Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kiborít a lánytestvérem, mit...

Kiborít a lánytestvérem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: Ikrek vagyunk, 22 évesek. A lánytestvérem jogra jár, és elmondása szerint nagyon sokat kell tanulni (ami igaz is), és ezért egész tanévben (szeptembertől- júniusig) nem hajlandó az itthoni házimunkába semmit segíteni. ( nem dolgozik suli mellett) Ezért minden t én csináltam, (konyha takarítás porszívózás, mosás, vasalás stb). Ha még ez nem lenne elég, nyári szünetben(július, augusztus) SEM hajlandó semmiben segíteni, mondván ő mennyire fáradt és pihennie kell, és nem azzal akarja tölteni a szünettét hogy.... .

Tehát kvázi egész évben én csinálok mindent, ami engem rettentően idegsít, szerintem nem vagyok köteles helyette is megcsinálni a házi munkákat. Ha meg megkérném rá, csak ordít, hogy ő márpedig nem.


Nagyon rossz lett így a kapcsolatunk, bár egyetem előtt se volt jó.


Mit tehetnék? Köszi a válaszokat.



2021. júl. 29. 17:03
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Van*
2021. júl. 29. 17:47
 12/37 anonim ***** válasza:
85%

Ne dolgozz helyette és kész.


Egyébként nekem is van ikertesóm, méghozzá egypetéjű. Néha összezördültünk, de összességében mindig is imádtuk egymást. Szakra sem ennyire eltérőre jelentkeztünk. Sőt, nekem vannak ikerfiaim is. Ők is jól kijönnek

2021. júl. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagy koteles a sajat karriered, szorakozasod hatrasorolni az oveert es az o utjat egyengetni. Vagy talan ad majd a sztarugyved fitetesebol? na ugye.
2021. júl. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
83%
Passzold át nekem vagy két hétre, és esküszöm, én fogom kiborítani őt.
2021. júl. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
91%
Válts albit, menj tőle külön szeptembertől. Majd fog pillogni, mikor az új lakótársa leordítja.
2021. júl. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
97%

Mondd meg neki, hogy mostantól a házimunka csak rád eső részét csinálod meg. Csak a te ruhádat mosod ki, csak a te ruhádat vasalod ki, csak magadnak mosogatsz. Ha szükséged van egy tányérra akkor közvetlenül az előtt mosd el, mielőtt használnád stb. Nem vagy te más csicskája, hogy megcsináld az ő dolgait. Főleg úgy, hogy te is egyetemre jársz, ő meg mereszti a s3ggét és erre hivatkozva semmit nem segít.


Ha semmit nem változtat akkor meg költözz saját lakásba.

2021. júl. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Tanulni kell sokat,nem mereszti a seggét ilyen tekintetben, de napi 20-25 perce lenne , hogy segitsen. Mosogepet mosogatogeper be-mi palolni nem sok idő, meg néhany tanyert elmosni. Én mindig "tempósan" csinálom a hazimunkat hogy ne vegyen el annyi időt. Csak na... kezdek besokollni. Főleg mikor ő kezd el velem kiabalni hogy hogy merészelek tőle segitseget kérni, mikor neki annyit kell tanulni. Pff.
2021. júl. 29. 18:55
 18/37 anonim ***** válasza:
86%
#16 vagyok. nem akarom és nem tudom elhinni, hogy reggeltől estig tanul szeptembertől júniusig és a tanuláson kívül csak eszik, wc-re jár és alszik. Biztos, hogy napi jópár órát telefonozik, tévézik, barátnőzik stb. Ezzel nincs is baj, sőt, nem lehet mindig tanulni, az embernek pihenni is kell, de ha 10-20 perccel kevesebbet nyomkodja a telefont, vagy kevesebbet tévézik akkor már sokat tud segíteni a testvérének aki majdnem egyedül viszi a háztartást. Nem hal bele abba a 20 percbe.
2021. júl. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
22%
Minek Laktok Együtt? (direkt írtam így). Aki az embert kiborítja, azzal nem él együtt.
2021. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
8%
Na, te is messze vagy attól a kifejezéstől, hogy "férfi!" 🤣🤣
2021. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!