Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha egyke vagy és mindig...

Ha egyke vagy és mindig szerettél volna testvért,miért érezted így?

Figyelt kérdés
Lány vagyok.Faluban laktunk,az osztályban rajtam kívül mindenkinek volt tesója,10 éves koromtól egyedül voltam estig amig szüleim dolgoztak,13 éves koromtól éjszaka is,ha anyám éjszakás volt,mert apám meghalt.23 éves koromban anyám eltakarított otthonról( de én is le akartam lépni,mert lelkileg tönkretett) .hiába vagyok egyke,ugyanugy egyedül kellett küzdenem,hogy legyen kocsi,jogsi,albérlet,ház hitellel,és küszködés. A rokonok,barátok jók,de nagyjából leszarják az embert.és irigyeltem,hogy van családjuk.mindig hiányzott a testvér,gyerekként,és gyászban is,meg megerősítené,hogy anyám nem normális,anyám látná,hogy nem velem van a baj.... te miért akartál testvért?
2021. júl. 11. 20:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
19%

Rengetegszer meg de, meg ezek csak a szélsőségek, egyébként általában meg elvannak, van kivel játszani és valóban nincsenek egyedül. A gyerekek meg akkor is balhéznak egymással egész gyakran, ha csak barátok. Én 6 évvel vagyok idősebb a húgomnál. Nem is vagyunk kifejezetten egyforma személyiségek, mégsem utálom, nem is utáltam, és tök jól eljátszottunk. Mire meg én kiskamasz lettem és annyira nem akartam már, neki is lettek barátai. Idősebbekként meg, mivel nem vagyunk fogyatékosok, és anyánk sem nevelt minket kivételezve és nem tette tönkre a kapcsolatot, érdekes módon tudunk jó tesók lenni. Nahát.

Ez az, ami egyébként általános.

2021. júl. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

11-es, senki nem állította, hogy nincsenek jó (vagy a te esetedben inkább "oké") testvéri kapcsolatok, de attól még nagyon általános, hogy nem feltétlenül jönnek ki egymással... Csak a kényszer tartja össze őket. Ha te úgy érzed, neked jó volt a tesóddal felnőni, az tök jó, de ez nem fogja meghazudtolni a rengeteg másik ember tapasztalatát.

Akárhány embert ismerek, akinek testvére van, mindenhol elég pocsék a viszony, vagy el vannak hidegülve teljesen. Van kivétel, nyilván, konkrétan olyat is tudok, ahol tényleg legjobb barátjának tekintette a testvérét az illető, de nem ezek vannak többségben. Ha belegondolsz, a barátaidat te választod (normális esetben), a testvért viszont nem, de még pluszban egymásra is vagytok kényszerítve, sokszor egy téren osztozva egész nap, stb. Ilyen közegben könnyen kibuknak az apró ellentétek is. Szóval sajnos nem a nagy szeretet az általános, és a legtöbb ismerősöm, akinek tesója van, nem igazán keresi másért a testvérét (vica versa), csak ha kell valami.

2021. júl. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
14%
Aha. Nem "oké", hanem jó a kapcsolatunk. És a negatív tapasztalatok pedig nem fogják meghazudtolni mások pozitív tapasztalatait. Attól, hogy nálatok rossz volt, még el lehet fogadni egész nyugodtan, ha másnak meg nem. És nem csak a rosszat meglátni meg idevetíteni, hogy igazából csak nyűg. Mert nem az. Csak, ha valaki önző és alkalmazkodni képtelen, annak nehéz felfogni. Vagy, ha alkalmatlan szülő elrontja a kapcsolatot, és egy életre megsebzi valamelyiket, vagy mindkettőt. A tényleg, igazán összeférhetetlenül fos testvéri kapcsolat azért nem az általános. Nem kell károgni, hogy jaj, nem én választottam a tesóm, nem ilyet akartam.
2021. júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
14%
Amúgy meg azért ismersz hasonszőrű embereket, mert a negatív vonzza a negatívat, gondolom. Én rengeteg jó testvért ismerek. És ismerek rosszat is. De nem húzok rá egy ilyen rossz világképet mindenkire, főleg nem a saját "nyomorom" miatt, mint te. Talán lehetett volna tenni a jó kapcsolatért.
2021. júl. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem testvér, hanem normális szülők kellettek volna. Ha normális szüleid lennének, sosem hiányzott volna a testvér.

Nekem sincs tesóm, és soha nem is hiányzott. Tökéletesen el voltam egyedül. Voltak barátaim mindig is. Nekik voltak testvéreik, amit láttam, az sosem hiányzott.

2021. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
83%

Akkor azoknak is normális szülők kellettek volna.

De nagyon sok múlik a gyerek habitusán, meg azon, hogy extrovertált vagy intorvertált. Nem tudom, hogy a rossz testvéri kapcsolatokban hol voltak a szülők, de nem azért kell másodikat csinálni, hogy az első lekopjon a szülőről, aztán a nagy meg kussoljon, hogy ráakakaszkodik, meg engedjen mindig, mert ő a nagy. Sok, rengeteg helyen a szülő cseszi el csóri gyerekeknek.

2021. júl. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
A barátaimnál,kuzinjaimnál meg pont csak jó testvéri viszonyok vannak,jókat elnosztalgiáznak,és ha baj van vagy valaki már tovább akar adni egy dolgot,vagy program ütközik,mindig a tesó az első mindenkinél. Én örök második voltam. Hát jól kifogtam :p de ahogy anyám tönkretesz,elhiszem hogy olyan testvér is van.
2021. júl. 12. 11:02
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább az altalad írt pozitív dolgokat tapasztalom a környezetemben és a családban is, Kérdező. Ezért is írtam, hogy látom a hátrányt, amivel így a fiamnak meg kell küzdenie és sajnálom, amikor ő az örök második, meg a harmadik kerék. Sajnálom azokat a gyerekeket is, akiknek azt kellett megtapasztalniuk ilyen vagy olyan okokból, hogy a testvér rossz. Létezik természetesen, de sajnos, hogy tényleg összeférhetetlenség van közöttük, de én a legtöbb helyen, ahol rossz a kapcsolat, azt láttam, hogy bizony a szülő okozta, akaratlanul is.
2021. júl. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Higgyétek el,lehetsz magányos testvérekkel is!


Mi például tizenketten vagyunk testvérek ,mindig megvolt mindenünk,a szüleink is foglalkoztak velünk,de ennek ellenére rengetegszer éreztem magamat egyedül.


Így kellett lennie! Valószínűleg oka volt annak,hogy nem született testvéred!

2021. júl. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!