Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mihez kezdjek ha az őrületbe...

Mihez kezdjek ha az őrületbe kerget a testvérem? Idegesít, és már nem bírom ki az öcsém mellett. Én finom fel?

Figyelt kérdés

Nincs külön szobám, a testvéremmel vagyunk egyben, nem tudok mellette aludni. Ő nem vesz részt az online óráin, én igen. Nekem reggel 8kor kellnem kell, míg neki felborult a nap és este, napközben alszik (du. 4 körül szokott kelni), este nyomkodja a telefonját, Tv-t néz, ki be járkál, én pedig bármi apró kis tényezőtől nem tudok aludni, fény, hang, bármi. Amióta otthon "tanulnak" az általános iskolások, egyszerűen egy óráig forgolódom, aztán sokszor inkabb neki állok sorozatozni hogy lefárasszam magam, meg mert azon vagyok hogy úgyse tudnék elaludni tőle, próbáltam beszélni vele de aztmondja csukjam be a szemem, és tegyek párnát a fejemre:).

Ez miatt egyébként most szeretnék valami gyengébb altatót venni h nyugodtan alhassak, de gondoltam azért megkérdezem ti mit gondoltok...



2021. ápr. 15. 12:35
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

7- Nem érdekelné... sajnos neki jó az alvokája, de ha fel is kelne, annyira leszrom tipus hogy fekudne tovább.

8-igen, az altató és egy hatalmas vita lesz ennek a vége úgy érzem. Belevágnék én, de esküszöm mint aki a falnak beszél, azt aZ elvet vallja ne szóljak bele az életébe, mert őt is hidegenhagyja "mi fájásom van'...

10- Igen. 16/L

2021. ápr. 15. 13:48
 12/28 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen egyetértek a 4-es, 7-essel. Én is egy szobában vagyok mind2 tesómmal, bár a bátyján a nappaliban a kanapén alszik mert ott van tv :D

Az öcsém velem alszik mivel még csak 7 éves és fél a szellemektől, stb...

Nálunk is ez van. Én lefekszem 10-kor hogy másnap rendesen fel tudjak kelni, de az öcsém még ovis és ő amúgy is későn tud csak aludni. Természetesen velem egyszerre fekszik le, mert hát azért még kicsi, és folyton forgolódik. Én is olyan vagyok mint te, nagyon nehezen tudok elaludni (bár egyszer 8 éves koromban elaludtam egy esküvőn úgy hogy bömböltették a zenét ;D ) így én is 11-kor alszom el. Szóval megértelek

2021. ápr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok

Én karácsonyra kaptam egy szemfedőt vagy mi az Isten a neve, és azóta könnyebben elalszom vagyis a fények már nem zavarnak csak a hangzavar😊

2021. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
90%
Szülőkkel kell beszélni. Legyen este 10 kor, vagy 11-kor tente. Csend.
2021. ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem te fújod fel, de könyörgöm, 16 évesen ne szedj altatót (pláne ne orvosi javallat nélkül), mert rászokhatsz lehet egy csomó mellékhatásod tök feleslegesen és rácseszhetsz a felelőtlen szüleid meg hülye kistesód miatt. Már bocsi.

Szüleiddel, más felnőttel mindenképp igyekezz megbeszélni a dolgot, az öcsédet sem hagyhatják csak úgy elkallódni,meg téged sem miatta.

Eleve nagyon szomorú, hogy ilyen idősen is kénytelen vagytok egy szobán osztozni. :S

Beszélhetnél mondjuk egy tanároddal. Öcséd biztos nézne egyet, ha a nap közbeni hülyülése közben a tanár el kezdené őt szólongatni a képernyőn keresztül... :D

2021. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Nappal csináld azt, amit ő csinál este. Ne hagyd aludni. Talán estére álmos lesz
2021. ápr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
De jó, ennek örülök hogy legalább te találtál valami kis mentsvárat, sajnos engem az is idegesít. Próbáltam már de az hogy valami nyomja, takarja a szemem sajnos még rosszabb.. Nálunk egyetlen ilyen mentsvár van, amikor kituzom a netet. Olyankor általában összejön az éjféli alvás, de sajnos ezt sem csinálhatom mindig, legutóbb is számított rá ezért letöltött egy filmet, csak azért is füles nélkül hallgatta, szóval igen. A 9esnek pedig annyit hogy tényleg szívás tud lenni, de ha lenne külön szoba szerintem nem lennének problémák, szóval azért ez is kettős mérce..
2021. ápr. 15. 14:00
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

És még valami, öcsédnek nincs joga packázni a te életeddel, továbbtanulásoddal, ez nem csak a te "fájásod". Ezt kéne vele megértetni.

És legelsősorban a szüleidnek kellene észnél lenniük.

2021. ápr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
15- köszönöm szépen, egyetértek veled, de ha szólok egy tanárnak félek gyámügyi dolog lenne ebből, pici ez a ház, négy emberre biztosan, ezt tudom, meg nem is szeretnék a saját tanáraim előtt kifogásokat keresni, nekik erről nem kell tudniuk. Igazad van az altatós dologban, valószínűleg valami nyugtató tea lesz a vége a történetnek, de ha nem használ sajnos muszáj lesz megvenni. Nagyon szépen köszönöm egyébként a véleményed, tényleg. Anyuék miatt gyakran úgy gondolom Én vagyok aki tulreagálja a dolgokat.
2021. ápr. 15. 14:03
 20/28 anonim ***** válasza:
7%
Sztem kamu. Ha ennyire nem vesz részt az online oktatásba akkor már összejön az az igazolatlan ami után már a sulinak jelenteni kell a gyámügy felé. Ezt sztem már szüleid se néznék el mivel ha nincs változás kiemelhetik öcsédet és téged is a családból.
2021. ápr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!