Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem nagyon igénytelen,...

A testvérem nagyon igénytelen, mit tegyek? Nagyon zavar, hogy ennyire rendetlen.

Figyelt kérdés
Húgommal egy szobában vagyunk, mindketten tanulunk még. Ez nem is lenne probléma mert elég tágas a szobánk, van hely mindkettőnknek, viszont a húgom nagyon igénytelen és rendetlen. Az én részemen minden rendezett és tiszta, én takarítom egyedül a szobát. Őt semmilyen házimunkába nem lehet bevonni sajnos és szanaszét hagyja a koszos tányérjait a szobában amikből több napon át eszik anélkül, hogy elmosná, ruháit szétdobálja mindenhol és kb 2-3 havonta cserél ágyneműt, amit amúgy sose igazít meg. Most, hogy online suli van, ki sem kel az ágyból és egész nap csak fekszik és nassol. Nem is fésülködik, heti 2x mos fogat és hetekig ugyanabban a ruhában van. Csak szerintem igénytelen a húgom? Mit csináljak, hogy változzon? Nagyon kiborít ez a rendetlenség emiatt már alig várom, hogy befejezzem a sulit és elköltözzek.

2021. márc. 24. 12:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
92%

Ja még valami, próbalj meg vele jó kapcsolatot ápolni, jó kapcsolatba kerülni.


Tapasztalatból beszélek, akkor sokkal jobban meg fog hallgatni, és igyekezni fog a kedvedre tenni.


Elég az, ha mindíg kedves vagy vele. Nem kell elhalmozni.

2021. márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
94%
Nyugodj meg, hamarosan véget ér ez a korszak. Olyan időben van amikor majd már elkezdik érdekelni a fiúk, miattuk majd elkezd foglalkozni magával. A szobát pedig a szüleidnek mondd, nekik kéne rászólni a húgodra.
2021. márc. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de az én hugom is pontosan ilyen trehány disznó, és bár már 24 éves, de semmit sem változott. Ja bocsi annyit, hogy most már azért nem takarít, mert "ő felnőtt, és neki ne dirigáljon senki" - de egyébként még otthon lakik.


Mindig azt mondja, hogy nála nincs is kupi, de reggel földről szedi össze a gyűrött ruháit, amiket simán felhúz, úgy, hogy előtte rajta taposott. A szobájában szanaszét csokipapírok, Anya a múlt héten mesélte, hogy kidobott egy műanyag dobozt amiben penészes süti volt, és már ki tudja mióta ott hevert a fotelben.


Az, hogy a szobájában mocsok van még önmagában nem is annyira felháborító, mert ha neki nincs igénye magára akkor így járt, de sajna a közös helyiségeket is ugyanezzel a mentalitással használja. A mosdó állandóan teleköpködve fogkrémmel, hajszálak a földön, szőrszálak a kádban, a konyhában ott hagyja maga után a morzsákat, a sáros cipőnyomok végig az elszőszobában... és még lehetne folytatni.


A szüleink sajnos nem voltak annak idején elég szigorúak vele, ráhagyták a dolgokat, hát itt az eredménye. Ha nem akarják, hogy az egész ház mocskos legyen, helyette is takarítaniuk kell. Szerintem fellélegeznek majd, ha ő is elköltözik. Nekem nagy megkönnyebbülés volt, amikor eljöttem.

2021. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
47%
13-as: az igen. Szégyellheti magát, hogy 24 éves lány létére semmi igénye a tisztaságra, rendre. Hogy fog így férjhez menni? Hacsak nem egy hasonlóan kulturált, rend- és tisztaságszerető, intelligens fiúhoz. Olyan lesz a lakásuk/házuk, mint egy cigánytelep. Ha aztán csótány, egér, patkány is megjelenik náluk, örülni fognak a szomszédok.
2021. márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Próbálok vele kedves lenni, mondom neki mindig, hogy üljünk ki ketten a konyhába, vacsizzunk ott közösen, néha sikerül is kicsalni a szobából, hogy ott egyen, de utána sosem pakol el, ott hagy mindent a konyhapulton és az asztalon, nem pakol el, nem mosogat vagy törli le az asztalt maga után, így mindig nekem kell elmosogatnom utána is. Arra gondoltam, hogy felvetem anyumnak az ötletet, hogy mi lenne, ha beosztanánk, hogy melyik nap ki mosogat pl. a közös főzés és ebéd után és így neki is ki kellene venni a részét. Eddig úgy volt, hogy anyum és én főztünk és takarítottunk, amit nem bánok egyáltalán mert szívesen segítek, csak így esetleg a húgom is besegítene.
2021. márc. 24. 16:06
 16/28 anonim ***** válasza:

Ha a beosztás se segít akkor mond meg neki hogy mostantól ha nem csinálja amit ti mondtok neki,akkor más világ jön neki.


De amúgy ha az anyukádra nem hallgat,és akkor az apukádra?

2021. márc. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bírja legalább a szobátokba eltakarítani a macskát akkor dobáld bele az ágyába ösztönzésként.
2021. márc. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
39%

Nem hiszem el, hogy egy egész család évek óta nem tud hatni egy 14 éves taknyos kölyökre.

Mit tudtak jobban a mi dédszüleink, nagyszüleink, mikor annak idején a hat gyerekes család leült az asztalhoz enni és a gyerekek akkor beszéltek, amikor kérdezték őket? Mitől volt akkoriban rend és fegyelem?

Ez már nem szimpla rendetlenség, hanem igénytelenség, ezt egy szülő nem hagyhatná, meg kellett volna nevelniük a húgodat. Most már szépen szólva úgysem fog menni, drasztikus megoldások kellenek. Mondjuk kétszer szólni neki, harmadszorra meg beverni a pofáját.

2021. márc. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
A kedvesség ennyit használt... Szóval: amikor kimegy wc-re, az összes mocskát, koszos tányérokat, szennyes ruhát szépen halmozd az ágyára, majd takard le a paplanával. A másik lehetőség: próbáljátok meg leválasztani a szobát két részre.
2021. márc. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
81%
Hiába dobálják bele az ágyába, attól még nem fogja elpakolni. Leszórja a padlóra és befekszik az ágyba. Mint egy disznó. Amúgy meg évek óta szépen lett megkérve. Mi az, hogy nem csinálja meg, amit az anyja kér tőle? Én nem szórakoznék vele sokat az anyja helyében.
2021. márc. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!