Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Féltékeny / irigy vagyok a...

Féltékeny / irigy vagyok a tesómra, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Kétpetéjű ikrek vagyunk és egy kicsit hasonlóak is, mindketten 18 évesek és lányok.

Szerintem ez nálam mindig is így volt. Mindig is féltékeny vagy irigy (nem is tudom melyik) voltam rá, kb minden miatt. Hogy neki tökéletes alakja van, ugyanis a pasik odavannak az alakjáért (én meg vékonyabb vagyok, nincs mit rajtam nézni kb, alig van seggem, mellem). Hogy neki több pasija volt (mondjuk nem komoly párkapcsolat, inkább csak ilyen rövid pár hetes / hónapos), meg hogy őt többször hívták el randira és sokkal jobb pasik, mint akik engem megtalálnak. Hogy neki sokkal több barátja van, akikkel többször is találkozik és több mindent is meg tud velük beszélni (nekem is vannak barátaim, legjobb barátnőm stb csak én nem nagyon vagyok az a lelkizős típus, így nincs is olyan nagyon mély barátságom mint neki, attól függetlenül persze jól elvagyok velük, meg ha úgy van persze megbeszélünk mi is dolgokat). Hogy ő többször megy el bulizni (többször hívják el). Neki pl több komoly fiúhaverja is van, nekem meg alig, és velük se beszélek sokáig. Ő sokkal jobban el is tud beszélgetni másokkal. Hogy ő tök szépen táncol (hip hop, de nem nagyon versenyzik), és mindenki imádja őt ezért a sportért (én lovagolok és én sem versenyzek). Hogy neki tök jó stílusa van, tök jó, menő ruhái vannak (nekem is vannak jók, de az övé fixen menőbb). Hogy ő kevesebb küszködéssel is szebb mint én (pl kevesebb sminkkel, mert én meg ragyás vagyok, meg a haja is szebben szokott állni). És a fiúknak is mindig inkább ő tetszik.

Nem tudom miből fakadhat ez, hogy miért így érzek, de szerintem ez mindig is bennem volt max csak elnyomtam magamban (nem szokásom panaszkodni, nem szeretem ha sajnálnak, inkább tanulok az adott dologból és segítek magamon, megpróbálok javítani rajta), mert amúgy (ha nem veszekszünk) nagyon jó kapcsolatunk van. Lehet azért érzek így mert kicsit maximalista vagyok (úgy minden téren), és nem látom magamban a jót, csak hogy mindig kell rajtam valamit javítani. Meg az is lehet, hogy azért érzek így mert nincs sok önbizalmam. Igazából már nagyon nem szeretnék így érezni, de nem tudom mit tehetnék..

Tudom, kicsit hosszú lett, de aki elolvassa és tud értelmes választ / tanácsot adni, annak nagyon örülnék :)



2021. márc. 8. 14:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy mindig lesz szebb és jobb nála, de nem mindegyikkel él ennyire közel, egész életében. Hát azért ezt senki sem viselné jól, hogy ilyen közelről élje meg. Természetes, amit érez, de amíg jó testvérek, szeretik egymást, addig ez nem akkora baj. Aztán meg majd már úgyis saját családja lesz, azzal lesz elfoglalva. Én sajnálom, mert ez egész életére kihat, kisebbségi érzést és görcsös bizonyítási vágyat okozhat, ez viszont már nem egészséges. Pedig erről a helyzetről aztán senki sem tehet.
2021. márc. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Kèrj töle tanàcsot esetleg miben lehetsz egyedibb mint ö miben lehetsz màsabb stb .mègha nehèz is fogd fel ugy hogy nem lehet mindenki egyforma meg mindenkiben van vmi egyedi sztem.
2022. márc. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!