Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi a véleményed arról, ha...

Mi a véleményed arról, ha ikreknek hasonló nevet adnak?

Figyelt kérdés
Például Anna és Hanna, Niki és Viki, Lóri és Flóri, ilyenek.
2021. máj. 20. 15:25
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez egyszerűen nem praktikus, de nem azért, mert ikrek. “Sima” tesóknak sem adnék ennyire hasonló nevet, mert nagyon könnyű félrehallani, pláne egy Niki-Vikit. Az alliteráló nevekkel nincs bajom, pl Beáta-Barbara, János-József, Krisztián-Kitti párost ismerek.
2021. máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
25%
Mindenkinek joga van olyan nevet adni a gyerekének amilyet akar, s úgy nevelni, ahogy akarja. Én tudok olyat, akinek a nem iker gyerekei Norbert és Leonóra, így Norbinak és Nórinak becézik őket. Szerintem nem jó a hasonló hangzású név, mert ha a szülő távolról van, a gyerekek nem biztos, hogy tudják kinek szól. Ha nekem lennének ikreim, egyforma ruhába nem öltöztetném őket, de egy iskolába sem járatnám. Az ilyesmi csalásra adhat lehetőséget. Más dolgába viszont nem szólhatunk bele.
2021. máj. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 Tepfal ***** válasza:
86%
Ismerek két ilyen ikerpárt is, mindkét páros utálja (az egyik pár András-Andrea, nem is értem a szülők mit gondoltak).
2021. máj. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
69%
13. Nekem egy kolléganőmnek vannak ilyen nevű ikrei. A szülők keresztnevét örökölték. Az apa András, az anya Andrea.
2021. máj. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 Tepfal ***** válasza:
80%

#14: Okés, ez így más helyzet picit. Az én ismerőseimnél a cél kifejezetten az volt, hogy ugyanannak a névnek a férfi és női párját adják az ikreknek.

Mondjuk ez így még kevésbé tűnik praktikusnak - ha valaki szól, hogy Andi, azt könnyű távolról Andrisnak is hallani, vicces lehet, amikor mind a 4-en felfigyelnek és nem tudják, kinek szóltak :D

2021. máj. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nem tetszik hogy összecseng, kifejezetten különböző hangzasut adnék de azért úgy hogy mindkettő divatos legyen (tehát nem Erzsébet és Zoe, mert Erzsike kinyir ha iskolás lesz :D).
2021. máj. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem gáz, mondjuk nekem van egy ismerősöm, nem ikrek a gyerekei, de ilyen neveket adtak nekik: Patrícia, Petra, Patrik. Szerintem borasztó, de hát kinek a pap, kinek a papné. :D
2021. máj. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
90%

Jobb minth az Amanda meg Erzsébet

Vagy Milán meg Tóbiás


Szóval érted...vagy mindkettő legyen jó, vagy mindkettő legyen szar, amikor így összecseng nem annyira eltérő nevek általában

2021. máj. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
47%
Nekem az ikerfiaim Káin és Ábel, ezek nem hasonlítanak egymásra.
2021. máj. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
17%
Ők dolguk.
2021. máj. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!