Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mihez kezdjek ha az őrületbe...

Mihez kezdjek ha az őrületbe kerget a testvérem? Idegesít, és már nem bírom ki az öcsém mellett. Én finom fel?

Figyelt kérdés

Nincs külön szobám, a testvéremmel vagyunk egyben, nem tudok mellette aludni. Ő nem vesz részt az online óráin, én igen. Nekem reggel 8kor kellnem kell, míg neki felborult a nap és este, napközben alszik (du. 4 körül szokott kelni), este nyomkodja a telefonját, Tv-t néz, ki be járkál, én pedig bármi apró kis tényezőtől nem tudok aludni, fény, hang, bármi. Amióta otthon "tanulnak" az általános iskolások, egyszerűen egy óráig forgolódom, aztán sokszor inkabb neki állok sorozatozni hogy lefárasszam magam, meg mert azon vagyok hogy úgyse tudnék elaludni tőle, próbáltam beszélni vele de aztmondja csukjam be a szemem, és tegyek párnát a fejemre:).

Ez miatt egyébként most szeretnék valami gyengébb altatót venni h nyugodtan alhassak, de gondoltam azért megkérdezem ti mit gondoltok...



2021. ápr. 15. 12:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
99%

Szólj a szüleidnek.


Tesód hányadikas? Nem hiszem h következmenyek nélkül el lóghatja az online órákat. Ugyanugy adnak 1est meg irják az igazolatlant. X igazolatlan után elveszik a csp-t is anyádéktól

2021. ápr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is van egy hasonló testvérem, a szép szóra nem hallgat, olyan szinten makacs mindenben. Nem tudom mit tanácsolhatnék Kérdező, mivel én is hasonló helyzetbe vagyok. Kitartást!
2021. ápr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

1, 14 éves, bukásra is áll, az osztályfőnöke fenyegetőzik hogy nem engedi továbbtanulni ha így folytatja. Ő a kedvenc gyerek, még úgy is hogy néha üvölt vele anya, ugyanúgy folytatja, anyuék meg nem haragszanak rá..


2, Teljesen ugyanez, amikor meg szólok direkt méginkább csinálja, engem is kikészít, és saját magát is tönkreteszi ezzel a no suli dologgal.

2021. ápr. 15. 12:45
 4/28 anonim ***** válasza:
98%

Én a helyedben kiköltöznék a kanapéra. Nekem is voltak hónapok, amikor ott aludtam, csak annak másik oka volt :D

Viszont, ha ott sem tudsz elaludni, próbáld ki, hogy szemfedővel vagy mi annak a nevével alszol, vagy mondjuk zenét hallgatsz.

Ha tényleg ennyire nem foglalkoznak vele a szülők, nem hiszem, hogy hirtelen megváltoznak.

2021. ápr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
98%
Mondd meg, hogy az, hogy nem hagy aludni, tanulni, a te eredményeid rovására megy/fog menni.
2021. ápr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

4- Ha tudnád hányszor gondoltam rá hogy kitalálok valami hasonlót, de sajnos nekünk nincs nappalink ezáltal kanapé sincs. Szegényesebb a házunk ilyen téren hogy nagysàg, 2 szoba van csak. Szerencsére kolis vagyok, így májustól ha minden igaz normál lesz minden, de addig kikéne bírni valahogy:(

5- Próbáltam már vele beszélni, de erre azt a választ kapom hogy ne játsszam meg magam, mert van hogy nem is jegyzetelek az óráimon szóval felesleges játszanom a tanulni akarot, nem érti meg hogy nem azzal van a baj, hanem azzal hogy nekem felkel kelnem másnap, és figyelnem kell ha szeretném hogy értelme is legyen az órákon való részvétnek.

2021. ápr. 15. 13:20
 7/28 Thispain ***** válasza:
95%
Egyszer, amikor nappal alszik, rakj be egy zenét maximális hangerőn a szobában. Talán rájön, hogy milyen, ha nem tud aludni.
2021. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%

(Négyes vagyok)


Akkor, ha nincs más megoldás, egy gyengébb altató, lehet jobb lesz. :/

Fordulhatsz radikálisabb módszerekhez és kicsaphatsz egy balhét, vagy nagytesósan megbüntetheted (ezt rajtam is alkalmazta a nővérem mikor megérdemletem :D), mert egy 14 éves gyerek ezt nem tudja felfogni és tekintettel lenni rád, az nincs rendben.

Esetleg kipróbálhatod, hogy nem hagyod többé aludni napközben.

2021. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
98%
na ezt a kérdést üzenem annak, aki megszállottan bizonygatja, hogy márpedig az jo, ha két testvér egy szobában lakik..
2021. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%
Lány vagy?
2021. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!