Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem jól kiszabott velem?

Testvérem jól kiszabott velem?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek. Testvérem 3 évvel fiatalabb nálam. Szüleink elváltak, mindkettőnek van lakása/háza, illetve kiadva 1-1 lakása albérletbe ugyanabban az utcában.


Testvérem annak idején az apjához került, én pedig anyánkhoz. (Ugyanabban a kerületben). Szóval így külön nevelgettek minket. Most 20 és 25 között vagyunk. Testvérem a fiatalabb és neki van párja is.


Testvérem felvetette az apjának hogy szeretne a párjával beköltözni abba az albérletbe, de elhajtották állítólag azért, mert nem akartak volna fizetni érte (ez is milyen gáz, hogy a saját gyerektől albérleti díjat követel, miközben egyáltalán nincs rászorulva).


Nem sokkal később anyánk albérlete megüresedett, amibe a testvéremék beköltöztek. Nem fizetnek albérleti díjat, testvérem munkanélküli pályakezdő de a párja jól keres.


A gond az, hogy én nem tudtam róla hogy apánknak van albérlete, alapos okból nem tartom vele a kapcsolatot, ennek fényében testvérem lépése eléggé megérintett hiszen kvázi kijátszott engem, mert elsőre naivan azt mondtam jólvan, költözzenek be, én maradok otthon akkor még néhány évet. Anyánk meg asszisztált ehhez.


Ráadásul én szingli vagyok ők pedig eddig is külön éltek a párja szüleinél és nem fizettek albérletet.


Nekem van egy üres telkem, építkeztem volna előbb utóbb ennek a lakásnak az árából ahogyan ez meg volt beszélve korábban.


Ehhez képest a testvérem kvázi elvette a lakást az orrom elől, innentől neki 0 ft a lakhatása havonta, anyám naiv hogy ez csak átmeneti állapot, bukja a 140.000 forintot havonta, apám röhög hogy nála maradtak a tejelő albérlők, nekem ők úgysem adnak semmit ha a testvéremet is elhajtották; én pedig buktam a házam költségének a kétharmadát.


Azt gondolom jogosan haragudtam meg ezekután a testvéremre, mivel elsunnyogta előlem a helyzetet, csak magára gondolt stb stb úgyhogy karácsony óta fagyos a hangulat. Részéről eddig semmi hajlandóság nem mutatkozott hogy leüljünk és megbeszéljük.


Nagyszüleim szerint követelhetném a lakás árát, de annak semmi eredménye nem lenne mert testvéremék nem tudnák kifizetni értelemszerűen.


Jogilag természetesen minden rendben, nem is áll szándékomban pereskedni; hogyan tudnék hatni testvéremre vagy anyámra? Mert ez így nagyon unfair velem szemben.


2021. jan. 1. 21:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%

"Testvérem felvetette az apjának(...)"


"A gond az, hogy én nem tudtam róla hogy apánknak van albérlete(...)."


Rengeteg dolgot nem értek...

Egyszer úgy írsz, mintha féltestverek volnátok, egyszer meg úgy minta ugyanaz lenne az apátok (ami jem mindegy azért), de vannak jobb kérdéseim is:

Miért vagy engedékenyebb akkor ha apadnak nincs lakása mikor kell neked az a pénz ami jön anyukád albérletéből? Mondanám, hogy azért mert így csak anyukádhoz tudnak menni, de ez nem igaz, mert ott vannak a párja szülei is. Ha úgy egyeztél bele te is, hogy ezt akkor tudtad, akkor mire számítottál, mit gondoltál akkor? Ha apukád/az apja nem engedi a lakhatast, akkor miert számít, hogy neki van-e lakása?

A testvéred "csak magára gondol" de te ki a fenére gondolsz amikor azt kérdezed, hogy mi lesz így veled?

Szerintem a testvéred vagy szakítani akar a parjaval és be akarja biztosítani a lakhatasat, vagy konfliktus van a párja szüleivel, vagy jobb anyukád lakásának a fekvése/statikája és azért költöztek be - de bármi is az ok, anyukádnak nem volt gond és neked sem, nem igazán értem a gondolkodasodat.

Na de a lényeg: ha anyukádat akarod meggyőzni, akkor az ő szempontjából van egy gyereke akinek saját telke van (es feltetelezem dolgozik), meg van egy akinek nincs mukahelye és potenciálisan családalapítás előtt áll... sok szülő azt támogatja aki jobban rászorul es úgy néz ki mivel egy fizetésből élnek ketten - és mert te korábban beleegyeztél - ezért megesett rajta a szíve.

Anyukátok szemszögeből nézve meg van neki két élősködője gyerek helyett, hiszen mindkettő az anyagiakat keresi rajta...szóval szerintem őt győzködni felesleges: csak azzal hathatnál rá, ha te jobban raszorulnál, de ez most nem így van.

