igazán akartam olyan közel költözni (bár azóta már én is dolgozom, 1 éve kb). Azt beszéltük, ha elkészül a lakása (újépítésű), akkor költözünk össze. Addig én is jobban tudok spórolni, meg akkor nincs az, hogy a barátom is félig még mama hotelezik (konrketan mosógépe sincs hely és nincs is vizes kiállás, ahova lehetne szerelni) és az anyjához viszi a szennyest, oda jár át enni stb. Nekem ez így furcsa lenne, marmint felnőtt nőként így odaköltözni h a koszos bugyimmal is az anyóshoz járok át kimosni). Itthon legalább, ha nem is 100%-ban én csinálok mindent, de tudok önálló lenni, és nekem ez fontos, pláne 24 évesen már. Nem szeretem, ha kiszolgálnak (nyilván van, mikor jól esik, de így a hétköznapokban nekem kellemetlen)
2020. dec. 17. 12:32
 24/70 anonim ***** válasza:
99%
Ha 3 év alatt csak idáig jutottatok, akkor ez a pali részéről nem komoly, ne haragudj, de nem kell ezt a rokonokkal megbeszélni, felnőtt nő vagy és ugye te érzed, hogy xar van a palacsintában...!
2020. dec. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
100%
3 év még nem olyan sok idő, és külön jó hogy nem született gyerek ebbe a kapcsolatba. Gondolj bele, lehet a gyereketeknek is ő adna nevet, beleszólna a nevelésébe, stb. Az ilyen ember sosem fog megváltozni, előbb kergetik el a másikat, aki nem tud beilleszkedni ebbe a beteges kapcsolatba.
2020. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
99%
Nem értem, hogyha az exek is így jártak, mit kell ezt megbeszélni a rokonokkal, barátnőkkel? Kérdező, ne legyél már ennyire élhetetlen! Neked kell eldönteni, nem pedig a rokonoknak.
2020. dec. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
99%
Véded a palit, hiszen szereted, pedig ő meg sem érdemli. Miben reménykedsz?! Ez nem lesz jobb, csak rosszabb..!
2020. dec. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 A kérdező kommentje:

Saját lakást mindenképp szeretnék, függetlenül attól, hogy van-e barátom vagy nem. Passzív bevételnek nagyon jó, ha kiadom , feltéve, ha éppen nem lakom ott.



Köszönöm a válaszokat. Megfontolom, meg beszélek én is a barátnőimmel, anyámmal, neki azért van is tapasztalata már. Nehéz ez a helyzet az érzelmek miatt, de hát ezek a dolgok nagyon mérgezik a kapcsolatot és nem egy konfltikus volt belőle. Az az érdekes, hogy a barátaival, egyéb családtabjaival pedig nagyon jól kijovok, egyedül a hugaval van ez az érdekes helyzet

2020. dec. 17. 12:37
 29/70 anonim ***** válasza:
96%
hagyd el. neki csak a húga kell, nem te. és igen, a húga előbb-utóbb elvadítja tőled. inkább lépj le
2020. dec. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 A kérdező kommentje:
Nyilván a döntés az enyém, ebben igazatok vab
2020. dec. 17. 12:38
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!