Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi a véleményed arról, ha...

Mi a véleményed arról, ha ikreknek hasonló nevet adnak?

Figyelt kérdés
Például Anna és Hanna, Niki és Viki, Lóri és Flóri, ilyenek.
2021. máj. 20. 15:25
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%
Egy testvérpárt ismertem Rita és Zita nevűeket.
2021. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
89%
Pont itt volt pár éve egy téma arról, hogy az Attila nevű apa ragaszkodott hozzá, hogy az elsőszülött fiát is Attilának hívják, majd amikor a második fiukat várták, őt is Attilának akarta nevezni. Végül sikerült legalább arról meggyőzni, hogy a második fiú már csak második keresztnévnek kapja az Attilát.
2021. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%
mit éreznek az ilyen emberek???
2021. máj. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

#21 Szakadok. 😂


Nem adnék ennyire összecsengő nevet sima testvérpárnak sem.

2021. máj. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%
#30 Kovács Lázár esetében nem ugyanaz a gyerekek anyja, Lázár sokáig el se ismerte a balkézről született gyereket, a vezetéknevét is később kapta csak meg. Tudom, hogy ha más az anya akkor lehet uyanaz a keresztneve a két gyereknek; de mikor ugyanazok a szülők, hát ez necces.
2021. máj. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%
Gáz....
2021. máj. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen stílusban, hogy rímelő neveket, meg kb. ugyanannak a névnek a két verzióját (Anna, Hanna; Paula, Paulina stb) biztosan nem, szerintem ez borzasztó. Ez a Niki-Viki páros érdekes, mert ugye Viktória és Nikolett lenne, az úgy önmagában oké, de így becézve nyilván nem praktikus.

Nekem tetszik, ha a testvérek (nem is feltétlenül ikrek) nevei valamiben passzolnak egymáshoz, legyen az hosszúság, eredet, stílus, akár kezdőbetű. De arra ügyelnék, hogy ne legyenek ennyire könnyen összekeverhetőek.

2021. máj. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék, családban vannak hasonló nevek vagy becenevek mint az enyém és sose tudtuk kinek szólnak épp. 😂

Ikrek vannak a családban, az utolsó két betű ugyanaz a nevükben (ez is csak véletlen alakult így, nem ez volt a szempont), de egyébként teljesen különböző nevek. Ez így szerintem tök jó, össze is cseng kicsit, de nem bugyután direkt hasoblóan.

2021. máj. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, ő dolguk, de én biztos nem adnék hasonló nevet. Attól mert ikrek, két külön személyiség. Attól is rosszul vagyok, amikor valaki mindig egyformába öltözteti a gyerekeit. Van ilyen ismerősöm, 3 gyereke van...
2021. máj. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve itt valaki hármasikreknek keresett nevet, ez volt az ötlete: Melani, Melina, Miléna. Remélem, végül meggondolta magát :D
2021. máj. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!