Itt inkább jó kapcsolatot kéne kialakítanod a testvereddel, meg kéne tudni a költözés okat, és jobb alternatívát kínalni neki, vagy meg kell várnod amíg dolgozni kezd (nem lesz gond a fizetéssel) és akkor talán tudod emlékeztetni anyukádat mit ígért.

Nehéz ebben a történetben jó tanácsot adni, mivel 4 db ingatlan van a családban: a lakhatással soha egyikőtöknek sem lesz gondja az életben ha a szülők nem csesznek ki veletek szándékosan a vagyonuk elajándékozásával. Igazából mindketten önző alaknak tűntök... Mindenesetre ha a saját érdekeidet akarod érvényesíteni akkor ne legyél muja balfasz legközelebb - ha a testvéredet nem lehet kiköltöztetni, akkor kérd meg anyukádat, hogy halála előtt írassa a te nevedre az ingatlanjait, te meg ígérd meg hogy édesapatok (mar ha közös) hagyatékaról lemondasz, és akkor mindenképp minden igazságosan lesz elosztva "később" (saját magának haszonélvezeti jogot adva természetesen). Most meg abból kell főzni ami van.

A nagymamátok meg semmivel sincs képben de ez mellékes.

2021. jan. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%

Te laksz anyukádnál, neked előbb kellett volna tudnod az albérlőkről, és előbb megkérdezhetted volna hogy beköltözhetsz-e.


Mit akarnál megbeszélni?

Képzelem hogy úgy nézne ki hogy "nekem kell az a lakás költözzetek ki mert úgy 'fer' ha az idősebb kapja"


Vagy mi alapján tartanál már rá igényt? Anyukád él és azt tesz a lakásával amit akar.


Ha előre nem volt megbeszélve hogy odaköltözz akkor semmi okod ezen pörögni és nem jogosan haragszol egyikőjükre sem.

2021. jan. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
79%

Megértem, hogy igazságtalannak érzed a helyzetet, de sajnos nem jogos a felháborodásod. Egyik lakás sem a tiéd. Abba nem szólhatsz bele, hogy mit csinálnak a szüleid. Ha ők eladják a lakást és utána a pénzt odaadják a Rex kutyaotthonnak, akkor így jártál.


Szerintem csak annyit tehetsz, hogy beszélsz a szüleiddel arról hogy egy szülőnek mindkét gyerekét egyformán illik támogatnia. Bár ez sem kötelező rájuk nézve.

2021. jan. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
68%

Kétszer olvastam el a kérdést, de még mindig nem értem. Úgy látszik, én vagyok csak ilyen hülye. Szóval anyádnak van egy lakása, ami az ÖVÉ. Annak az árából akarsz TE házat építeni?

Hogy abba beköltözött a testvéred, ahhoz neked semmi közöd. Ha anyád oda kidobott állatokat fogadna be, ahhoz se lenne semmi közöd, a lakás nem a te tulajdonod.

Te abból a pénzből tudsz házat építeni, amit magadnak megkeresel. Ha anyád meghalna, akkor valószínűleg úgyis egyenlő arányban örökölnétek. De addig?

Nem értem a problémát. A lakást nem tudta elvenni az orrod elől, mert a lakás nem a tiéd.

Miért nem arra törekszel, hogy saját erődből elérj valamit?

2021. jan. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Nagyszüleim szerint követelhetném a lakás árát" Nem, nem követelhetnéd mivel nem az az anyukád tulajdona amivel azt csinál amit akar. Csak mondom higy a nagyszüleid rosszul gondolják.

Másodszor úgy beszélsz mintha az apádnak a tesódat, anyukádnak meg téged lenne kötelesség segíteni. Nem. Anyukádnak nem te vagy az egyedüli gyereke. Attól hogy külön élt a másik attól őt is segíteni akarja. Az higy meddig azt majd ő eldönti.

Én mondjuk nem így csináltam volna, én az albérlet ő befolyó pénzt szétosztottam volna köztetek. Mert hosszútávon úgyse fognak elköltözni és pénz se lesz belőle anyukádnak. De ha csak rövid ideig akkor teljesen fer a dolog.

Apukád kiadott házának ehhez semmi köze. Nem köteles titeket azzal támogatni. Elváltak így semmi köze a kettő lakásnak egymáshoz, így nem értem miért hoztad fel az apukádat.

2021. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
"elsőre naivan azt mondtam jólvan, költözzenek be, én maradok otthon" Gyakorlatilag beleegyeztél, csak utólag megbántad. Ez mondjuk nem a testvéred hibája. Akkor kellett volna ezt pontosan megbeszélni közösen. Pl hogy meddig maradnak stb.
2021. febr. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!