Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem nagyon igénytelen,...

A testvérem nagyon igénytelen, mit tegyek? Nagyon zavar, hogy ennyire rendetlen.

Figyelt kérdés
Húgommal egy szobában vagyunk, mindketten tanulunk még. Ez nem is lenne probléma mert elég tágas a szobánk, van hely mindkettőnknek, viszont a húgom nagyon igénytelen és rendetlen. Az én részemen minden rendezett és tiszta, én takarítom egyedül a szobát. Őt semmilyen házimunkába nem lehet bevonni sajnos és szanaszét hagyja a koszos tányérjait a szobában amikből több napon át eszik anélkül, hogy elmosná, ruháit szétdobálja mindenhol és kb 2-3 havonta cserél ágyneműt, amit amúgy sose igazít meg. Most, hogy online suli van, ki sem kel az ágyból és egész nap csak fekszik és nassol. Nem is fésülködik, heti 2x mos fogat és hetekig ugyanabban a ruhában van. Csak szerintem igénytelen a húgom? Mit csináljak, hogy változzon? Nagyon kiborít ez a rendetlenség emiatt már alig várom, hogy befejezzem a sulit és elköltözzek.

2021. márc. 24. 12:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon igenytelen no letere, de hany evesek vagytok? En se voltam tul rendszereto, mindenhol szennyes, tanyer, poharak, porszivozni talan 2 havonta, a szekrenybe ugy voltak behajigalva a tiszta ruhak, neha az egyszer hasznalt, nem koszos, meg felveheto is, most meg sajat hazban minden patika, 25 evesen. Meg kell erni a feladatra. Ha neki nincs erre igenye, sajnos nem tudod ravenni...
2021. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Húgom 14 én 16 éves vagyok.
2021. márc. 24. 13:07
 3/28 anonim ***** válasza:
76%

Ez borzasztóan hangzik.

Szüleitek? Hogy engedik ezt?

2021. márc. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
80%
Ez nagyon durva. Ki kellene találni neki valamilyen büntetést, amitől észhez tér. Ha már most ilyen, ez később még rosszabb lehet. Igaz, el sem tudom képzelni, milyen szint lehet ennél igénytelenebb.
2021. márc. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Szüleim próbálkoztak nagyon sokkáig de már sajnos beletörődni látszanak mert semmivel sem tudják motiválni arra, hogy változtasson egy kicsit. Így már legtöbbször meg se kérik, hogy segítsen a házimunkában mert úgy sem mozdul meg. Én nem szeretném annyiban hagyni ezt, mert szerintem fontos lenne, hogy megtanuljon alap dolgokat elvégezni, mint például a takarítás, saját környezetének rendbentartása. Attól tartok ha ez így marad akkor később nagyobb problémái lesznek ebből. Hogy fog így saját háztartást vezetni? Jó, persze még fiatal 14 évesen, de ilyen alap dolgokat, mint a mosogatás, portörlés, rendrakás stb. meg kéne tudjon csinálni és illene besegítenie itthon.
2021. márc. 24. 13:20
 6/28 A kérdező kommentje:
*sokáig, bocsánat elírtam
2021. márc. 24. 13:21
 7/28 anonim ***** válasza:
83%
Mondd meg neki hogy elmondod az osztályában az összes fiúnak hogy milyen igénytelen.
2021. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

Szüleidnek ezt már régen kezelni kellett volna.

Már úgy minimum 10-11 éves korától.

Annyira alap dolgokat nem hagyhat ki, mint a fürdés, fogmosás.


Mindenképpen csinálni kell valamit azzal a lánnyal, ez nem állapot így.

2021. márc. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
55%
Én lefotóznám a körülötte lévő romhalmazt és elküldeném mindenkinek. Aztán sírhat, hogy mit tettél vele. Megérdemelné.
2021. márc. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem vagy egy utolsó mocsok, akkor nem csinálod azt amit a 9-es írt.

Egyetek a konyhában, és beszéld meg a szüleiddel, hogy miért nem akarod hogy a szobába bevigye a mocskát. Ha büdös a lehellete rakd távolabb tőle az ágyadat, ha meg a rendetlenség zavar ami ott van akkor rakj rendet, mert ő nem fog szerintem.


Finoman, kedvesen közöld vele hogy miért szeretnéd hogy az evésre kitalált helyiségben falatozzon. És vigyázz nehogy megsértsd mert akkor oda a béke, tehát nála már nincs esélyed, és durvább eszközökhöz kell nyúlni.


Ilyen módon közölheted vele, hogy jól esne, ha fordítana magára is egy kis figyelmet, mert attól mindekettőtöknek jobb lesz.

2021. márc. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!